Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Czy lampa UV może powodować uczulenia?

Czy lampa UV może powodować uczulenia?

Lampa UV a uczulenia

Gdy szukamy przyczyn reakcji alergicznych, które wystąpiły po zrobieniu paznokci hybrydowych, zazwyczaj głównymi podejrzanymi stają się produkty takie jak lakier hybrydowy i aceton. Jest to spowodowane chemicznym składem tych preparatów, który w przypadku niektórych producentów może wywoływać reakcje uczuleniowe. Oczywiście stosując produkty nie zawierające szkodliwych substancji, zmniejszamy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jaki wpływ na uczulenia ma lampa UV?


W tym artykule znajdziesz:
1. Lampa UV, a reakcje alergiczne
2. Jaką lampę UV wybrać?
3. Żywotność żarówek w lampach UV


Lampa UV a reakcje alergiczne

Światło ultrafioletowe samo w sobie nie jest szkodliwe pod kątem występowania reakcji uczuleniowych. Punktem zapalnym może być moment, gdy używamy lampy niskiej jakości, przez co niedostateczna ilość światła nie utwardza stylizacji hybrydowej. Nie do końca utwardzone hybrydy mogą powodować, że potencjalnie uczulające substancje z lakieru hybrydowego staną się aktywne w kontakcie z płytką.

Jaką lampę UV wybrać?

Nasz wybór powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale również jakością i komfortem użytkowania. Pamiętajmy więc, że szybkość schnięcia lakierów zależy od mocy lampy, dlatego warto wybierać te o większej mocy. Jeżeli planujemy utwardzać lakier hybrydowy i żel akrylowy, najlepszym wyborem będzie lampa UV 36 W, która jest wyposażona w 4 świetlówki o mocy 9 W. Ważnym elementem jest także kształt lampy – te zamknięte są dużo skuteczniejsze, ponieważ ich dno odbija światło i nie wypuszcza go na zewnątrz. Lampy w kształcie mostków są mniej skuteczne, gdyż światło ucieka z nich na zewnątrz zamiast koncentrować je na paznokciach.

Żywotność żarówek w lampach UV

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długo wytrzymują żarówki w lampie UV. Ich żywotność jest zależna od wielu czynników, między innymi od częstotliwości używania oraz jakości użytych żarówek. Warto brać pod uwagę zalecenia producenta oraz kontrolować, czy wszystkie żarówki są w pełni sprawne, co pozwoli uniknąć problemów z utwardzaniem stylizacji hybrydowej. Jeżeli żarówki zaczynają mrugać lub świecą mniej intensywnie od pozostałych, jest to sygnał, że należy je wymienić.

3 comments

  1. Dużo osób wypowiada się na temat uczuleń, ale nikt nie powiedział, że lampa może być głównym aspektem problemu. Dziękuję.

  2. Ja mam chyba uczulenie na lampę ledową, wcześniej jak robiłam na UV było ok, ale jak zmieniłam na led to mam wysypkę na palcach już po godzinie od zastosowania. Dzisiaj malowałam próbniki i tylko wkładałam do lampy i już całe palce w wysypce.

  3. Bardzo fajna strona. Z niecierpliwością czekam na następny post!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa