Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Kształt paznokci - jaki wybrać, i jak go uzyskać?

Kształt paznokci – jaki wybrać i jak go uzyskać?

Jak dobrać właściwy kształt paznokcia?

Sezonowe trendy w branży mody zmieniają się jak w kalejdoskopie, a wraz z nimi ulega zmianie świat manicure. Kolory, wzory i kształty paznokci, które jeszcze do niedawna biły rekordy popularności, powoli odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują zupełnie nowe. Nie oznacza to jednak, że wszystko co modne pasuje do każdej osoby. Dzisiaj więc skupimy się na kształcie paznokci, gdyż jest to niezwykle istotny aspekt manicure, który często decyduje o efektywności wykonanej stylizacji. Dlaczego? Budowa paznokci bowiem, może całkowicie zmienić wygląd dłoni i nadać im zupełnie innego charakteru. Jakie zatem kształty paznokci wyróżniamy, czym się charakteryzują i jak je uzyskać? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego poradnika!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak dopasować kształt paznokcia do naturalnej płytki?
2. Jakie kształty paznokci wyróżniamy?
3. Paznokcie spiczaste – jak je uzyskać?
4. Paznokcie baleriny – jak je uzyskać?
5. Paznokcie kwadratowe – jak je uzyskać?
6. Paznokcie migdałki- jak je uzyskać?
7. Paznokcie zaokrąglone kwadraty- jak je uzyskać?


Jak dopasować kształt paznokcia do naturalnej płytki?

Aby zrobić paznokcie hybrydowe, które będą wyglądały efektownie, zabieg musimy rozpocząć od odpowiedniego uformowania płytki. Kształt paznokci powinniśmy dobrać przede wszystkim do wyglądu i kształtu dłoni oraz palców, a w drugiej kolejności do naszych preferencji. Jakimi więc zasadami się kierować? Osoby o smukłych dłoniach i długich palcach mogą pozwolić sobie na niemal każdy kształt paznokci, choć powinny wybierać szersze i kanciaste wykończenia, natomiast kobiety o pulchniejszych dłoniach i krótkich palcach powinny wybierać kształty optycznie wydłużające płytkę, czyli te z węższym wykończeniem.

BARDZO WAŻNE: istotny jest również naturalny kształt płytki. Jeżeli więc paznokcie z natury są szerokie, piłowanie ich do wąskiego kształtu może całkowicie mijać się z celem, zaś jeżeli są wąskie, nie próbujmy na siłę uzyskać szerokiego kształtu.

Jakie kształty paznokci wyróżniamy?

Wyróżniamy wiele różnych kształtów paznokci, choć nie wszystkie z nich nadają się do noszenia na co dzień. Przybliżmy więc te, które są najczęstszym wyborem wśród kobiet. Najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi są spiczaste, baleriny, kwadratowe, owalne, migdałki i zaokrąglone kwadraty.

Jak uzyskać dany kształt paznokci?

Aby uzyskać jeden z przedstawionych kształtów paznokci, należy je odpowiednio spiłować. Pamiętajmy więc o zachowaniu podstawowych zasad, które ułatwią pracę i sprawią, że ta będzie efektywniejsza:

  • wybierz jeden z pilników do paznokci dopasowując stopień gradacji do pracy, którą planujesz wykonać (do piłowania naturalnej płytki używa się delikatniejszych pilników o większej gradacji, a do paznokci nadbudowanych żelem lub akrylożelem tych o grubszych ziarenkach i mniejszej gradacji),
  • przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że dłonie i paznokcie są suche,
  • zadbaj o stabilne oparcie w trakcie piłowania, np. opierając dłonie o blat stołu lub biurka,
  • piłuj tylko w jednym kierunku, aby uniknąć rozdwajania się płytki.

1. Paznokcie spiczaste – jak je uzyskać?

Zapuszczenie paznokci, z których można uzyskać spiczasty kształt jest niezwykle trudne. Nie obejdzie się więc bez ingerencji bazy kauczukowej, bazy budującej, żelu budującego lub akrylożelu. Spiczaste paznokcie najlepiej prezentują się na płytce powyżej 1 cm długości, w związku z czym doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie form do akrylożelu, które pozwalają na proste i skuteczne modelowanie. Jak więc uzyskać taki kształt? Na początek warto wyznaczyć punkt na samym środku paznokcia, który będzie wierzchołkiem szpiców, a następnie delikatnymi ruchami opiłowujemy paznokieć z obydwu stron, pamiętając o zachowaniu równomierności.

2. Paznokcie baleriny – jak je uzyskać?

Bijące rekordy popularności w mediach społecznościowych paznokcie w kształcie balerin swoją nazwę zawdzięczają baletkom. Jest to kształt zarezerwowany przede wszystkim dla posiadaczek długich paznokci lub osób, które zamierzają wykorzystać jedną z metod przedłużania paznokci. Jest to w pewnym sensie połączenie kwadratów, szpiców i migdałów, przez co niezwykle ciężko uzyskać taki kształt, szczególnie w przypadku naturalnej płytki. Jak więc je zrobić? Tak samo jak w przypadku szpiców, na początku wyznaczamy środek płytki, a następnie piłujemy boki pod kątem 45 stopni, zaś na koniec ustawiamy pilnik prostopadle do paznokcia i piłujemy prosto.

3. Paznokcie kwadratowe – jak je uzyskać?

Paznokcie kwadratowe są bardzo efektowne i doskonale podkreślają dłonie osób o smukłych i długich palcach. Jest to kształt, który jest nieco bardziej narażony na uszkodzenia ze względu na proste krawędzie, który najlepiej prezentuje się na paznokciach o średniej i długiej długości. Kwadraty sprawdzą się szczególnie w przypadku osób, które chcą uwolnić swą artystyczną duszę, gdyż ze względu na sporą powierzchnię umożliwiają tworzenie różnorakich zdobień. W jaki zatem sposób je uzyskać? Podstawą jest stabilność! Opieramy więc dłonie o blat stołu lub biurka, a następnie trzymając pilnik prostopadle do palca delikatnie piłujemy. Pamiętajmy jednak, że im dłuższa płytka, tym efektowniejsza stylizacja.

4. Paznokcie owalne- jak je uzyskać?

Paznokcie owalne są najbardziej uniwersalne wśród wszystkich kształtów. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku osób, których paznokcie ze względu na pracę oraz codzienne obowiązki są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dlaczego? Wszystko za sprawą zaokrąglonych boków, które pozwalają zminimalizować ryzyko rozdwajania, kruszenia i złamania płytki. W jaki więc sposób je uzyskać? Piłujemy je zgodnie z kształtem opuszków, uzyskując odpowiednią długość płytki.

5. Paznokcie migdałki- jak je uzyskać?

Paznokcie w kształcie migdałków to jeden z najgorętszych trendów w stylizacji paznokci, który pozwala optycznie wyszczuplić i wydłużyć dłonie. W jaki zatem sposób je uzyskać? Na początek wyznaczamy środek płytki, a następnie delikatnie piłujemy krawędzie boczne w kierunku środka pod kątem 45-60 stopni, pamiętając o delikatnym zaokrągleniu szpica na koniec pracy.

6. Paznokcie zaokrąglone kwadraty- jak je uzyskać?

Zaokrąglone kwadraty podobnie jak paznokcie kwadratowe są bardzo efektowne i świetnie podkreślają dłonie z długimi i smukłymi palcami. W jaki sposób je uzyskać? Początkowo postępujemy podobnie co w przypadku kwadratowych, pamiętając o stabilnym podłożu oraz piłowaniu pod kątem 90 stopni w stosunku do palca, a następnie docelowy kształt uzyskujemy przez spiłowanie i zaokrąglenie ostrych krawędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa