Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego lakier hybrydowy odpryskuje?

Głównymi przyczynami odpryskującego lakieru jest źle przygotowana płytka paznokcia (niedokładnie odtłuszczona lub zmatowiona), zbyt gruba warstwa nałożonego lakieru, przeterminowany lub niskiej jakości produkt, niezabezpieczony wolny brzeg paznokcia lub uszkodzona płytka paznokcia.

Rozwiązanie problemu: Należy prawidłowo przygotować płytkę paznokcia do zabiegu poprzez dokładne zmatowienie jej bloczkiem polerskim oraz odtłuszczenie. Każda z nakładanych warstw lakieru hybrydowego powinna być cienka, a ich utwardzenie powinno trwać nie krócej niż 2 minuty w przypadku lampy UV 36W oraz nie krócej niż 30 sekund w przypadku lampy LED 48W. Podczas pracy na naturalnej płytce paznokcia należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu wolnego brzegu, poprzez nakładanie lakieru również na przednią krawędź paznokcia.

Pomocne materiały:

Dlaczego lakier hybrydowy się kurczy?

Jeżeli lakier hybrydowy kurczy się przed włożeniem do lampy, powodem może być nadmierna warstwa lakieru lub źle przygotowana płytka paznokcia. W przypadku kurczenia się lakieru hybrydowego podczas naświetlania w lampie, prawdopodobną przyczyną mogą być zbyt wyeksploatowane lampy lub żarówki.

Rozwiązanie problemu: Należy nakładać cienkie warstwy lakieru hybrydowego, a nadmiar produktu pozostawić na szyjce buteleczki oraz pamiętać o odpowiednim odtłuszczeniu płytki paznokcia.

Pomocne materiały:

Dlaczego lakier hybrydowy pęka?

Jedną z najczęstszych przyczyn jest cienka i bardzo elastyczna płytka paznokcia lub jej nadmierna długość, przez co warstwa topu może pękać i tworzyć efekt przypominający pajęczynkę.

Rozwiązanie problemu: Należy odświeżyć stylizację paznokci poprzez zmatowienie jej blokiem polerskim oraz ponowne nałożenie topu.

Pomocne materiały:

Czy aceton niszczy paznokcie?

Zbyt częste korzystanie z acetonu wpływa negatywnie na płytkę paznokcia oraz prowadzi do jej osłabienia. Ponadto nadmierne używanie acetonu prowadzi do wysuszenia skórek i rozdwajania się paznokci.

Rozwiązanie problemu: Klasyczny aceton do hybryd możemy zastąpić jego delikatniejszą wersją z lanoliną, która ochrania i nawilża zarówno skórki, jak i paznokcie. Jeżeli jednak chcemy całkowicie zrezygnować z acetonu, paznokcie hybrydowe możemy usunąć za pomocą frezarki.

Pomocne materiały:

Czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie?

Prawidłowo wykonany manicure lub pedicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia i jest metodą w pełni bezpieczną. Należy jednak pamiętać iż nieprawidłowe, i zbyt częste zdejmowanie lakieru hybrydowego, oraz nadmiernie mocne matowienie płytki przed nałożeniem lakieru, może osłabić naturalną płytkę paznokcia.

Pomocne materiały:

Gdzie trzymać lakiery do hybryd?

Lakiery hybrydowe wymagają innych warunków od ich klasycznych odpowiedników. Powinniśmy więc przechowywać je w zaciemnionych, suchych i chłodnych miejscach, bez dostępu światła i wilgoci.

Pomocne materiały:

Czy lakier hybrydowy można nakładać na żel?

Tak, lakier hybrydowy można aplikować bezpośrednio na utwardzony żel. Należy go nałożyć tak, jakbyśmy aplikowali go na naturalną płytkę paznokcia. Jeżeli więc zbudowaliśmy paznokieć przy pomocy żelu budującego, a następnie go zmatowiliśmy, możemy zrezygnować z aplikacji bazy do hybryd lub bazy budującej do hybryd, i nakładając kolorowy lakier bezpośrednio na zbudowany paznokieć.

Pomocne materiały:

Co to jest warstwa dyspersyjna?

Warstwa dyspersyjna to lepka warstwa, powstająca po utwardzeniu lakierów hybrydowych, której celem jest ułatwienie łączenia kolejnych produktów.

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa