Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Jak zmyć lakier do paznokci z ubrania?

Piękny manicure wymaga od nas precyzji oraz używania wysokiej jakości produktów. Niekiedy zdarza się jednak, że podczas wykonywania zabiegu niechcący ubrudzimy odzież. I choć wydaje się, że jest to sytuacja bez wyjścia to wbrew pozorom plamy z lakieru do paznokci wcale nie muszą prowadzić do wyrzucenia ulubionej bluzki lub spodni. Jest bowiem kilka domowych sposobów, które umożliwiają ich skuteczne usunięcie. Jakich konkretniej? W jaki dokładniej sposób usunąć lakier do paznokci z ubrania? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak usunąć lakier z ubrania?
2. Jak zmyć lakier hybrydowy z ubrania?


Jak usunąć lakier z ubrania?

Na początek warto doprecyzować, że odzież jest wykonana z różnego rodzaju tkanin. To powoduje, że inaczej na plamę z lakieru do paznokci zareaguje delikatna satyna, a jeszcze inaczej welur. Podczas jej usuwania musimy więc zachować szczególną ostrożność, a najlepiej przed przystąpieniem do zabiegu zrobić próbę w mniej widocznym miejscu, aby mieć pewność, że nie uszkodzimy czyszczonej powierzchni. Przechodząc jednak do sedna, w jaki sposób usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Jeżeli podczas robienia manicure niechcący ubrudziliśmy jeden z elementów garderoby, najprostszą metodą czyszczenia będzie użycie zmywacza do paznokci. W tym celu możemy wykorzystać klasyczny aceton do hybryd, który aplikujemy na wacik bezpyłowy, a następnie pocieramy nim zabrudzone miejsce do momentu, aż będzie czyste. Musimy jednak wiedzieć, że taki sposób sprawdzi się wyłącznie w przypadku grubych i mocnych tkanin.

Sytuacja wygląda inaczej, gdy mamy do czynienia z jeansami lub materiałami skórzanymi. Tutaj do usunięcia zabrudzenia możemy wykorzystać jeden z pilników do paznokci lub lakier do włosów i szczoteczkę do rąk. Pierwszym sposobem jest odczekanie do momentu, aż plama wyschnie, a następnie spiłowanie jej pilniczkiem, zaś drugim jest spryskanie zabrudzenia lakierem do włosów, odczekanie do momentu, aż wyschnie, a na koniec usunięcie przy pomocy szczoteczki do rąk. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego sposobu wyczyszczoną odzież po całym zabiegu powinno się wyprać, używając odplamiacza.

Gdy powyższe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, możemy dodatkowo zastosować roztwór z sody oczyszczonej. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda, która sprawdzi się głównie w przypadku mokrych plam. W tym celu wystarczy połączyć sodę oczyszczoną z wodą w proporcjach 1:1 i dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną mieszankę aplikujemy na wacik kosmetyczny, przykładamy do powstałej plamy i pozostawiamy na kilka minut. Po chwili zabrudzenia powinny schodzić lub zmięknąć na tyle, że będzie je znacznie łatwiej usunąć zwykłą gąbką do naczyń lub szczoteczką do rąk.

Jak zmyć lakier hybrydowy z ubrania?

Lakier hybrydowy możemy usunąć z ubrania w podobny sposób, co ten tradycyjny. Najprostszym sposobem będzie więc przetarcie zabrudzonego miejsca wacikiem bezpyłowym nasączonym zmywaczem do lakieru hybrydowego. Musimy jednak pamiętać, aby do czyszczenia przystąpić od razu po zauważaniu zabrudzenia, ponieważ po wyschnięciu lub utwardzeniu lakieru jego usunięcie może być znacznie trudniejsze. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń lub proszku do prania. W tym celu wystarczy posypać lub polać zabrudzenie, następnie odłożyć na kilkanaście minut, a na koniec przetrzeć wilgotną gąbeczką. Tak wyczyszczoną odzień powinniśmy dodatkowo wrzucić do prania. Musimy mieć również na uwadze, że takie zabiegi mogą uszkodzić delikatne tkaniny, dlatego do malowania paznokci najlepiej przystąpić w ubraniach z mocnej bawełny lub specjalnym fartuchu kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa