Jak usunąć lakier hybrydowy?

Jak wszyscy wiemy lakiery hybrydowe bijące rekordy popularności, stały się przebojem sklepów z produktami do stylizacji paznokci. Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnego, ale kryje w sobie wiele znacznie przewyższających go zalet. Kobiety na całym świecie doceniają go za niezwykłą trwałość, intensywne nasycenie kolorystyczne, oraz piękny połysk.  A jak wygląda aplikacja i zdejmowanie?

Zrobienie paznokci hybrydowych jest niezwykle proste i zabiera niewiele czasu, a sama stylizacja utrzymuje się aż do kilku tygodniu. Niestety po tym czasie paznokcie zaczynają odrastać, przez co widać nieestetyczną przerwę pomiędzy płytką a skórkami.  Jest to sygnał że najwyższy czas usunąć hybrydy, i zastąpić je zupełnie nowymi.

Czym zmyć hybrydę?

Wbrew pozorom usuwanie manicure hybrydowego to bardzo prosta czynność, którą bez problemu możemy wykonać w domowym zaciszu. Zastanawiacie się jak zdjąć hybrydę? To nic trudnego! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik w którym pokażemy jak usunąć lakier hybrydowy. Zapraszamy do krótkiej lektury!

jak usunąć lakier hybrydowy

Co potrzebujemy do usunięcia manicure hybrydowego?

Do usunięcia manicure hybrydowego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów, które dostaniemy w większości sklepów z produktami do manicure. Co konkretniej potrzebujemy do usunięcia hybryd?

  • blok polerski
  • aceton lub aceton z lanoliną
  • waciki bezpyłowe
  • drewniane patyczki lub metalowe kopytko
  • folia aluminiowa
  • oliwka do skórek

Jak zdjąć hybrydy?

W jednym z poprzednich wpisów pokazaliśmy Wam jak zrobić paznokcie hybrydowe. Teraz czas na krótką lekcję jak zmyć lakier hybrydowy! Nie wiesz jak się do tego zabrać? Spokojnie, podpowiemy! Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria do paznokci potrzebne do usunięcia manicure hybrydowego, możemy przejść do konkretów:

1. Zaczynamy od bardzo delikatnego opiłowania zewnętrznej warstwy topu który pokrywa stylizację paznokci. To pozwoli pozbyć się warstwy koloru.

2. Następnie przygotujmy aceton do hybryd lub jego delikatniejszą wersję z lanoliną, waciki bezpyłowe, oraz folię aluminiową. Jak zmyć lakier hybrydowy? Wystarczy nasączyć waciki acetonem, przyłożyć do paznokcia, a na koniec owinąć wokół każdego palca folią aluminiową.

3. Po mniej więcej 10-12 minutach, sprawdzamy czy lakier hybrydowy (sprawdź też: co to jest lakier hybrydowy) odchodzi z paznokci. Jeżeli zaczyna odchodzić, zdejmujemy folię i pozbywamy się resztek lakieru przy pomocy patyczka lub metalowego kopytka.

4. Po zabiegu aplikujemy oliwkę do skórek, i delikatnie ją wmasujemy w płytkę paznokcia (sprawdź też: budowę paznokci) oraz przylegające skórki.

5. Na sam koniec używamy wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji dłoni, wybierając jeden z kremów do rąk i delikatnie wmasowując go w dłonie i paznokcie.  Za sprawą ich właściwości nawilżymy i odżywimy zarówno płytkę paznokcia jak i skórki.

Już wiesz jak zmywać lakier hybrydowy. Prawda że to proste?

Jak usunąć hybrydy?

Dobrze zrobiony manicure hybrydowy potrafi wytrzymać na naszych paznokciach nawet do kilku tygodni. Samo zrobienie paznokci hybrydowych nie należy do zbyt skomplikowanych, i tak samo jest z usuwaniem hybryd, natomiast aby zadbać o bezpieczeństwo naszych paznokci, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Nie usuwaj lakieru hybrydowego za często

To właśnie zabieg zdejmowania hybryd wpływa negatywnie na nasze paznokcie

Korzystaj z produktów wysokiej jakości

Wybieraj wyłącznie produkty do manicure gwarantujące jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia

Nie zdrapuj ani nie odrywaj hybryd

Pamiętaj aby nie zdrapywać ani nie odrywać na siłę lakieru hybrydowego

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Otrzymaj aż 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy w naszym sklepie!