Manicure bez tajemnic

Zabiegi manicure w salonach kosmetycznych

Paznokcie potrafią przysporzyć wiele kłopotów, szczególnie w okresie zimowym, kiedy nasza dieta jest uboga w świeże warzywa i owoce. Głównymi problemami są nieestetyczne skórki narastające na płytkę paznokcia, łamliwość, oraz rozdwajanie. Jak je zabezpieczyć? W jednym z poprzednich wpisów, przedstawiliśmy Wam domowe sposoby na pielęgnację paznokci. Dzisiaj pokrótce wyjaśnimy jakie zabiegi w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogą pomóc.

Manicure klasyczny

Podstawowy zabieg, mający na celu odżywienie płytki paznokcia, oraz zadbanie o przylegające skórki. Najczęstszymi elementami manicure klasycznego, są usunięcie skórek, skrócenie płytki paznokcia, opiłowanie kształtu, odżywienie przy użyciu specjalnych odżywek i oliwek, oraz pomalowanie paznokci. Manicure klasyczny, to doskonały wybór dla osób które nie mają czasu zadbać o swoje paznokcie, lub po prostu nie mają w tym wprawy.

Manicure hybrydowy

Zdecydowanie najtrwalszy zabieg, dla osób które cenią sobie naturalny wygląd, oraz długotrwały efekt. Jest przede wszystkim nieszkodliwy i mniej inwazyjny, niż paznokcie akrylowe czy żelowe. Jak wygląda robienie paznokci hybrydowych? Cały zabieg polega na aplikacji specjalnej bazy hybrydowej lub bazy budującej, następnie kolorowego lakieru hybrydowego, a na koniec topu hybrydowego, matowego topu do hybryd, lub topu no wipe. Każda z warstw jest uprzednio utwardzana pod światłem UV lub LED, przed nałożeniem kolejnej. Tak wykonana stylizacja nie tylko zabezpiecza paznokcie przed uszkodzeniami, ale również zapewnia trwałość aż do 3 tygodni. Co ważne przy tak wykonanym manicure, lakier nie odpryskuje, a kolor nie matowieje, i nie traci połysku (sprawdź też wpis: jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe).

Manicure japoński

Jeden z najlepszych zabiegów regenerujących i wzmacniających paznokcie, oraz przylegające skórki. Cały proces polega na wypiłowaniu w paznokcie past i pyłków z witaminami. Pasty i pyłki są wzbogacone witaminami A + E, keratyną, i krzemionką z Morza Japońskiego. Taka mieszanka nawilża i odżywia paznokcie, a także sprawia że wyglądają niesamowicie zdrowo, i zyskują perłowy odcień. Manicure japoński jest doskonałym wyborem dla osób mających słabą, matową płytkę paznokcia. Zabiegu powinny unikać osoby, które w niedalekiej przeszłości miały paznokcie akrylowe, lub tipsy, ponieważ płytka może być zbyt cienka i delikatna aby starannie wcierać i wypiłować w paznokcie pasty i pyłki.

Manicure męski

Paznokcie i skórki u mężczyzn wymagają nieco więcej uwagi, ze względu na swoją twardość. Manicure męski polega na odsunięciu, i przycięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom, oraz nałożeniu specjalnej niewidocznej odżywki, przeznaczonej dla mężczyzn.