Jak pielęgnować paznokcie domowymi sposobami?

Domowe sposoby na pielęgnację paznokci

Wiele osób kojarzy pielęgnację paznokci z drogimi wizytami w salonach kosmetycznych. Oczywiście regularne wizyty u manicurzystki wpłyną bardzo pozytywnie na kondycję Twoich paznokci, ale również w domowym zaciszu można zdziałać cuda. Jeżeli Twoje paznokcie są bardzo łamliwe, łatwo się kruszą, i nie chcą rosnąć, sprawdź sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci i wypróbuj domowe sposoby dzięki którym przywrócisz im dobrą kondycję!

Domowa odżywka do paznokci na bazie oliwy z oliwek i cytryny

Zabieg rozpoczynamy od podgrzania około 100 ml (pół szklanki) oliwy z oliwek, z kilkoma kroplami soku wyciśniętymi bezpośrednio z cytryny. Następnie w przygotowanej mieszance moczymy dłonie między 4 a 5 minut, po czym osuszamy ręce, i nawilżamy odżywczym kremem. Taka odżywka sprawi że dłonie będą miękkie i gładkie, a paznokcie wzmocnione oraz intensywnie odżywione.

Zabieg wzmacniający kruche paznokcie na bazie czosnku

Rozgniatamy lub wyciskamy ząbek czosnku, następnie mieszamy go z łyżeczką oliwy z oliwek. Taką maseczkę, wmasowujemy w paznokcie, i pozostawiamy na około 8-10 minut, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Maseczka działa przeciwgrzybiczo, i wzmacnia kruche paznokcie.

Kuracja wzmacniająca paznokcie na bazie siemienia lnianego

Rozpoczynamy od podgrzania wody, którą po zagotowaniu zalewamy 2-3 łyżki siemienia lnianego, cały roztwór pozostawiamy na kilka minut do ostudzenia. W tak przygotowanej mieszance, zanurzamy paznokcie na 15-20 minut, po czym przemywamy dłonie i nawilżamy odżywczym kremem. Kuracja siemieniem lnianym wzmacnia paznokcie, i wspomaga regenerację zniszczonych dłoni.

Napar nawilżający paznokcie na bazie kopru włoskiego

Łyżkę kopru włoskiego zalewamy wrzątkiem, następnie czekamy kilkanaście minut do ostudzenia. W tak przygotowanym naparze moczymy paznokcie przez 5-10 minut, powtarzając czynność przez kolejne 10-15 dni. Taki zabieg sprawi, że paznokcie będą intensywnie nawilżone, i wzmocnione.

Zabieg natłuszczający paznokcie z użyciem parafiny

Podgrzewamy parafinę do momentu aż się rozpuści, następnie gdy lekko przestygnie zanurzamy w niej końcówki palców, po czym owijamy folią spożywczą. Po około 10-15 minutach zdejmujemy parafinę, a dłonie przemywamy ciepłą wodą. Taki zabieg działa natłuszczająco i odżywczo na całe paznokcie.