Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 149.99 ZŁ

Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać?

Która metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Osłabiona i krucha płytka paznokcia to problem, z którym boryka się bardzo wiele osób, i który znacznie utrudnia robienie paznokci hybrydowych. Dlaczego paznokcie się łamią, jak je zabezpieczyć, i czy w ogóle istnieje rozwiązanie idealne? Oczywiście że tak! Na rynku produktów do stylizacji paznokci istnieją specjalne preparaty, za pomocą których nie tylko wymodelujemy płytkę, ale i przedłużymy nasze paznokcie nawet o kilkanaście milimetrów! Wśród nich wyróżniamy aż cztery najpopularniejsze metody przedłużania paznokci, a my postaramy się przybliżyć Wam każdą z nich!

Jaki produkt do przedłużania paznokci wybrać?

Gdy stajemy przed wyborem produktu do przedłużania i modelowania paznokci, pojawia się kilka znaków zapytania. Który z nich będzie najlepszy? Czy sobie poradzę? Czy to skomplikowane? I tak na prawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji, oraz tego co konkretniej chcemy osiągnąć. Możliwości do wyboru mamy kilka, poczynając od przedłużania za pomocą bazy budującej, następnie żelu budującego, aż na akrylożelu kończąc (sprawdź też wpis: paznokcie hybrydowe, żelowe i akrylowe – czym się od siebie różnią). Każda z tych metod różni się nie tylko poziomem zaawansowania, ale i niezbędnymi akcesoriami wymaganymi do przeprowadzenia zabiegu, oraz czasem jaki potrzebujemy do przedłużenia i wymodelowania paznokci. Którą z nich więc wybrać? Poznajcie każdą z nich, i zdecydujcie która Wam najbardziej odpowiada!

W jaki sposób przedłużyć paznokcie?

Gdy pokrótce poznaliśmy produkty za pomocą których możemy nadbudować płytkę, czas poznać dostępne metody. W jaki więc sposób przedłużyć paznokcie? Możemy zrobić to za pomocą specjalnych szablonów, form, oraz tipsów. Konkretną metodę powinniśmy przede wszystkim dopasować do produktów których użyjemy. Jeżeli więc wybraliśmy bazę budującą, do nadbudowania paznokci tak samo jak w przypadku żelu budującego możemy wykorzystać klasyczne szablony, natomiast w przypadku akrylożelu, lepszym wyborem będą dedykowane tipsy które ułatwiają modelowanie. W tym celu warto wykorzystać również specjalne akcesoria do paznokci takie jak pędzelek ze szpatułką, który ułatwi aplikację żelu i akrylożelu, zaś w przypadku bazy budującej wystarczy klasyczny pędzelek dołączony do buteleczki. Jak więc przedłużyć paznokcie każdym z wymienionych produktów?

Przedłużanie paznokci bazą budującą

Jest to metoda najbardziej uniwersalna, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznej bazy do hybryd, baza budująca sprawdza się nie tylko podczas standardowego manicure hybrydowego, ale również podczas modelowania i przedłużania płytki. Baza budująca charakteryzuje się większą gęstością od jej klasycznego odpowiednika, przez co łatwiej aplikować ją na szablon. Za jej pomocą można przedłużyć paznokcie nawet do kilku milimetrów. W jaki sposób? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie bazą budującą?

KROK 1 – Przygotowujemy płytkę paznokcia tak jak w przypadku klasycznego manicure hybrydowego.

KROK 2 – Nakładamy cienką warstwę bazy budującej Base Max po czym utwardzamy ją w lampie

KROK 3 – Umieszczamy szablon pod wolnym brzegiem paznokcia, dopasowując go do kształtu paznokcia.

KROK 4 – Aplikujemy bazę na szablon, łącząc ją z naturalną płytką. Pamiętajmy aby na szablonie umieszczać trochę grubsze warstwy produktu, aby wyrównać przedłużoną część paznokcia z płytką.

KROK 5 – Wymodelowany paznokieć utwardzamy w lampie, następnie ściągamy szablon.

KROK 6 – Aplikujemy kolejną warstwę bazy, po czym ponownie utwardzamy w lampie. Jeżeli jest to konieczne, możemy nałożyć produkt kolejny raz.

KROK 7 – Na koniec nadajemy preferowany kształt nadbudowanym paznokciom za pomocą pilniczka. Pamiętajmy aby skorygować nierówne krawędzie płytki, a następnie ją zmatowić.

Przedłużanie paznokci żelem budującym

Jest to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania i modelowania paznokci, pozwalająca na nadbudowanie płytki nawet o kilkanaście milimetrów. Praca przy użyciu żeli budujących do paznokci pozwala na wymodelowania dowolnego kształtu, choć wymaga od nas niewielkiej wprawy oraz praktyki. Co ważne żele budujące są w większości przypadków dostępne w kilku różnych kolorach, przez co pozwalają na większe wariacje podczas wykonywania manicure. Na nadbudowanych paznokciach możemy wykonać stylizację paznokci hybrydowych, lub pokryć je topem no wipe bądź topem do hybryd, i pozostawić w obecnej formie. W jaki sposób pracować przy ich użyciu? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie żelem budującym?

KROK 1 – Przygotowujemy płytkę paznokcia tak jak w przypadku klasycznego manicure hybrydowego, poprzez odsunięcie/usunięcie skórek, oraz zmatowienie płytki.

KROK 2 – Paznokcie przemywamy Soft Cleanerem, Hard Cleanerem lub Vitamin Cleanerem (sprawdź też wpis: co to jest cleaner, i jak go stosować), następnie odtłuszczamy za pomocą jednego z primerów do paznokci.

KROK 3 – Do każdego paznokcia przykładamy formę lub szablon.

KROK 4 – Na naturalny paznokieć nakładamy cienką warstwę jednej z baz hybrydowych, wybierając Essential Base lub Base MAX.

KROK 5 – Na formę lub szablon aplikujemy niewielką warstwę żelu Shape it Transparentnego lub żelu Shape it Princeska, następnie utwardzamy pod lampą.

KROK 6 – Po utwardzeniu ostrożnie usuwamy formę lub szablon, po czym aplikujemy kolejną warstwę żelu Shape it Transparentnego lub żelu Shape it Princeska.

KROK 7 – Po utwardzeniu kolejnej warstwy, nadbudowane paznokcie przemywamy jednym z cleanerów do paznokci.

KROK 8 – Delikatnie spiłowujemy nadbudowane paznokcie, nadając im preferowany przez nas kształt, po czym ponownie przemywamy je jednym z cleanerów.

KROK 9 – Na koniec aplikujemy jeden z topów hybrydowych, wybierając Essential Top, Matte Top Coat lub Dry Top Luminous. Jeżeli chcemy pozostawić nadbudowane paznokcie w wybranym kolorze, możemy dodatkowo zaaplikować jedną z oliwek do skórek, aby odżywić i wypielęgnować przylegające skórki.

Przedłużanie paznokci akrylożelem

Kolejną metodą która regularnie zyskuje na popularności, jest przedłużanie i modelowanie płytki za pomocą akrylożeli do paznokci. Jest to sposób który jest stosowany od niedawna, i który hurtem podbija serca kobiet na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ akrylożel jest niezwykle trwały, elastyczny, nie ma nieprzyjemnego zapachu, i nakłada się go znacznie prościej niż klasyczny żel lub akryl. Ten jest dostępny w większości sklepów z produktami do manicure w kilku wariantach kolorystycznych, zarówno w formie zestawów do przedłużania paznokci, jak i pojedynczych preparatów. To pozwala na sporą dowolność podczas modelowania, i umożliwia dobór produktów do własnych preferencji. W jaki sposób pracować przy jego użyciu? Sprawdźcie!

Jak przedłużyć paznokcie akrylożelem?

KROK 1 – Paznokcie przygotowujemy w taki sam sposób jak do klasycznego manicure hybrydowego, czyli odsuwamy/usuwamy skórki,  delikatnie matujemy płytkę, po czym przemywamy ją jednym z cleanerów, a następnie odtłuszczamy za pomocą primera kwasowego lub primera bezkwasowego (sprawdź też wpis: do czego służy primer i jak go stosować).

KROK 2 – Aplikujemy cienką warstwę jednej z naszych baz hybrydowych, wybierając Essential Base lub Base Max.

KROK 3 – Przymocowujemy formy do akrylożelu bezpośrednio do paznokci, następnie za pomocą szpatułki z pędzelkiem aplikujemy akrylożel Gum it Transparentny lub akrylożel Gum it Mleczny Róż.

KROK 4 – Pędzelek nasączamy cleanerem, po czym rozprowadzamy masę w dół płytki, wyrównując jednocześnie akrylożel Gum it Transparentny lub akrylożel Gum it Mleczny Róż na pożądaną długość. Całość utwardzamy w lampie.

KROK 5 – Po utwardzeniu, zdejmujemy szablony, a następnie powtarzamy krok numer 4, tym razem modelując akrylożel w górę paznokcia, aby dokładnie rozprowadzić go w pobliżu skórek. Pamiętajmy aby go równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni.

KROK 6 – Po ponownym utwardzeniu za pomocą pilniczka nadajemy naszym paznokciom preferowany kształt.

KROK 7 – Na koniec zabezpieczamy płytkę jednym z topów hybrydowych, wybierając Essential Top, Matte Top Coat lub Dry Top Luminous. Jeżeli wolimy pozostawić nadbudowane paznokcie w wybranym kolorze, możemy dodatkowo zaaplikować jedną z oliwek do skórek i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach od 149.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa