Jak usunąć lakier hybrydowy?

Jak wiemy bijące rekordy popularności lakiery hybrydowe, stały się przebojem sklepów z produktami do stylizacji paznokci. Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnego, ale kryje w sobie wiele znacznie przewyższających go zalet. Kobiety na całym świecie doceniają go za niezwykłą trwałość, intensywne nasycenie kolorystyczne oraz piękny połysk. A jak wygląda aplikacja i zdejmowanie?

Zrobienie paznokci hybrydowych jest niezwykle proste i zabiera niewiele czasu, a sama stylizacja utrzymuje się aż do kilku tygodniu. Niestety po tym czasie paznokcie zaczynają odrastać, przez co widać nieestetyczną przerwę pomiędzy płytką a skórkami. Jest to sygnał że najwyższy czas usunąć hybrydy i zastąpić je zupełnie nową stylizacją.

Czym usunąć manicure hybrydowy?

Wbrew pozorom usuwanie manicure hybrydowego to bardzo prosta czynność, którą bez problemu możemy wykonać w domowym zaciszu. Zastanawiacie się jak zdjąć hybrydę? To nic trudnego! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik w którym pokażemy jak usunąć lakier hybrydowy. Zapraszamy do krótkiej lektury!

jak usunąć lakier hybrydowy

Co potrzebujemy do usunięcia manicure hybrydowego?

Do usunięcia manicure hybrydowego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów, które dostaniemy w większości sklepów z produktami do paznokci. Co konkretniej potrzebujemy do usunięcia hybryd? Przede wszystkim wysokiej jakości zmywacze do paznokci, a oprócz tego:

  • blok polerski
  • aceton lub aceton z lanoliną
  • waciki bezpyłowe
  • drewniane patyczki lub metalowe kopytko
  • folia aluminiowa
  • oliwka do skórek

Jak zdjąć hybrydy?

W jednym z poprzednich wpisów pokazaliśmy jak zrobić paznokcie hybrydowe, dzisiaj zaś czas na krótką lekcję jak zmyć lakier hybrydowy! Nie wiesz jak się do tego zabrać? Spokojnie, podpowiemy! Gdy przygotowałaś wszystkie niezbędne akcesoria do paznokci potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego, możemy przejść do konkretów:

1. Zacznij od bardzo delikatnego opiłowania zewnętrznej warstwy topu który pokrywa stylizację paznokci. To pozwoli pozbyć się warstwy koloru.

2. Następnie przygotuj waciki bezpyłowe, folię aluminiową oraz aceton do hybryd, lub jego delikatniejszą w formie płynu do usuwania hybryd z lanoliną. Jak zmyć lakier hybrydowy? Wystarczy nasączyć waciki acetonem, przyłożyć do paznokcia, a na koniec owinąć wokół każdego palca folią aluminiową.

3. Po mniej więcej 10-12 minutach, sprawdź czy lakier hybrydowy odchodzi z paznokci. Jeżeli zaczyna odchodzić, zdejmij folię i pozbądź się resztek lakieru przy pomocy patyczka lub metalowego kopytka.

4. Po zabiegu zaaplikuj jedną z oliwek do skórek, i delikatnie wmasuj ją w płytkę paznokcia oraz przylegające skórki.

5. Na sam koniec warto skorzystać z wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji dłoni, wybierając jeden z kremów do rąk i delikatnie wmasowując go w dłonie i paznokcie. Za sprawą ich właściwości nawilżysz i odżywisz zarówno płytkę paznokcia jak i skórki.

Już wiesz jak zmywać lakier hybrydowy. Prawda że to proste?

Jak usunąć hybrydy?

Dobrze zrobiony manicure hybrydowy potrafi wytrzymać na naszych paznokciach nawet do kilku tygodni. Samo zrobienie paznokci hybrydowych nie należy do zbyt skomplikowanych, i tak samo jest z usuwaniem hybryd, natomiast aby zadbać o bezpieczeństwo naszych paznokci, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Nie usuwaj lakieru hybrydowego za często

To właśnie zabieg zdejmowania hybryd wpływa negatywnie na nasze paznokcie

Korzystaj z produktów wysokiej jakości

Wybieraj wyłącznie produkty do manicure gwarantujące jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia

Nie zdrapuj ani nie odrywaj hybryd

Pamiętaj aby nie zdrapywać ani nie odrywać na siłę lakieru hybrydowego

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Otrzymaj aż 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy w naszym sklepie!