Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe za sprawą swojej niezwykłej trwałości biją w ostatnich latach rekordy popularności na całym świecie. Lakiery hybrydowe od momentu pojawienia się na rynku kosmetycznym, stały się prawdziwym hitem wśród kobiet – nic więc dziwnego że każda z nich chce spróbować tej metody we własnym zakresie.

Paznokcie hybrydowe wyróżniają się trwałością, wytrzymałością, intensywnością kolorów, i połyskiem. Co ciekawe manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Będziemy do tego potrzebowali niewielkiej wprawy, i kilku niezbędnych produktów które swoją ceną nie powinny nadszarpnąć naszego budżetu.

Pytania jak zrobić hybrydy i jak usunąć paznokcie hybrydowe pojawiają się bardzo często, dlatego z pewnością przyda się fachowa porada w tej kwestii. Zastanawiacie się jak zrobić manicure hybrydowy? To wbrew pozorom nic trudnego! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik w którym pokażemy jak wykonać paznokcie hybrydowe krok po kroku. Zapraszamy do krótkiej lektury!

jak zrobić paznokcie hybrydowe

Co potrzebujemy do manicure hybrydowego?

Do wykonania manicure hybrydowego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów, które dostaniemy w większości sklepów z produktami do stylizacji paznokci. Co konkretniej potrzebujemy do zrobienia paznokci hybrydowych?

 • pilnik
 • blok polerski
 • cleaner
 • baza do hybryd
 • wybrane lakiery hybrydowe
 • top do hybryd
 • primer
 • lampa UV lub LED
 • oliwka do skórek
jak zrobić hybrydy

Jak zrobić hybrydy?

Gdy mamy wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do wykonania manicure hybrydowego, możemy przejść do konkretów:

 • Zacznij od przygotowania płytki paznokcia, czyli dokładnego odsunięcia skórek, zmatowienia paznokci bloczkiem polerskim, i usunięcia powstałego pyłku. Całość odtłuść jednym z cleanerów do paznokci, a jeżeli jest to potrzebne skorzystaj także z primera kwasowego lub primera bezkwasowego, który dodatkowo wzmocni przyczepność masy. Teraz czas przejść do najważniejszego etapu, czyli stylizacji!
 • Sięgnij po jedną z najlepszych baz, czyli klasyczną bazę do hybryd, lub bazę budującą marki NOX, i dokładnie rozprowadź po płytce paznokcia tworząc cienką warstwę, po czym całość utwardź w lampie.
 • Następnie wybierz jeden z lakierów hybrydowych marki NOX, który idealnie odwzorowuje Twój charakter i nastrój. Nałóż cienką warstwę na wcześniej utwardzoną bazę, po czym utwardź w lampie.
 • Kolejny bardzo ważny element, czyli zabezpieczenie stylizacji. W tym wypadku w zależności od preferencji wybierz top do hybryd, top no wipe, lub top matowy. Zaaplikuj go w sposób podobny co bazę, nakładając cienką warstwę, po czym utwardzając w lampie.
 •  Ostatnim krokiem jest przemycie paznokci odtłuszczaczem (jeżeli to konieczne), a następnie aplikacja wybranej oliwki do skórek, którą należy delikatnie wmasować w skórki i paznokcie.  I to wszystko!

Twoja pierwsza stylizacja paznokci gotowa!

O czym pamiętać robiąc paznokcie hybrydowe?

Dobrze wykonane paznokcie hybrydowe potrafią wytrzymać bez szwanku nawet do kilku tygodni. Sam zabieg manicure hybrydowego nie jest zbyt skomplikowany, natomiast aby w pełni wykorzystać trwałość lakierów hybrydowych, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

Wybieraj produkty wysokiej jakości

Korzystaj wyłącznie z produktów do manicure gwarantujących jakość i bezpieczeństwo dla zdrowia

Dokładnie przygotuj płytkę paznokcia

Pamiętaj aby dokładnie odsunąć skórki, zmatowić je bloczkiem polerskim, i usunąć powstały pył

Nakładaj bardzo cienkie warstwy

Pamiętaj aby aplikować cienkie warstwy a następnie bardzo dokładnie je rozprowadzać po paznokciach

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Otrzymaj aż 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy w naszym sklepie!