Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Szkolenie PODATKOWA DAWKA UDERZENIOWA – VAT należny w praktyce, czyli wszystko to co niezbędne!

Jak przedłużyć trwałość hybryd?

Jak przedłużyć trwałość manicure hybrydowego?

Jedną z największych zalet manicure hybrydowego jest ich trwałość, która sprawia, że po wykonaniu zabiegu przez wiele dni nie musimy martwić się o wygląd paznokci. Są jednak osoby, które mimo stosowania tej metody stylizacji niekiedy mają problemy z jej trwałością. Zdarza się bowiem, że hybrydy nie utrzymują się wystarczająco długo, a czasem nieestetycznie odpryskują w trakcie noszenia. Dlaczego więc tak się dzieje i jak temu zaradzić? Mamy dla Was kilka bardzo przydatnych wskazówek! Zapraszamy do krótkiej lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Trwałość paznokci hybrydowych – zadbajmy o nią już w trakcie robienia hybryd
2. Sposoby na przedłużenie trwałości lakierów hybrydowych


Trwałość paznokci hybrydowych – zadbajmy o nią już w trakcie robienia hybryd

Wiele osób robiących paznokcie hybrydowe zastanawia się, jak maksymalnie wydłużyć ich trwałość – wszak poprawnie wykonany manicure hybrydowy powinien utrzymać się minimum 2-3 tygodnie, a nie zawsze wytrzymuje tak długo. Co więc zrobić, jeżeli hybrydy odpadają lub odpryskują znacznie wcześniej? Jest kilka bardzo istotnych czynników, które możemy poprawić już w trakcie wykonywania zabiegu!

Zacznijmy od przygotowania płytki paznokcia to zabiegu. Jest to jeden z najważniejszych elementów poprawnie wykonanej stylizacji, podczas której najczęściej popełniamy błędy, w wyniku czego hybrydy odpadają lub odpryskują. Jak zatem temu zapobiec i jak poprawnie przygotować paznokcie do zabiegu? Jeszcze przed aplikacją pierwszej warstwy bazy hybrydowej, bazy budującej lub bazy kauczukowej, należy szczegółowo usunąć pozostałości poprzednich zabiegów, a następnie dokładnie odsunąć i usunąć skórki. Kolejnym elementem jest wygładzenie i zmatowienie płytki oraz odtłuszczenie paznokci przy użyciu specjalistycznych preparatów. Doskonale sprawdzają się tutaj nasze markowe odtłuszczacze, które różnią się od siebie właściwościami i które szerzej opisujemy we wpisie rodzaje cleanerów do paznokci. Do wyboru mamy:

Po dokładnym odtłuszczeniu paznokci, możemy przejść do aplikacji jednego z primerów. Co to jest primer i jak go stosować? W dużym skrócie mówiąc jest to preparat wytrawiający płytkę i znacząco zwiększający przyczepność kolejnych aplikowanych produktów. Jego stosowanie ma bardzo istotny wpływ na trwałość manicure hybrydowego, dlatego warto zainwestować w markowy preparat, który spełni swoją rolę. Do wyboru mamy:

Wszystkie opisane etapy są niezbędne do uzyskania trwałych paznokci hybrydowych, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę. Paznokcie bez zanieczyszczeń, o lekko chropowatej powierzchni są bowiem najlepszą bazą pod manicure hybrydowy i to właśnie ich przygotowanie do zabiegu odgrywa kluczową rolę w przypadku późniejszej trwałości. A co jeżeli wszystko robimy jak należy, a hybrydy wciąż odpadają i odpryskują?

Sposoby na przedłużenie trwałości lakierów hybrydowych

Czasem zdarza się, że mimo poprawnie wykonanego zabiegu manicure hybrydowego, paznokcie wciąż odpadają i odpryskują. Dlaczego tak się dzieje? Na trwałość lakierów hybrydowych oprócz poprawnej techniki ich aplikacji oraz jakości używanych produktów bardzo istotny wpływ ma stan płytki. To właśnie dlatego warto stosować domowe sposoby pielęgnacji paznokci, a jeżeli te zawodzą, dobrym pomysłem jest regularne używanie odżywki do paznokci. Ta mimo, że nie odbuduje płytki, to będzie miała bardzo duży wpływ na nowo wyrastające paznokcie, co przełoży się na poprawę ich kondycji. Wybierzmy więc preparat bogaty w oleje roślinne i witaminy, taki jak Magic Care, który zawiera olej z nasion słonecznika, olej arganowy, witaminy A, E, oraz witaminę B5, które uelastyczniają i wzmacniają płytkę paznokcia.

Kolejnym elementem mającym wpływ na trwałość paznokci hybrydowych jest czas utwardzania każdego z preparatów. Ten dotyczy długości naświetlania produktów światłoutwardzalnych oraz pozycji ułożenia dłoni w lampie. Pamiętajmy więc, aby dłonie trzymać nieruchomo, a każdy z produktów utwardzać tak długo, jak tego wymaga. Nieutwardzenie ich do końca może skutkować tym, że hybrydy będą samoistnie odpadać i odpryskiwać.

Bardzo istotna jest również ilość nakładanego produktu, dlatego tak często zaznaczamy, że najefektywniejszym rozwiązaniem jest aplikacja cienkich warstw, bez względu na to jaki preparat nakładamy. Pamiętajmy zatem, że im grubsze warstwy zaaplikujemy, tym gorzej będą trzymały się płytki paznokcia, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nałożenie dwóch cienkich warstw i utwardzenie każdej z nich bezpośrednio po aplikacji.

Na trwałość manicure hybrydowego wpływa także zabezpieczenie wolnego brzegu, czyli końcówki paznokci. Jeżeli więc zależy nam na maksymalnym wydłużeniu jego trwałości, powinniśmy poświęcić szczególną uwagę podczas nakładania każdego z preparatów, tak aby aplikować je od wolnego brzegu aż do skórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa