Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 149.99 ZŁ

Do czego służy primer i jak go stosować?

Do czego służy primer i jak go stosować?

Co to jest primer do paznokci?

Primer to jeden z najważniejszych preparatów podczas robienia paznokci hybrydowych, żelowych, oraz akrylowych, mający niezwykle istotny wpływ na trwałość stylizacji. Jego zadaniem jest odtłuszczenie płytki paznokcia, oraz zmiana PH, zwiększając tym samym przyczepność masy. Stosowanie primera zapobiega powstawaniu zapowietrzeń, oraz znacząco zwiększa wytrzymałość manicure (sprawdź też: dlaczego hybryda się nie trzyma), przez co jego użycie jest szczególnie polecane osobom borykającym się problematyczną płytką. Jakie są rodzaje primerów do paznokci, i jak je stosować? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule!

Rodzaje primerów do paznokci

Na rynku produktów do manicure są dostępne dwa rodzaje primera – kwasowy i bezkwasowy. Czym się od siebie różnią, i w jakich przypadkach powinniśmy je stosować? Postaramy się szerzej przybliżyć Wam temat, rozwiewając wszystkie wątpliwości!

Primer kwasowy – charakteryzujący się bardzo intensywnym zapachem, powstaje na bazie kwasu metakrylowego. Jest bardzo silnym preparatem, który skutecznie wytrawia i odkwasza płytkę paznokcia. Po aplikacji wyparowuje, pozostawiając przygotowany paznokieć do nałożenia bazy do hybryd, lub bazy budującej. Primer kwasowy sprawdza się szczególnie w przypadku bardzo problematycznej płytki paznokcia (np. gdy mamy problemy hormonalne lub nadpotliwą płytkę), gdyż za sprawą zawartości kwasu, jego działanie jest silniejsze od wersji bezkwasowej. Jeżeli skórki wokół paznokcia na którym jest stosowany primer kwasowy są podrażnione, preparat może wywołać chwilowe uczucie pieczenia. Należy używać go tylko i wyłącznie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ przy dłuższym stosowaniu może podrażniać układ oddechowy.

Primer bezkwasowy – charakteryzujący się delikatniejszym zapachem od wersji kwasowej, jest bardziej bezpiecznym i uniwersalnym preparatem. Jego działanie jest łagodniejsze, choć równie skuteczne. Primer bezkwasowy zwiększa przyczepność masy żelowej i akrylowej w przypadku mniej problematycznej płytki paznokcia, poprawiając tym samym trwałość stylizacji. W przeciwieństwie do primera kwasowego, po aplikacji nie odparowuje, pozostawiając na paznokciu lepką warstwę, oraz połysk. Primer bezkwasowy nie wywołuje podrażnień, oraz nie powoduje uczucia szczypania.

Primery które wspomogą trwałość manicure hybrydowego:

Jak stosować primer do paznokci?

Jednym z najważniejszych zadań primera jest zwiększenie przyczepności płytki paznokcia, co znacząco wpływa na trwałość stylizacji. Należy stosować go szczególnie u osób, których paznokcie wymagają specjalnego przygotowania, a samo matowienie bloczkiem polerskim, i odtłuszczanie cleanerem nie pomaga. Primer bezkwasowy jest uniwersalnym preparatem, dlatego sprawdzi się u osób z delikatnie tłustą płytką, natomiast primer kwasowy ze względu na swoją intensywność, jest dedykowany osobom mającym spore problemy z zapowietrzaniem się hybryd, lub często odpryskującym lakierem hybrydowym (sprawdź też: co to jest lakier hybrydowy). Wspomniane kłopoty mogą wynikać ze stanu zdrowia, problemów z hormonami, lub nadpotliwością. Gdy już dopasujemy preparat do naszych paznokci, możemy przejść do konkretów, czyli aplikacji:

1. Płytkę paznokcia przygotowujemy w standardowy sposób, poprzez zmatowienie, i usunięcie powstałego pyłu.

2. Odtłuszczamy ją za pomocą jednego z cleanerów do paznokci, wybierając Soft Cleaner, Hard Cleaner, Diamond Cleaner lub Vitamin Cleaner, w zależności od wymagań.

3. Rozpoczynamy aplikację jednego z primerów, nakładając go tylko i wyłącznie na płytkę paznokcia, omijając jednocześnie przylegające skórki:

  • Primer kwasowy aplikujemy punktowo, w niewielkiej ilości, następnie czekamy aż rozprowadzi się po płytce paznokcia, i wyparuje.
  • Primer bezkwasowy aplikujemy podobnie do klasycznych lakierów do paznokci, rozprowadzając po płytce paznokcia, następnie czekamy około 50-60 sekund. Pamiętajmy że primer bezkwasowy nie odparowuje, pozostawiając lepką warstwę i połysk.

4. Po nałożeniu primera, możemy przejść do kolejnego kroku jakim jest aplikacja bazy hybrydowej, żelowej, lub masy akrylowej.

Wskazówki jak stosować primer

Jednym z najważniejszych elementów, jest dobór primera do rodzaju płytki paznokcia a nie wykonywanej stylizacji. Nawet podczas stosowania metody akrylowej, nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na primer kwasowy, lecz pamiętamy o tym aby dopasować preparat do stanu naszych paznokci. Pamiętajmy również aby podczas uzupełnienia żelu lub akrylu, primer stosować jedynie na naturalnej płytce, a nie wcześniej zaaplikowanej masie. Primerów nie przemywamy cleanerem, ani nie utwardzamy w lampie, a podczas stosowania staramy się jak najkrócej trzymać odkręconą buteleczkę, gdyż preparat może wyparować i stracić swoje właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach od 149.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa