Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 149.99 ZŁ

Manicure kauczukowy - co to jest i jak go wykonać?

Manicure kauczukowy – co to jest i jak go wykonać?

Co to jest manicure kauczukowy?

Manicure kauczukowy jest trwalszy i prostszy w wykonaniu w porównaniu do klasycznych paznokci hybrydowych. Jego wykonanie opiera się na użyciu bazy kauczukowej, będącej ulepszoną alternatywą standardowej bazy hybrydowej. Jest to metoda stale zyskująca na popularności, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z cienkimi, kruchymi i łamliwymi paznokciami. Co więc decyduje o jej wyższości nad manicure hybrydowym? Jak dokładniej zrobić paznokcie kauczukowe? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Co to jest baza kauczukowa i jak działa?

Baza kauczukowa to w dużym uproszczeniu mówiąc połączenie bazy hybrydowej i żelu budującego. Jest to preparat, który może być stosowany zarówno jako podkład pod manicure hybrydowy, jak i do przedłużania paznokci. Jego największą zaletą w porównaniu do klasycznych baz hybrydowych jest wysoka elastyczność, która zapobiega uszkodzeniom mechanicznym powstałym na skutek uderzeń. W jaki sposób to działa? Wiązania kauczukowe pracują z naturalną płytką paznokcia, amortyzując naciski i uderzenia, a tym samym nie dopuszczając do pęknięcia i złamania paznokcia. Kolejnymi atutami bazy kauczukowej są jej właściwości samopoziomujące i gęstość, która umożliwia precyzyjne modelowanie i wyrównanie nierówności na płytce – to właśnie dlatego jest ona polecana zwłaszcza osobom posiadającym wgłębienia na paznokciach.

Bardzo ważne: bazę kauczukową możemy stosować w taki sam sposób jak bazę hybrydową i bazę budującą. Ta sprawdzi się przede wszystkim jako preparat podkładowy pod manicure hybrydowy i manicure żelowy, oraz jako produkt, którym zrekonstruujemy i przedłużymy paznokcie.

Baza kauczukowa Rubber Base NOX

Jak zrobić manicure kauczukowy?

Manicure kauczukowy wykonujemy w podobnym sposób, jaki robimy paznokcie hybrydowe, z jednym wyjątkiem – zamiast bazy hybrydowej lub bazy budującej stosujemy bazę kauczukową. Jak więc to wygląda w praktyce, i jak się do tego zabrać? Podpowiadamy!

KROK 1 – Rozpoczynamy od odsunięcia i usunięcia skórek. Aplikujemy więc preparat do zmiękczania skórek, następnie te narastające na płytkę odsuwamy, a zbędne wycinamy.

KROK 2 – Delikatnie matowimy płytkę, po czym przemywamy ją wacikiem bezpyłowym nasączonym jednym z cleanerów, usuwając w ten sposób powstały pył i odtłuszczając paznokcie.

KROK 3 – Jeżeli mamy problemy z przyczepnością produktów do płytki, dodatkowo stosujemy jeden z primerów, wybierając primer kwasowy lub primer bezkwasowy.

KROK 4 – Kolejnym krokiem jest aplikacja Rubber Base, czyli bazy kauczukowej. Nakładamy więc cienką warstwę preparatu, pamiętając o dokładnym rozprowadzeniu po płytce i zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, po czym utwardzamy w lampie.

KROK 5 – Na utwardzoną bazę aplikujemy jeden z lakierów hybrydowych, po czym utwardzamy w lampie. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.

KROK 6 – Aplikujemy jeden z topów hybrydowych, wybierając Essential Top, Dry Top Luminous lub Matte Top Coat, po czym utwardzamy w lampie.

KROK 7 – Jeżeli wybraliśmy Essential Top, po utwardzeniu w lampie paznokcie ponownie przemywamy wacikiem bezpyłowym nasączonym jednym z cleanerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach od 149.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa