Co to jest cleaner, i jak go stosować?

Co to jest cleaner i jak go stosować?

Co to jest cleaner do paznokci?

Cleaner zwany również odtłuszczaczem, to jeden z podstawowych preparatów podczas robienia paznokci hybrydowych, żelowych, oraz akrylowych. Jego stosowanie ma istotny wpływ zarówno na trwałość, jakość, jak i ostateczny wygląd naszej stylizacji (sprawdź też: dlaczego hybryda się nie trzyma). Cleaner doskonale nadaje się do usuwania warstwy dyspersyjnej która powstaje po utwardzeniu lakierów hybrydowych lub topu hybrydowego, oraz do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia przed rozpoczęciem manicure. Jakie są rodzaje cleanerów do paznokci, i jak je stosować? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule!

Rodzaje cleanerów do paznokci

Na rynku produktów do manicure jest dostępnych kilka rodzajów odtłuszczaczy do paznokci, i aż 3 z nich znajdziecie w naszej ofercie! Czym się od siebie różnią, i w jakich przypadkach powinniśmy je stosować? Postaramy się szerzej przybliżyć Wam temat, rozwiewając wszystkie wątpliwości!

Soft Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia na bazie alkoholu izopropylowego, o złagodzonym działaniu. Jest to delikatniejsza wersja odtłuszczacza, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z osłabionymi i zniszczonymi paznokciami.

Hard Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia na bazie alkoholu izopropylowego, o silniejszym działaniu. Jest to intensywniejsza wersja odłuszczacza, przeznaczona dla osób mających zdrowe i odżywione paznokcie.

Vitamin Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia, na bazie alkoholu izopropylowego, wzbogacony wapniem, retinolem oraz witaminami. Ze względu na zawartość wielu dobroczynnych składników, jest to jeden z bestsellerów marki NOX. Odtłuszczacz z witaminami mimo że pielęgnuje paznokcie, nie traci jednocześnie swojej skuteczności w odtłuszczani płytki paznokcia, oraz usuwaniu warstwy dyspersyjnej powstałej po aplikacji lakieru hybrydowego (sprawdź też: co to jest lakier hybrydowy).

Jak stosować cleaner do paznokci?

Do najważniejszych zadań cleanera należy odtłuszczenie naturalnej płytki paznokcia, oraz usunięcie lepiej warstwy która powstaje po utwardzeniu lakieru hybrydowego, lub klasycznego topu do hybryd (w przypadku topu no wipe oraz matowego topu do hybryd przemywanie nie jest wymagane). Odtłuszczacze do paznokci mają istotny wpływ na późniejszą trwałości stylizacji paznokci hybrydowych, żelowych, jak i akrylowych (sprawdź też wpis: paznokcie żelowe, hybrydowe, akrylowe – czym się od siebie różnią?), dlatego ich stosowanie jest niezbędne w przypadku gdy zależy nam na wydłużeniu czasu w którym nasz manicure wygląda bezbłędnie. Gdy już dopasujemy preparat do naszych paznokci, możemy przejść do konkretów, czyli aplikacji:

1. Płytkę paznokcia przygotowujemy w standardowy sposób, poprzez zmatowienie, i usunięcie powstałego pyłu.

2. Odtłuszczamy ją za pomocą jednego z cleanerów do paznokci, wybierając witaminowy, łagodny, lub silny w zależności od wymagań.

3. Aplikujemy jeden z primerów do paznokci (sprawdź też wpis: do czego służy primer i jak go stosować?), w zależności od stanu naszych paznokci wybierając primer bezkwasowy lub primer kwasowy.

4. Po nałożeniu primera, możemy przejść do kolejnego kroku jakim jest aplikacja bazy do hybryd lub bazy budującej, żelowej, lub masy akrylowej.

5. Na utwardzoną bazę, nakładamy wybrany lakier hybrydowy, następnie utwardzamy w lampie. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.

6. Następnym krokiem jest aplikacja topu do hybryd, który po utwardzeniu przemywamy cleanerem, usuwając jednocześnie powstałą lepką warstwę (dyspersyjną).

7. Całą stylizację zwieńczamy poprzez zastosowanie jednej z oliwek do skórek i paznokci oraz jednego z kremów do rąk. Stosując kosmetyki do pielęgnacji dłoni uzyskamy nie tylko odżywione skórki i paznokcie, ale i całe dłonie, co spotęguje efekt wykonanego manicure!

Wskazówki jak stosować cleaner

Jednym z najważniejszych elementów, jest dobór cleanera do własnych preferencji, oraz stanu naszych paznokci. Jeżeli nasza płytka paznokcia jest osłabiona i zniszczona, powinniśmy wybrać Soft Cleaner który nie naruszy jej zdrowia, lub Vitamin Cleaner który dodatkowo wspomoże jej regenerację. Jeżeli nie mamy problemów z paznokciami, a szukamy produktu przede wszystkim skutecznego, w tym wypadku doskonałym wyborem będzie Hard Cleaner. Pamiętajmy również że odtłuszczaczy do paznokci nie utwardzamy w lampie, a podczas stosowania staramy się jak najkrócej trzymać otwartą buteleczkę, gdyż preparat może wywietrzeć.