Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe za sprawą swojej niezwykłej trwałości biją w ostatnich latach rekordy popularności na całym świecie. Jak je zrobić i dlaczego są aż tak częstym wyborem wśród klientek? To proste! Wystarczy prosty zabieg manicure hybrydowego, aby w chwilę odmienić zwykłe paznokcie w stylizację rodem z czerwonego dywanu! Nic więc dziwnego że każda z kobiet chce spróbować tej metody we własnym zakresie.

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to zabieg kosmetyczny polegający na wyrównaniu i usunięciu zbędnych skórek wokół paznokci, a także pielęgnacji oraz pomalowaniu płytki paznokcia za pomocą specjalnych lakierów hybrydowych. Przed aplikacją lakieru hybrydowego nakładamy na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia specjalny preparat podkładowy (bazę), a całą stylizację kończymy poprzez aplikację preparatu nabłyszczającego (topu). W przeciwieństwie do klasycznego manicure, każdą z nałożonych warstw utwardzamy w lampie UV lub LED.

jak zrobić paznokcie hybrydowe
czy lakiery hybrydowe sa bezpieczne

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wyróżnia się naturalnym efektem, intensywnością kolorystyczną oraz niezwykła trwałością. Co ciekawe, paznokcie hybrydowe można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Będziemy do tego potrzebowali niewielkiej wprawy oraz kilku niezbędnych produktów, które swoją ceną nie powinny nadszarpnąć naszego budżetu. Jak więc się do tego zabrać?

Pytania jak zrobić manicure hybrydowy i jak usunąć lakier hybrydowy pojawiają się bardzo często, dlatego z pewnością przyda się fachowa porada w tej kwestii. Zastanawiacie się jak zrobić hybrydy? To wbrew pozorom nic trudnego! Wystarczy odrobina praktyki, kilka wskazówek, i bez wątpienia wspólnie damy radę! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik w którym pokażemy jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Zabieg powinniśmy rozpocząć od przejrzenia przygotowanych przez nas inspiracji na paznokcie, co pomoże nam wybrać ulubiony kolor i zaplanować całą stylizację. Przechodząc jednak do działania, zaczynamy od przygotowania niezbędnych akcesoriów do paznokci, które nie tylko ułatwią pracę, ale i poprawią jej komfort. Sprawdźcie które z produktów do manicure okażą się niezastąpione podczas robienia pierwszych hybryd, a następnie… zacznijmy pracę!

Co potrzebujemy do manicure hybrydowego?

Do wykonania manicure hybrydowego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów, które dostaniemy w większości sklepów z produktami do stylizacji paznokci. Co konkretniej potrzebujemy do zrobienia paznokci hybrydowych?

  • pilnik
  • blok polerski
  • cleaner
  • baza do hybryd
  • wybrane lakiery hybrydowe
  • top do hybryd
  • primer
  • lampa UV lub LED
  • oliwka do skórek
jak zrobic hybrydy

Jak zrobić hybrydy?

Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do wykonania manicure hybrydowego, możemy przejść do konkretów:

1. Rozpoczynamy od przygotowania paznokci i skórek wokół nich. Sięgamy więc po preparat do zmiękczania skórek, następnie drewnianym patyczkiem odsuwamy te narastające na płytkę, a zbędne wycinamy. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki bloczkiem polerskim, oraz usunięcie powstałego pyłu. Całość odtłuszczamy jednym z cleanerów do paznokci, a jeżeli jest to potrzebne korzystamy również z primera kwasowego lub primera bezkwasowego, które dodatkowo wzmocnią przyczepność masy. Teraz czas przejść do najważniejszego etapu, czyli stylizacji!

2. Sięgamy po jedną z najlepszych baz, czyli klasyczną bazę do hybryd lub bazę budującą marki NOX, i dokładnie rozprowadzamy po płytce paznokcia tworząc cienką warstwę, po czym całość utwardzamy w lampie.

3. Następnie wybieramy jeden z lakierów hybrydowych marki NOX, który idealnie odwzorowuje nasz charakter oraz nastrój, po czym aplikujemy cienką warstwę na wcześniej utwardzoną bazę i ponownie utwardzamy w lampie.

4. Kolejny bardzo ważny element, czyli zabezpieczenie stylizacji. W tym wypadku w zależności od preferencji wybieramy top do hybryd, top no wipe, lub top matowy, następnie nakładamy go na utwardzony wcześniej lakier, po czym kolejny raz utwardzamy w lampie.

5. Ostatnim krokiem jest przemycie paznokci cleanerem (jeżeli to konieczne), a następnie aplikacja jednej z oliwek do skórek, którą delikatnie wmasowujemy w skórki i paznokcie. I to wszystko!

Pierwsza stylizacja paznokci gotowa!

O czym pamiętać robiąc paznokcie hybrydowe?

Dobrze wykonane paznokcie hybrydowe potrafią wytrzymać bez szwanku nawet do kilku tygodni. Sam zabieg manicure hybrydowego nie jest zbyt skomplikowany, natomiast aby w pełni wykorzystać trwałość lakierów hybrydowych, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Wybieraj produkty wysokiej jakości

Korzystaj wyłącznie z produktów do manicure gwarantujących jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia

Dokładnie przygotuj płytkę paznokcia

Pamiętaj aby dokładnie odsunąć skórki, zmatowić płytkę bloczkiem, i usunąć powstały pył

Nakładaj bardzo cienkie warstwy

Pamiętaj aby aplikować cienkie warstwy a następnie bardzo dokładnie je rozprowadzać po paznokciach

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Otrzymaj aż 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy w naszym sklepie!