Wokół niezwykle popularnego manicure’u hybrydowego narosło wiele mitów i nieporozumień. Mówi się, że w każdej plotce można doszukać się ziarna prawdy – czy znajdziemy je również w stwierdzeniu, że trwałe produkty utrwalane w lampie osłabiają kondycję paznokci? Przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze wskazówki dotyczące poprawnego stosowania hybryd.
Czy hybryda niszczy paznokcie?
To jedno z najczęściej zadawanych pytań, na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Lakiery hybrydowe, bazy i topy same w sobie nie powinny być niebezpieczne. Jednak istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać, aby uniknąć ewentualnych, negatywnych skutków ubocznych. Jak w przypadku wielu produktów, warto używać hybryd uważnie, poprawnie i higienicznie.
Jeśli masz wrażliwą płytkę, sięgnij po hipoalergiczne lakiery i produkty do stylizacji hybrydowych
Stosuj lakiery hybrydowe z dobrym składem
Lakiery hybrydowe UV/LED zawierają substancje niezbędne do prawidłowego utwardzenia w lampie, co zapewnia im trwałość, głębię koloru i połysk. Jeśli masz delikatną, reaktywną skórę i częściej niż inne osoby doświadczasz alergii na kosmetyki, wybierz produkty o starannie zredukowanym składzie, w których potencjalnie uczulające substancje zastąpiono łagodniejszymi odpowiednikami. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, która mogłaby osłabić kondycję paznokci. Hipoalergiczne bazy, topy i lakiery hybrydowe znajdziesz w ofercie sklepu Cosmetics Zone pod tym adresem: https://lakieryhybrydowe.pl/lakiery-hybrydowe.
Bądź delikatna dla płytki i skórek
Czasem wydaje nam się, że to hybrydy sprawiły, że paznokcie stały się łamliwe i kruche, a w rzeczywistości problemem może być niewłaściwe przygotowanie płytki i skórek. Niezależnie od metody manicure’u, opracowanie paznokci powinno być wykonane delikatnie i precyzyjnie. Osoby bez doświadczenia często zbyt mocno piłują płytkę lub wycinają skórki do krwi, co prowadzi do mechanicznych uszkodzeń. Osłabione, zbyt cienkie paznokcie mogą stać się bardziej wrażliwe na stylizację i reagować alergicznie na produkty.
Jak temu zaradzić? Szczególnie na początku sięgaj po pilniki i polerki o wyższej gradacji. Spróbuj zadbać o kondycję skórek i zamiast je agresywnie wycinać, zmiękczaj specjalnym żelem i delikatnie odsuwaj drewnianym patyczkiem.
Dopasuj narzędzia do swoich umiejętności
Nie tylko pilniki o nieodpowiedniej ziarnistości mogą osłabić naszą płytkę. Wiele amatorek sięga po profesjonalne urządzenia, które – stosowane bez odpowiedniej wiedzy – potrafią doprowadzić do poważnych zniszczeń.
Popularna frezarka do paznokci powinna być używana po przeszkoleniu, a przynajmniej rzetelnym zapoznaniu się z filmami instruktażowymi doświadczonych stylistek. Niewłaściwe przykładanie narzędzia, zbyt duży nacisk lub źle dobrany frez mogą skutkować uszkodzeniem płytki czy macierzy paznokcia, co prowadzi nawet do trwałych zaburzeń jego wzrostu. Uważaj także na profesjonalne lampy o naprawdę dużej mocy, które w skrajnych przypadkach mogą poparzyć płytkę.
Świadomie korzystaj z preparatów pomocniczych
Lakiery hybrydowe nie powinny osłabić i wysuszyć paznokci, ale może do tego doprowadzić nadużywanie acetonu. Jak zdjąć hybrydę, żeby nie spowodować zniszczeń i wysuszenia płytki? Nie trzymaj preparatu na płytce dłużej, niż to sugeruje producent. Możesz też poszukać delikatniejszych alternatyw, np. removera do usuwania trwałych hybryd.
Uważaj także na takie preparaty, jak primery – zarówno w wersji kwasowej, jak i bezkwasowej. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy na temat ich stosowania, możesz doprowadzić nie tylko do alergii, ale także np. poparzenia płytki.