Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Jak prawidłowo przechowywać lakiery hybrydowe do paznokci?

Rosnąca popularność lakierów hybrydowych sprawia, że kupujemy ich coraz większe ilości, gromadząc w domach nawet po kilkadziesiąt sztuk różnych produktów. W jaki sposób powinniśmy je przechowywać, aby przedłużyć ich trwałość i zachować wszystkie właściwości? W Internecie krąży wiele teorii na ten temat, jednak czy wszystkie są słuszne? W dzisiejszym artykule postaramy się pokrótce rozwiać wszelkie wątpliwości.


W tym artykule znajdziesz:
1. Lakiery hybrydowe – jak je przechowywać?
2. Gdzie trzymać lakiery hybrydowe?


Lakiery hybrydowe – jak je przechowywać?

Na właściwości przechowywanych lakierów hybrydowych ma wpływ kilka ważnych czynników, takich jak światło, temperatura oraz częstotliwość kontaktu ze świeżym powietrzem, dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

1. Lakiery do paznokci przechowujemy w chłodnych miejscach

W skrócie mówiąc, unikamy przechowywania w miejscach, w których temperatura powietrza jest wyższa od standardowej pokojowej, np. w kuchni blisko piekarnika, czy kuchenki gazowej lub w pokoju obok grzejnika.

2. Hybrydy przechowujemy w miejscach bez dostępu światła i wilgoci

Często popełniany błąd to przechowywanie hybryd w łazience lub na parapecie. Zarówno opcja pierwsza, jak i druga może wpływać na pogorszenie jakości produktów. Pamiętajmy, aby unikać zbyt wysokiej wilgotności powietrza, a szczególnie nie narażajmy produktów na kontakt ze światłem zewnętrznym.

3. Lakiery hybrydowe przetrzymujemy w pozycji pionowej

Dość często lakiery hybrydowe przechowujemy w pudełkach, w których są porozrzucane w różnych pozycjach. Unikajmy tego i trzymajmy buteleczki w pozycji pionowej, co będzie dużo korzystniejsze dla jakości i konsystencji produktu.

4. Podczas używania hybrydy jak najkrócej trzymamy otwartą buteleczkę, po użyciu dokładnie zakręcamy

Częsty kontakt produktu ze świeżym powietrzem może powodować wysychanie oraz wpływać na obniżenie jego jakości. Podczas aplikacji lakierów hybrydowych (jak i innych produktów) starajmy się jak najkrócej trzymać otwarte buteleczki.

5. Przed użyciem potrząsamy produktem

To bardzo ważny element, który należy powtarzać przez rozpoczęciem każdego zabiegu manicure i pedicure hybrydowego. Pamiętajmy, aby energicznie wstrząsnąć buteleczką przez użyciem, co zapobiegnie krzepnięciu lakieru i poprawi jego konsystencję.

Gdzie trzymać lakiery hybrydowe?

Jak widzicie jest kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać podczas przechowywania produktów do stylizacji paznokci. Zatem gdzie trzymać lakiery hybrydowe? Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zacienione miejsce bez dostępu zewnętrznego światła takie jak garderoba lub sypialnia. Pamiętajmy też o trzymaniu produktów do manicure z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer, kuchenka, czy piekarnik oraz chrońmy je przed nadmierną wilgocią. Korzystanie z powyższych wskazówek na pewno pomoże wydłużyć żywotność wszystkich lakierów, dzięki czemu wyciągniecie z nich jeszcze więcej frajdy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa