Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Manicure kauczukowy - co to jest i jak go wykonać?

Manicure kauczukowy – co to jest i jak go wykonać?

Co to jest manicure kauczukowy?

Manicure kauczukowy to doskonała alternatywa dla klasycznych paznokci hybrydowych. Jest to zabieg, który opiera się na użyciu bazy kauczukowej i topu kauczukowego, będącymi ulepszonymi wersjami klasycznej bazy hybrydowej i topu hybrydowego. Metoda ta stale zyskuje na popularności, będąc jednocześnie doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z cienkimi, kruchymi i łamliwymi paznokciami. Co więc decyduje o ich wyższości nad manicure hybrydowym? Jak dokładniej zrobić paznokcie kauczukowe? Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co to jest baza kauczukowa i jak działa?
2. Jak zrobić manicure kauczukowy?


Co to jest baza kauczukowa i jak działa?

Baza kauczukowa to w dużym uproszczeniu mówiąc połączenie bazy hybrydowej i żelu budującego. Jest to preparat, który może być stosowany zarówno jako podkład pod manicure hybrydowy, jak i do przedłużania paznokci. Jego największą zaletą w porównaniu do klasycznych baz hybrydowych jest wysoka elastyczność, która zapobiega uszkodzeniom mechanicznym powstałym na skutek uderzeń. W jaki sposób to działa? Wiązania kauczukowe pracują z naturalną płytką paznokcia, amortyzując naciski i uderzenia, a tym samym nie dopuszczając do pęknięcia i złamania paznokcia. Kolejnymi atutami bazy kauczukowej są jej właściwości samopoziomujące i gęstość, która umożliwia precyzyjne modelowanie i wyrównanie nierówności na płytce – to właśnie dlatego jest ona polecana zwłaszcza osobom posiadającym wgłębienia na paznokciach.

Bardzo ważne: bazę kauczukową możemy stosować w taki sam sposób jak bazę hybrydową i bazę budującą. Preparat ten sprawdzi się przede wszystkim jako produkt podkładowy pod manicure hybrydowy i manicure żelowy oraz jako produkt, którym zrekonstruujemy i przedłużymy paznokcie.

Baza kauczukowa Rubber Base NOX

Jak zrobić manicure kauczukowy?

Manicure kauczukowy wykonujemy w podobny sposób, jaki robimy paznokcie hybrydowe, z dwoma wyjątkami – zamiast bazy hybrydowej lub bazy budującej, stosujemy elastyczną bazę do paznokci, a zamiast topu hybrydowego, aplikujemy top kauczukowy. Jak więc to wygląda w praktyce i jak się do tego zabrać? Już podpowiadamy!

KROK 1 – Rozpoczynamy od odsunięcia i usunięcia skórek. Aplikujemy więc preparat do zmiękczania skórek, następnie te narastające na płytkę odsuwamy, a zbędne wycinamy przy użyciu cążków do skórek.

KROK 2 – Delikatnie matowimy płytkę, po czym przemywamy ją wacikiem bezpyłowym nasączonym jednym z cleanerów, usuwając w ten sposób powstały pył i odtłuszczając paznokcie.

KROK 3 – Jeżeli mamy problemy z przyczepnością produktów do płytki, dodatkowo stosujemy jeden z primerów, wybierając primer kwasowy lub primer bezkwasowy.

KROK 4 – Kolejnym krokiem jest aplikacja Rubber Base, czyli bazy kauczukowej. Nakładamy więc cienką warstwę preparatu, pamiętając o dokładnym rozprowadzeniu po płytce i zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, po czym utwardzamy w lampie.

KROK 5 – Na utwardzoną bazę aplikujemy jeden z lakierów hybrydowych, po czym utwardzamy w lampie. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia.

KROK 6 – Teraz czas na aplikację Rubber Topu, czyli topu kauczukowego. Aplikujemy więc jego cienką warstwę na utwardzony wcześniej kolor, dokładnie rozprowadzamy po płytce i ponownie utwardzamy w lampie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa