Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Co to jest cleaner i jak go stosować?

Co to jest cleaner i jak go stosować?

Co to jest cleaner do paznokci?

Cleaner zwany również odtłuszczaczem, to jeden z podstawowych preparatów, który jest niezbędny do zrobienia paznokci hybrydowych, żelowych i akrylowych. Jego stosowanie ma istotny wpływ zarówno na trwałość, jakość, jak i ostateczny wygląd stylizacji. Cleaner doskonale nadaje się do usuwania warstwy dyspersyjnej, która powstaje po utwardzeniu lakierów hybrydowych, niektórych topów hybrydowych oraz produktów światłoutwardzalnych, a oprócz tego do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia przed rozpoczęciem manicure. Jakie są rodzaje cleanerów do paznokci i jak je stosować? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!


W tym artykule znajdziesz:
1. Rodzaje cleanerów do paznokci
2. Jak stosować cleaner do paznokci?
3. Wskazówki jak stosować cleaner


Rodzaje cleanerów do paznokci

Na rynku produktów do manicure jest dostępnych kilka rodzajów odtłuszczaczy i aż 4 z nich znajdziecie w naszej ofercie płynów i preparatów do paznokci! Czym więc się od siebie różnią i w jakich przypadkach powinniśmy je stosować? Postaramy się szerzej przybliżyć temat, rozwiewając wszystkie wątpliwości. Zaczynajmy!

Soft Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia na bazie alkoholu izopropylowego, o złagodzonym działaniu. Jest to delikatniejsza wersja odtłuszczacza, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z osłabionymi i zniszczonymi paznokciami. Soft Cleaner jest dostępny w dwóch pojemnościach:

Hard Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia na bazie alkoholu izopropylowego, o silniejszym działaniu. Jest to intensywniejsza wersja odłuszczacza, przeznaczona dla osób mających zdrowe i odżywione paznokcie. Hard Cleaner jest dostępny w dwóch pojemnościach:


Vitamin Cleaner – czyli płyn do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia, na bazie alkoholu izopropylowego, wzbogacony wapniem, retinolem i witaminami. Jest to preparat, który ze względu na zawartość wielu dobroczynnych składników, stał się jednym z bestsellerów naszej marki. Odtłuszczacz z witaminami mimo, że pielęgnuje paznokcie, nie traci równocześnie swojej skuteczności w odtłuszczani płytki paznokcia oraz usuwaniu warstwy dyspersyjnej powstałej po aplikacji produktów światłoutwardzalnych. Vitamin Cleaner jest dostępny w dwóch pojemnościach:

Diamond Cleaner – czyli preparat do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia na bazie alkoholu izopropylowego, wzbogacony o olejek rycynowy. Jest to kolejny hit w naszej ofercie, który oprócz swoich właściwości odtłuszczających, dodatkowo intensywnie nabłyszcza paznokcie, gwarantując jeszcze efektowniejsze rezultaty. Diamond Cleaner jest dostępny w dwóch pojemnościach:

Jak stosować cleaner do paznokci?

Do najważniejszych zadań cleanera należy odtłuszczenie naturalnej płytki paznokcia oraz usunięcie lepiej warstwy, która powstaje po utwardzeniu między innymi żelu budującego, lakieru hybrydowego oraz klasycznego topu do hybryd (w przypadku topu no wipe oraz matowego topu do hybryd przemywanie nie jest wymagane). Odtłuszczacze do paznokci mają istotny wpływ na późniejszą trwałość stylizacji manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego, dlatego ich stosowanie jest niezbędne, jeżeli zależy nam na maksymalnym wydłużeniu trwałości oraz naturalnego wyglądu naszych paznokci. Gdy już dopasujemy preparat do naszych wymagań, możemy przejść do konkretów, czyli aplikacji:

1. Rozpoczynamy od aplikacji preparatu do usuwania skórek, następnie drewnianym patyczkiem odsuwamy te narastające na płytkę, a zbędne wycinamy.

2. Płytkę przygotowujemy w standardowy sposób, poprzez jej zmatowienie bloczkiem polerskim oraz nadanie kształtu przy pomocy jednego z pilników do paznokci.

3. Po nadaniu zmatowieniu i nadaniu kształtu paznokciom, odtłuszczamy je za pomocą jednego z cleanerów, wybierając Soft Cleaner, Hard Cleaner, Vitamin Cleaner lub Diamond Cleaner, w zależności od wymagań i preferencji.

3. Aplikujemy jeden z primerów do paznokci, w zależności od stanu paznokci, wybierając primer bezkwasowy lub primer kwasowy.

4. Po nałożeniu primera, możemy przejść do kolejnego kroku jakim jest aplikacja bazy kauczukowej, bazy do hybryd lub bazy budującej.

5. Na utwardzoną bazę, nakładamy wybrany lakier hybrydowy, następnie utwardzamy w lampie. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.

6. Następnym krokiem jest aplikacja topu do hybryd, który po utwardzeniu przemywamy cleanerem, usuwając w ten sposób powstałą warstwę dyspersyjną.

7. Całą stylizację zwieńczamy stosując jedną z oliwek do skórek i paznokci, a następnie aplikujemy jeden z kremów do rąk. Pamiętajmy, że stosując kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie tylko odżywimy skórki i paznokcie, ale i całe dłonie, co spotęguje efekt wykonanego manicure!

Wskazówki jak stosować cleaner

Jednym z najważniejszych elementów podczas robienia manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego, jest dobór produktów do własnych preferencji i stanu paznokci. Jeżeli więc płytka paznokcia jest osłabiona i zniszczona, powinniśmy wybrać Soft Cleaner, który nie pogorszy jej stanu lub Vitamin Cleaner, który dodatkowo wspomoże jej regenerację. Jeżeli nie mamy problemów z paznokciami, a szukamy produktu przede wszystkim skutecznego, w tym wypadku doskonałym wyborem będzie Hard Cleaner. W celu poprawy błysku manicure, wybierzmy Diamond Cleaner, który oprócz właściwości odtłuszczających, świetnie spełnia rolę nabłyszczacza.

Bardzo ważne: odtłuszczaczy do paznokci nie utwardzamy w lampie, a podczas stosowania starajmy się jak najkrócej trzymać otwartą buteleczkę, gdyż preparat może wywietrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa