Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe – czym się od siebie różnią?

Paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe – czym się od siebie różnią?

Czym paznokcie hybrydowe różnią się od żelowych i akrylowych?

Hybrydy to najpopularniejszy rodzaj manicure, ale w salonie, a nawet w domowym zaciszu możemy wykonać także manicure żelowy i akrylowy. Czym paznokcie hybrydowe różnią się od żelowych i akrylowych? Zapraszamy do krótkiego przewodnika po stylizacjach paznokci.


W tym artykule znajdziesz:
1. Manicure hybrydowy – każdy może go wykonać
2. Paznokcie żelowe – sposób na przedłużenie paznokci
3. Manicure akrylowy – dla profesjonalistek
4. Jaką metodę stylizacji paznokci wybrać?


Manicure hybrydowy – każdy może go wykonać

Manicure hybrydowy to najtrwalsza metoda stylizacja paznokci, którą wybiera coraz więcej kobiet. Niesamowita uniwersalność oraz możliwość wykonywania pięknych zdobień, które bez wątpienia można nazwać sztuką oczarowały panie na całym świecie. Niezwykle ważną cechą manicure hybrydowego jest bardzo prosta aplikacja. Lakier hybrydowy nakładamy w podobny sposób, jak tradycyjny lakier do paznokci. Co ważne, mamy więcej czasu, by dokonać poprawek na paznokciach, ponieważ lakier zasycha dopiero, gdy utwardzimy go lampą UV, LED lub CCFL. Aby manicure hybrydowy utrzymał się możliwie najdłużej, należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, czyli delikatnie zmatowić ją bloczkiem polerskim. Dopiero na taką płytkę nakładamy bazę kauczukową, bazę do hybryd lub bazę budującą, jeden z lakierów hybrydowych, a następnie top do hybryd. Stylizacja hybrydowa wykonywana jest na naturalnej płytce, a dzięki dobrym produktom do manicure, paznokcie się wzmacniają – przestają się rozdwajać i łamać. Manicure hybrydowy może zrobić każdy, bez konieczności przechodzenia szkoleń czy kursów kosmetycznych. Wprawionej osobie wykonanie hybryd zajmuje niewiele ponad godzinę.

Paznokcie żelowe – sposób na przedłużenie paznokci

Manicure żelowy umożliwia nam przedłużenie paznokci – na szablonie lub profesjonalnych tipsach. Można również ten etap pominąć i wykonać żele tylko na naturalnej płytce paznokcia. Sam manicure żelowy wymaga nieco większych zdolności, ale dzięki różnym rodzajom lakierów możemy stopniować poziom trudności. Dla początkujących najlepsze są lakiery jednowarstwowe, a dla bardziej zaawansowanych żele budujące, które się nie rozlewają i umożliwiają szybsze modelowanie paznokci. Dostępne rodzaje żelów mają właściwości nabłyszczające, modelujące, pigmentujące, brokatowe i kamuflujące. Żelowa stylizacja paznokci jest nieco tańsza od hybryd, wymaga jednak więcej czasu i zdolności manualnych, dlatego rzadziej wykonujemy ją samodzielnie w domu.

Manicure akrylowy – dla profesjonalistek

Zaletą manicure akrylowego jest trwałość porównywalna do lakierów hybrydowych. Dodatkowo akcesoria do paznokci, których potrzebujemy do zrobienia akryli, są nieco tańsze niż te, których używamy robienia paznokci hybrydowych oraz żelowych. Jednak manicure akrylowy jest najtrudniejszy i bez przeszkolenia nie powinnyśmy się go podejmować. Dlaczego? Przede wszystkim paznokcie nie są malowane lakierem, jak w przypadku hybryd czy żeli. Jak więc go nakładać? Na zmatowioną płytkę paznokcia aplikuje się proszek akrylowy odpowiednio zmieszany z liquidem. Sama aplikacja musi przebiegać niezwykle sprawnie, ponieważ akryl dość szybko schnie, nie ma więc czasu na poprawki. Manicure akrylowy jest trwały, ale jego wykonanie jest też najbardziej czasochłonne. Na akryle u profesjonalistki trzeba zarezerwować nawet 3 godziny. Ta metoda polecana jest osobom, których płytka paznokcia jest wyjątkowo słaba i zniszczona oraz osobom, które wyjątkowo często (np. ze względu na wykonywany zawód) moczą dłonie w wodzie.

Jaką metodę stylizacji paznokci wybrać?

Wszystko zależy od preferencji, ilości wolnego czasu oraz oczekiwań. Najczęściej wybieraną metodą jest jednak manicure hybrydowy, który z łatwością wykonamy same w domu, zajmie to nam nie więcej niż 1,5 godziny, a efektem będziemy cieszyły się przez co najmniej trzy tygodnie. Również profesjonalne kosmetyczki tę metodę stylizacji paznokci wybierają najczęściej – klientki cieszą się dobrą ceną, krótką wizytą w salonie oraz pięknym i trwałym manicure przez wiele dni.

1 comments

  1. Dawniej robiłam hybrydowe a teraz wole żele, i tak chodzę w tym celu do kosmetyczki (Pazumalu w Krakowie) a czas nakładania hybryd czy uzupełniania żelu jest zbliżony, wiec wole trwalsze, dłużej wytrzymują i można bez obaw przedłużać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa