Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jakie są rodzaje manicure?

Manicure bez tajemnic

Rodzaje manicure w salonach kosmetycznych

Uważa się, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, nic więc dziwnego, że każda z nas chce, aby zawsze wyglądały pięknie i zdrowo. Nieodłącznym elementem zadbanych dłoni są jednak paznokcie, które potrafią przysporzyć wiele kłopotów, zwłaszcza jeżeli nie przykładamy im należytej uwagi. Głównymi problemami są bowiem nieestetyczne i suche skórki wokół paznokci oraz łamliwa i krucha płytka rogowa. W jaki zatem sposób poprawić ich kondycję i je zregenerować? W tym celu stosuje się zabiegi manicure, a tych jest aż kilkadziesiąt – my zaś w dzisiejszym artykule przedstawimy te najpopularniejsze! Zapraszamy do krótkiej lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie są rodzaje manicure?
2. Manicure klasyczny (tradycyjny)
3. Manicure hybrydowy
4. Manicure żelowy
5. Manicure akrylowy
6. Manicure japoński
7. Manicure męski


Jakie są rodzaje manicure?

Salony kosmetyczne zajmujące się profesjonalną stylizacją paznokci oferują szereg zabiegów manicure. Ich celem jest nie tylko poprawa kondycji i wyglądu samych paznokci, ale i skórek wokół nich. Jakie zatem rodzaje manicure są najpopularniejsze?

1. Manicure klasyczny (tradycyjny)

Manicure klasyczny, nazywany również tradycyjnym, jest podstawowym zabiegiem mającym na celu odżywienie płytki paznokcia i zadbanie o przylegające skórki. Najczęstszymi elementami manicure klasycznego jest usunięcie skórek, skrócenie płytki paznokcia, opiłowanie kształtu, odżywienie i pomalowanie paznokci. W tym celu stosuje się specjalne preparaty pielęgnacyjne, takie jak oliwki do skórek, odżywki do paznokci oraz kąpiele dłoni z użyciem olejków. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie mają czasu zadbać o swoje paznokcie lub po prostu nie mają w tym wprawy.

2. Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest zabiegiem, który w ostatnich latach bije rekordy popularności, i który umożliwia uzyskanie najbardziej trwałych i efektownych paznokci. Ten jest przede wszystkim nieszkodliwy i nieinwazyjny, przez co nie wpływa negatywnie na paznokcie. Jak zatem wygląda robienie paznokci hybrydowych? Cały zabieg polega na przygotowaniu paznokci i skórek wokół nich, a następnie aplikacji specjalnej bazy hybrydowej, bazy kauczukowej lub bazy budującej, jednego z kolorowych lakierów hybrydowych, a na koniec topu hybrydowego, matowego topu do hybryd, lub topu no wipe. Każda z warstw jest uprzednio utwardzana pod światłem UV lub LED, przed nałożeniem kolejnej. Tak wykonana stylizacja nie tylko zabezpiecza paznokcie przed uszkodzeniami, ale również zapewnia ich trwałość aż do 3 tygodni. Co ważne, przy tak wykonanym manicure lakier nie odpryskuje, a kolor nie matowieje i nie traci połysku. Hybrydy szczególnie efektownie prezentują się w formie manicure kombinowanego, gdy lakier sięga aż do samych skórek.

3. Manicure żelowy

Manicure żelowy polega na nadbudowaniu i przedłużeniu naturalnej płytki paznokcia. Jest to zabieg, do którego używa się specjalnych żeli budujących, które umożliwiają wydłużenie paznokci oraz nadanie im preferowanego kształtu – nawet, gdy te są zniszczone lub poobgryzane. Zabieg ten wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia, przy użyciu dopasowanych szablonów. Te podkleja się pod wolnym brzegiem paznokcia, a następnie aplikuje i rozprowadza po nich preparat. Żele budujące tak samo jak lakiery hybrydowe wymagają utwardzania w świetle UV lub LED, w związku z czym po uformowaniu paznokci używa się lampy.

4. Manicure winylowy

Manicure winylowy jest formą stylizacji paznokci stale zyskującą na popularności. Jest to zabieg polegający na przygotowaniu paznokci i skórek wokół nich, a następnie pokryciu płytki lakierem winylowym – te zaś w przeciwieństwie do hybrydowych, nie wymagają użycia lampy.

5. Manicure akrylowy

Manicure akrylowy podobnie do żelowego jest sposobem na wymodelowanie paznokci. Wykonując go możemy zarówno nadbudować, jak i przedłużyć paznokcie, i co ważne uzyskać ich dowolny kształt. Jak więc się go robi? Po przygotowaniu płytki paznokcia podkleja się formy, a następnie aplikuje na nie proszek akrylowy połączony ze specjalnym preparatem. Ten po rozprowadzeniu twardnieje, a wtedy wystarczy jedynie opiłować go jednym z pilników do paznokci nadając preferowany kształt paznokci.

6. Manicure japoński

Manicure japoński jest doskonałym wyborem dla osób borykających się z kruchą i łamliwą płytką paznokcia, gdyż jest to jeden z najlepszych zabiegów regenerujących i wzmacniających paznokcie oraz przylegające do nich skórki. Cały proces polega na wypiłowaniu w paznokcie past i pyłków z witaminami. Te są wzbogacone witaminami A + E, keratyną, i krzemionką z Morza Japońskiego. Taka mieszanka nawilża i odżywia paznokcie, a także sprawia, że te wyglądają niesamowicie zdrowo i zyskują perłowy odcień.

7. Manicure męski

Paznokcie i skórki u mężczyzn wymagają nieco więcej uwagi, ze względu na swoją twardość. Manicure męski polega na odsunięciu i przycięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom oraz nałożeniu specjalnej bezbarwnej odżywki przeznaczonej dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa