Dlaczego hybrydy się kleją?
W dzisiejszych czasach kobiety coraz rzadziej mogą pozwolić sobie na wielogodzinną pielęgnację swej urody, w wyniku czego chętnie korzystają ze wszelkich rozwiązań ułatwiających dbanie o atrakcyjny wygląd. Jednym z nich jest manicure hybrydowy, który odpowiednio wykonany potrafi wytrzymać nawet 3-4 tygodnie w nienaruszonym stanie. To powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegu w domowym zaciszu, często nie mając większej wprawy, co niekiedy może może być przyczyną pewnych problemów. Niekiedy zdarza się bowiem, że hybrydy po utwardzeniu się kleją. Jak zatem sobie z tym radzić i co może być powodem? Mamy dla Was kilka cennych wskazówek!
W tym artykule znajdziesz:
1. Czemu hybryda się klei?
2. Co zrobić, jak hybryda się klei po utwardzeniu?
3. Najczęstsze błędy, które powodują, że hybrydy się kleją
Czemu hybryda się klei?
Podczas robienia paznokci hybrydowych i utwardzeniu produktów światłoutwardzalnych w lampie, część z nich może pozostawiać warstwę dyspersyjną. Tak jak wyjaśnialiśmy w dziale najczęściej zadawane pytania dotyczące lakierów hybrydowych, jest to lepka warstwa, która ułatwia przyczepność kolejnych warstw produktów. To właśnie z nią każdy kolejny aplikowany preparat się skleja, w wyniku czego paznokieć staje się gładki i się nie rozwarstwia. Jest to zatem bardzo istotny element manicure hybrydowego, który znacząco wpływa na trwałość paznokci i umożliwia tworzenie efektownych zdobień. Jeżeli więc lubimy wielokolorowe stylizacje, w których królują naklejki, tasiemki, pyłki do paznokci lub brokaty do paznokci, pamiętajmy, że warstwa dyspersyjna odgrywa przy ich nakładaniu bardzo ważną rolę.
Co zrobić, jak hybryda się klei po utwardzeniu?
A co zrobić, gdy po utwardzeniu ostatniej warstwy preparatu nabłyszczającego, paznokcie wciąż się kleją, a my nie chcemy nakładać żadnych ozdób? Jest to na sposób, warto jednak zacząć od wyjaśnienia, co o tym decyduje. W naszej ofercie produktów do manicure znajdują się 4 rodzaje topów i każdy z nich różni się od siebie właściwościami:
- Essential Top – jest to klasyczny preparat nabłyszczający, który pozostawia warstwę dyspersyjną.
- Dry Top Luminous – jest to tak zwany „top no wipe” lub „dry top”, czyli preparat, który nie zostawia warstwy dyspersyjnej.
- Rubber Top – jest to kauczukowy top, który wyróżnia się elastycznością i nie wymaga przemywania warstwy dyspersyjnej.
- Matte Top Coat – jest to preparat pozostawiający na stylizacji matowe wykończenie, który również nie pozostawia warstwy dyspersyjnej.
Jeżeli więc w trakcie robienia manicure hybrydowego użyliśmy produktu Essential Top, po jego utwardzeniu wymagane jest przemycie lepkiej warstwy jednym z cleanerów do paznokci. Te doskonale odtłuszczają płytkę paznokcia i usuwają warstwę dyspersyjną. Gdy jednak do wykończenia stylizacji wykorzystaliśmy Dry Top Luminous lub Matte Top Coat, po ich utwardzeniu nie jest wymagana żadna dodatkowa czynność – można od razu cieszyć się głębokim kolorem i efektowną stylizacją.
Najczęstsze błędy, które powodują, że hybrydy się kleją
Paznokcie hybrydowe mogą się kleić także z innych powodów, np. gdy podczas robienia manicure, nałożyliśmy zbyt dużo preparatu. Jak więc odróżnić warstwę dyspersyjną od źle zaaplikowanego produktu? Gdy nałożymy zbyt dużo lakieru, ten po utwardzeniu będzie miał gumową konsystencję, będzie się łuszczył i kleił. To znak że całość należy zdjąć przy pomocy drewnianego patyczka, a zabieg manicure rozpocząć od nowa. Warto więc pamiętać o aplikacji cienkich warstw, ich równomiernym rozprowadzaniu po płytce oraz utwardzaniu każdej warstwy w lampie.