Skórki zalane lakierem hybrydowym – jak czyścić?
Niekiedy nawet te najbardziej doświadczone stylistki paznokci muszą zmierzyć się z zalanymi skórkami. Jest to problem, który skutecznie psuje efekt wykonanej stylizacji, a jego usunięcie może być na pierwszy rzut oka trudne. Na szczęście jest kilka różnych sposobów, które umożliwiają sprawne i precyzyjne wyczyszczenie wałów paznokciowych zabrudzonych hybrydami. Jak zatem wyczyścić zalane skórki? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!
W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie są skuteczne sposoby na zalane skórki?
2. Sposoby na zalane skórki
Jakie są skuteczne sposoby na zalane skórki?
Skórki zabrudzone lakierami hybrydowymi możemy wyczyścić na kilka różnych sposobów. Będziemy potrzebowali do tego wysokiej jakości zmywaczy do paznokci oraz kilku różnych przedmiotów, których używamy do codziennej higieny. Pamiętajmy jednak, że niezwykle istotny jest tutaj dobór produktów z bezpiecznym składem, gdyż w przypadku zalania niewielkich ranek, możemy narazić się na ból, pieczenie i ewentualne reakcje alergiczne. Doskonałym wyborem będzie zatem klasyczny aceton kosmetyczny, a gdy borykamy się z suchymi skórkami, lepszym rozwiązaniem będzie płyn do usuwania hybryd z lanoliną – ta wykazuje działanie ochronne, nawilżające i pielęgnacyjne, w związku z czym świetnie ochroni je przed niekorzystnym działaniem acetonu. Jak więc wyczyścić skórki zalane hybrydą?
Zmywacze, za pomocą których można usunąć produkty światłoutwardzalne:
– po zrobieniu paznokci hybrydowych, dajmy im wyschnąć (nawet po utwardzeniu). Odczekajmy zatem około 15-20 minut od zaaplikowania ostatniej warstwy, a następnie zamoczmy ręce w ciepłej wodzie z odrobiną mydła. Gdy naskórek zmięknie, wystarczy gąbką delikatnie wyszorować nadmiar lakieru, uważając przy tym, aby nie zetrzeć go z paznokci.
SPOSÓB 2 – gdy sposób bez używania zmywaczy do paznokci zawodzi, czas sięgnąć po pędzelek do aplikacji akrylożelu oraz Intense Remover lub Lanoline Remover. Zaczynamy więc od wlania odrobiny wybranego zmywacza do niewielkiej miseczki, następnie moczymy w nim pędzelek i wyciskamy nadmiar płynu o brzeg miseczki, a na koniec delikatnymi ruchami przeciągamy pędzelek po krawędziach skórek, usuwając nadmiar lakieru. Pamiętajmy również, że po wyczyszczeniu skórek, musimy dokładnie wypłukać pędzelek w ciepłej wodzie – w przeciwnym razie aceton usztywni go.
SPOSÓB 3 – gdy nie mamy pod ręką pędzelka, możemy wykorzystać cieniutkie patyczki do uszu. Nalewamy więc odrobinę wybranego zmywacza do nakrętki lub niewielkiego pojemnika, następnie moczymy w nim patyczek do uszu, a na koniec aplikujemy dokładnie w miejsce zalania skórek i pocieramy, usuwając w ten sposób nadmiar lakieru.
Bardzo ważne: po każdym kontakcie acetonu z paznokciami i skórkami, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Wybierzmy zatem jeden z kremów do rąk, który dokładnie wsmarujemy w dłonie po skończonym zabiegu, a na skórki zaaplikujmy jedną z oliwek do paznokci, wmasowując ją w paznokcie i skórki wokół nich. W ten sposób ochronimy je przed niekorzystnym działaniem rozpuszczalnika i wspomożemy ich regenerację.