Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak odżywić paznokcie i jakich produktów do tego użyć?

Jak odżywić paznokcie i jakich produktów do tego użyć?

W jaki sposób odżywić zniszczone i cienkie paznokcie?

Ciężka praca, nieodpowiedni jadłospis, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz nieumiejętne lub nazbyt częste stosowanie zmywaczy do paznokci, to najczęstsze przyczyny, które powodują, że paznokcie ulegają niszczeniu i stają się cienkie jak kartka papieru. Jak więc sobie z nimi radzić i jakich produktów używać do ich pielęgnacji? Jak zregenerować paznokcie, które się łamią, rozdwajają i są cienkie? Mamy dla Was kilka sposobów, które pomogą Wam uporać się z tymi problemami! Zapraszamy do krótkiej lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie są przyczyny zniszczonych paznokci?
2. Co najbardziej niszczy paznokcie?
3. Jak uratować zniszczone paznokcie?
4. Kuracja odżywiająca paznokcie


Jakie są przyczyny zniszczonych paznokci?

Na początek zacznijmy od absolutnych podstaw, czyli przyczyn, które powodują, że paznokcie są słabe. Wiele osób zastanawia się czy hybrydy niszczą paznokcie, więc odpowiadając jednoznacznie na to pytanie – nie, poprawnie wykonany manicure hybrydowy nie wpływa negatywnie na płytkę paznokcia! Dlaczego więc tak popularna jest opinia, że lakiery hybrydowe mają negatywny wpływ na paznokcie? Prawdopodobnie bierze się to z tego, że nieumiejętnie i niepoprawnie zaaplikowane produkty do manicure mogą powodować reakcje alergiczne, dlatego tak istotne jest ich nakładanie zgodne z przeznaczeniem. Co więc realnie wpływa na gorszą kondycję płytki paznokcia? Jest kilka czynników, które mają kluczowe znaczenie!

Co najbardziej niszczy paznokcie?

Zacznijmy o najważniejszego, czyli diety – jest to pierwszy krok w walce o dobrą kondycję płytki. To właśnie codzienny jadłospis jest jednym z niezbędnych elementów do zapuszczenia długich i zdrowych paznokci. Czego więc należy unikać? Może zabrzmi to bardzo ogólnikowo, ale na początek zrezygnujmy z przetworzonej i ciężkostrawnej żywności. Co jeszcze niszczy paznokcie? Przede wszystkim:

 • nadużywanie zmywaczy na bazie acetonu,
 • niepoprawna aplikacja produktów do paznokci,
 • nieuwaga podczas przygotowywania paznokci do zabiegu (np. gdy
 • zbyt mocno spiłujemy płytkę),
 • narażanie ich na uszkodzenia mechaniczne,
 • zbyt częsty kontakt z detergentami (np. płynem do mycia naczyń),
 • wystawianie ich na niekorzystne warunki atmosferyczne (np. nienoszenie rękawiczek podczas mrozu).

Jak uratować zniszczone paznokcie?

Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, jedną z podstaw odżywienia paznokci jest dieta. Zacznijmy więc od wprowadzenia do swojego jadłospisu produktów zawierających kolagen, co jest jednym ze sposobów na przyspieszenie wzrostu paznokci. Które więc produkty warto spożywać? Przede wszystkim:

 • płatki owsiane (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo),
 • cykorię, szpinak i sałatę (witaminy A, B1, B2, C, E, żelazo, flawonoidy),
 • pełnotłuste ryby (nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1 i B2),
 • sery (siarka, witaminy A, B12),
 • pomidory (witaminy A, C, cynk),
 • orzechy (cynk, magnez, siarka).

Kolejnym elementem, który poprawi kondycję płytki jest pielęgnacja paznokci domowymi sposobami. Nie bójmy się więc stosować maseczek na bazie oliwy i cytryny przynajmniej raz w tygodniu. Do codziennych rytuałów dodajmy regularne korzystanie z hipoalergicznych kremów do rąk, których używajmy minimum 2-3 razy dziennie. W tym wypadku doskonale sprawdzą się kremy z dodatkiem protein z serii Protein Bliss oraz kremy bogate w kwasy tłuszczowe z serii Omega Elixir.

Kremy do rąk, które wspomogą regenerację paznokci:

Uważajmy, aby nie uszkodzić delikatnej płytki podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych oraz podczas pracy, a w przypadku kontaktu z detergentami używajmy gumowych rękawiczek, które ochronią dłonie. Jeżeli zaś chodzi o manicure hybrydowy to pamiętajmy o szczególnej ostrożności podczas aplikacji produktów, natomiast podczas usuwania lakieru hybrydowego korzystajmy z płynu do usuwania hybryd z lanoliną zamiast czystego acetonu kosmetycznego, co pomoże ochronić skórki i wpłynie pozytywnie na samą płytkę paznokcia.

Kuracja odżywiająca paznokcie

W celu samego odżywienia paznokci warto rozpocząć stosowanie specjalnych preparatów, które wspomogą regenerację. W tym przypadku niezwykle istotne jest postawienie na produkt, który wyróżnia się nie tylko wysoką jakością, ale i skutecznym składem. Szukajmy więc zawartości takich składników jak olej z nasion słonecznika, oleju arganowy, witamina A, E, oraz witamina B5, które mają działanie intensywnie nawilżające oraz wzmacniające. Taki koktajl witaminowy znajdziemy między innymi w naszej firmowej odżywce do paznokci – Magic Care. Jej regularne stosowanie wspiera proces odbudowy płytki, mając istotny wpływ na poprawę kondycji paznokci.

Samo stosowanie odżywki to jednak nie wszystko, warto zadbać również o skórki wokół paznokci. Jest to niezwykle istotny element, który wpływa na estetykę paznokci oraz manicure hybrydowego, który wykonujemy. W jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia naszego artykułu, w którym wyjaśniamy w jaki sposób usuwać skórki, tak aby ich nie ranić, a do codziennej pielęgnacji wskazane jest włączenie jednej z oliwek do paznokci, która wspomoże ich odbudowę, regenerację i je nawilży.

Oliwki do skórek, które wspomogą regenerację i odżywienie paznokci:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa