Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Która metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Osłabiona i krucha płytka paznokcia to problem, z którym boryka się bardzo wiele osób, i który znacznie utrudnia robienie paznokci hybrydowych. Dlaczego paznokcie się łamią, jak je zabezpieczyć i czy w ogóle istnieje rozwiązanie idealne? Oczywiście, że tak! Na rynku produktów do stylizacji paznokci istnieją specjalne preparaty, za pomocą których nie tylko wymodelujemy płytkę, ale i przedłużymy paznokcie nawet o kilkanaście milimetrów! Wśród nich wyróżniamy aż cztery najpopularniejsze metody przedłużania paznokci, a my postaramy się przybliżyć Wam każdą z nich!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jaki produkt do przedłużania paznokci wybrać?
2. W jaki sposób przedłużyć paznokcie?
3. Przedłużanie paznokci bazą budującą
4. Jak przedłużyć paznokcie bazą budującą?
5. Przedłużanie paznokci żelem budującym
6. Jak przedłużyć paznokcie żelem budującym?
7. Przedłużanie paznokci akrylożelem
8. Jak przedłużyć paznokcie akrylożelem?


Jaki produkt do przedłużania paznokci wybrać?

Gdy stajemy przed wyborem produktu do przedłużania i modelowania paznokci, pojawia się kilka znaków zapytania. Który z nich będzie najlepszy? Czy sobie poradzę? Czy to skomplikowane? I tak na prawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji oraz tego, co konkretniej chcemy osiągnąć. Możliwości do wyboru mamy kilka, poczynając od przedłużania za pomocą bazy budującej, następnie żelu budującego, aż na akrylożelu kończąc. Każda z tych metod różni się nie tylko poziomem zaawansowania, ale i niezbędnymi akcesoriami wymaganymi do przeprowadzenia zabiegu oraz czasem jaki potrzebujemy do przedłużenia i wymodelowania paznokci. Którą z nich więc wybrać? Poznajcie każdą z nich i zdecydujcie, która Wam najbardziej odpowiada!

W jaki sposób przedłużyć paznokcie?

Gdy pokrótce poznaliśmy produkty, za pomocą których możemy nadbudować płytkę, czas poznać dostępne metody. W jaki więc sposób przedłużyć paznokcie? Możemy zrobić to za pomocą specjalnych szablonów, form oraz tipsów. Konkretną metodę powinniśmy dopasować przede wszystkim do produktów, których użyjemy. Jeżeli więc wybraliśmy bazę budującą, do nadbudowania paznokci tak samo jak w przypadku żelu budującego możemy wykorzystać klasyczne szablony, natomiast w przypadku akrylożelu, lepszym wyborem będą dedykowane tipsy które ułatwiają modelowanie. W tym celu warto wykorzystać również specjalne akcesoria do paznokci takie jak pędzelek ze szpatułką, który ułatwi aplikację żelu i akrylożelu, zaś w przypadku bazy budującej wystarczy klasyczny pędzelek dołączony do buteleczki. Jak więc przedłużyć paznokcie każdym z wymienionych produktów?

Przedłużanie paznokci bazą budującą

Przedłużanie paznokci bazą budującą to metoda najbardziej uniwersalna, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznej bazy do hybryd, baza budująca sprawdza się nie tylko podczas standardowego manicure hybrydowego, ale również podczas modelowania i przedłużania płytki. Baza budująca charakteryzuje się większą gęstością od jej klasycznego odpowiednika, przez co łatwiej aplikować ją na szablon. Za jej pomocą można przedłużyć paznokcie nawet do kilku milimetrów. W jaki sposób? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie bazą budującą?

KROK 1 – Przygotowujemy płytkę paznokcia w taki sam sposób, jak w przypadku klasycznego manicure hybrydowego.

KROK 2 – Nakładamy cienką warstwę bazy budującej Base Max, po czym utwardzamy ją w lampie

KROK 3 – Umieszczamy szablon pod wolnym brzegiem paznokcia dopasowując go do kształtu płytki.

KROK 4 – Aplikujemy bazę na szablon, łącząc ją z naturalną płytką. Pamiętajmy, aby na szablonie umieszczać trochę grubsze warstwy produktu w celu wyrównania przedłużonej części paznokcia z płytką.

KROK 5 – Wymodelowany paznokieć utwardzamy w lampie, następnie ściągamy szablon.

KROK 6 – Aplikujemy kolejną warstwę bazy, po czym ponownie utwardzamy w lampie. Jeżeli jest to konieczne, możemy nałożyć produkt kolejny raz.

KROK 7 – Na koniec nadajemy preferowany kształt nadbudowanym paznokciom za pomocą pilniczka. Pamiętajmy, aby skorygować nierówne krawędzie płytki, a następnie ją zmatowić.

Przedłużanie paznokci żelem budującym

Przedłużanie paznokci żelem budującym to jedna z najpopularniejszych metod modelowania paznokci, pozwalająca na nadbudowanie płytki nawet o kilkanaście milimetrów. Praca przy użyciu żeli budujących do paznokci pozwala na wymodelowania dowolnego kształtu, choć wymaga od nas niewielkiej wprawy oraz praktyki. Co ważne, żele budujące są w większości przypadków dostępne w kilku różnych kolorach, przez co pozwalają na większe wariacje podczas wykonywania manicure. Na nadbudowanych paznokciach możemy wykonać stylizację paznokci hybrydowych lub pokryć je topem no wipe bądź topem do hybryd i pozostawić w obecnej formie. W jaki sposób pracować przy ich użyciu? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie żelem budującym?

KROK 1 – Przygotowujemy płytkę paznokcia w taki sam sposób, jak w przypadku klasycznego manicure hybrydowego, poprzez odsunięcie/usunięcie skórek oraz zmatowienie płytki.

KROK 2 – Paznokcie przemywamy Soft Cleanerem, Hard Cleanerem, Diamond Cleanerem lub Vitamin Cleanerem, następnie odtłuszczamy za pomocą jednego z primerów do paznokci.

KROK 3 – Do każdego paznokcia przykładamy formę lub szablon.

KROK 4 – Na naturalny paznokieć nakładamy cienką warstwę jednej z baz hybrydowych, wybierając Essential Base, Rubber Base lub Base MAX.

KROK 5 – Na formę lub szablon aplikujemy niewielką warstwę wybranego żelu do paznokci, następnie utwardzamy pod lampą.

KROK 6 – Po utwardzeniu, ostrożnie usuwamy formę lub szablon, po czym aplikujemy kolejną warstwę wybranego żelu budującego.

KROK 7 – Po utwardzeniu kolejnej warstwy, nadbudowane paznokcie przemywamy jednym z cleanerów do paznokci.

KROK 8 – Delikatnie spiłowujemy nadbudowane paznokcie, nadając im preferowany kształt, po czym ponownie przemywamy je jednym z cleanerów.

KROK 9 – Na koniec aplikujemy jeden z topów hybrydowych, wybierając Essential Top, Matte Top Coat, Rubber Top lub Dry Top Luminous. Jeżeli chcemy pozostawić nadbudowane paznokcie w wybranym kolorze, możemy dodatkowo zaaplikować jedną z oliwek do skórek, aby odżywić i wypielęgnować przylegające skórki.

Przedłużanie paznokci akrylożelem

Kolejną metodą, która regularnie zyskuje na popularności jest przedłużanie i modelowanie płytki za pomocą akrylożeli do paznokci. Jest to sposób, który jest stosowany od niedawna, i który hurtem podbija serca kobiet na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ akrylożel jest niezwykle trwały, elastyczny, nie ma nieprzyjemnego zapachu, i nakłada się go znacznie prościej niż klasyczny żel lub akryl. Ten jest dostępny w większości sklepów z produktami do manicure w kilku wariantach kolorystycznych, zarówno w formie zestawów do przedłużania paznokci, jak i pojedynczych preparatów. To pozwala na sporą dowolność podczas modelowania i umożliwia dobór produktów do własnych preferencji. W jaki sposób pracować przy jego użyciu? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie akrylożelem?

KROK 1 – Paznokcie przygotowujemy w taki sam sposób, jak do klasycznego manicure hybrydowego, czyli odsuwamy/usuwamy skórki, delikatnie matujemy płytkę, po czym przemywamy ją jednym z cleanerów, a następnie odtłuszczamy za pomocą primera kwasowego lub primera bezkwasowego.

KROK 2 – Aplikujemy cienką warstwę jednej z baz hybrydowych, wybierając Essential Base, Rubber Base lub Base Max.

KROK 3 – Przymocowujemy formy do akrylożelu bezpośrednio do paznokci, następnie za pomocą szpatułki z pędzelkiem aplikujemy wybrany akrylożel..

KROK 4 – Pędzelek nasączamy cleanerem, po czym rozprowadzamy masę w dół płytki, wyrównując jednocześnie warstwę akrylożelu na pożądaną długość. Całość utwardzamy w lampie.

KROK 5 – Po utwardzeniu, zdejmujemy szablony, a następnie powtarzamy krok numer 4, tym razem modelując akrylożel w górę paznokcia, aby dokładnie rozprowadzić go w pobliżu skórek. Pamiętajmy, aby go równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni.

KROK 6 – Po ponownym utwardzeniu, za pomocą pilniczka nadajemy paznokciom preferowany kształt.

KROK 7 – Na koniec zabezpieczamy płytkę jednym z topów hybrydowych, wybierając Essential Top, Matte Top Coat lub Dry Top Luminous. Jeżeli wolimy pozostawić nadbudowane paznokcie w wybranym kolorze, możemy dodatkowo zaaplikować jedną z oliwek do skórek i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa