Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak ściągnąć akrylożel z paznokci?

Jak ściągnąć akrylożel z paznokci?

Jak usunąć akrylożel z paznokci?

Paznokcie zbudowane przy użyciu akrylożelu w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Jest to bardzo trwała metoda wykonania manicure, która w zależności od wykończenia umożliwia uzyskanie zarówno naturalnego efektu, jak i efektownej stylizacji. Należy jednak pamiętać, że jego usunięcie wymaga tyle samo umiejętności i wiedzy, co jego aplikacja. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy używamy go we własnym zakresie. Jak zatem zrobić to skutecznie? W jaki konkretniej sposób usunąć manicure wykonany przy użyciu akrylożelu? W jednym z poprzednich wpisów opisywaliśmy jak ściągnąć paznokcie żelowe, a dzisiaj podpowiemy, jak pozbyć się akrylożelu z paznokci! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Ściąganie akrylożelu – jak się przygotować?
2. Usuwanie akrylożelu frezarką krok po kroku
3. Usuwanie akrylożelu pilnikiem krok po kroku


Ściąganie akrylożelu – jak się przygotować?

Akrylożel to preparat, który łączy w sobie właściwości twardego akrylu z plastycznym żelem. Oznacza to, że paznokcie wykonane przy jego użyciu wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością, a ich usunięcie nie będzie należało do najłatwiejszych. Wszystko dlatego, że akrylożel nie rozpuszcza się w zmywaczach do paznokci na bazie acetonu, przez co możemy usunąć go jedynie mechanicznymi metodami. Mimo to, ściągnięcie go z płytki w domowych warunkach jest jak najbardziej wykonalne i wbrew pozorom, wcale nie musi zająć dużo czasu. Jak więc konkretniej to zrobić? Już podpowiadamy!

Usuwanie akrylożelu frezarką krok po kroku

Pierwszym sposobem na zdjęcie akrylożelu z paznokci jest wykorzystanie frezarki. Do tego zabiegu potrzebujemy przede wszystkim wysokiej jakości urządzenia, odpowiednio dobranych frezów, pilnika o gradacji 100/180 oraz oliwki do skórek. Gdy przygotujemy wszystkie niezbędne akcesoria do paznokci, możemy przejść do działania!

KROK 1 – na początek musimy dokładnie zamontować frez, którego użyjemy do usunięcia akrylożelu. Gdy już jest gotowy, wtedy płynnymi ruchami prowadzimy go wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, tak aby nie trzymać go zbyt długo w jednym miejscu, dzięki czemu nie uszkodzimy delikatnej struktury płytki. Zabieg wykonujemy do momentu, aż pozbędziemy się większości akrylożelu.

KROK 2 – gdy na paznokciach pozostaną już tylko resztki akrylożelu, sięgamy po pilnik i stroną o gradacji 180 wyrównujemy i matujemy płytkę, a na koniec wmasowujemy w paznokcie i skórki wokół nich oliwkę. W ten sposób pozbędziemy się akrylożelu i przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.

Usuwanie akrylożelu pilnikiem krok po kroku

Drugim sposobem, zdecydowanie bardziej czasochłonnym, jest usunięcie akrylożelu przy użyciu pilnika do paznokci. Do tego będziemy potrzebowali pilnika o gradacji 180/240 oraz oliwki do skórek. Gdy zgromadzimy wszystkie narzędzia niezbędne do wykonania zabiegu, możemy przejść do działania!

KROK 1 – na początek sięgamy po pilnik i stroną o gradacji 240 spiłowujemy nadbudowany paznokieć, zachowując przy tym szczególną ostrożność, ponieważ często nie mamy pewności, w którym miejscu kończy się akrylożel, a zaczyna naturalna płytka.

KROK 2 – gdy pozbędziemy się paznokci nadbudowanych akrylożelem, przechodzimy do usuwania preparatu bezpośrednio z naturalnej płytki do momentu, aż usuniemy większość produktu.

KROK 3 – ostatnim krokiem jest wyrównanie i zmatowienie płytki przy użyciu pilnika o gradacji 180 oraz wmasowanie w paznokcie i skórki odżywczej oliwki. W ten sposób pozbędziemy się akrylożelu i przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa