Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Hybrydy to jeden z najlepszych sposobów na błyszczące i zadbane paznokcie. Lakiery hybrydowe zapewniają trwały i piękny efekt, dlatego są tak częstym wyborem wśród kobiet na całym świecie. Ich stosowanie nie wpływa bezpośrednio na pogorszenie kondycji płytki paznokcia (sprawdź też: czy hybrydy niszczą paznokcie), aczkolwiek zbyt częste usuwanie hybryd za pomocą czystego acetonu, lub zbyt intensywne matowienie płytki może pogarszać stan naszych paznokci (sprawdź też: jak zmyć hybrydy). Jak więc poradzić sobie ze słabą kondycją paznokci? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak regenerować paznokcie po hybrydzie. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Pogorszenie kondycji paznokci może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, poczynając od problemów hormonalnych, przez brak odpowiedniej podaży witamin, aż do zbyt nadmiernego korzystania ze żrących substancji takich jak czysty aceton. Jak zauważyć że nasze paznokcie są osłabione? Jeśli zaobserwujemy że stały się cienkie, bardziej wrażliwe i kruche, a płytka zaczyna się rozdwajać, a ponadto zmienia kolor, warto pozwolić im odpocząć i odpowiednio o nie zadbać. To jedne z pierwszych sygnałów świadczących o tym że stan naszych paznokci uległ pogorszeniu, kolejnym elementem świadczącym o złej kondycji jest słabsze przyleganie lakieru do paznokci. Już wtedy powinniśmy zacząć reagować aby poprawić ich zdrowie. Pielęgnacja dłoni domowymi sposobami oraz pielęgnacja paznokci domowymi sposobami nie zabiera dużo czasu, a przynosi same korzyści, które można zauważyć już po niedługim czasie Korzystajmy więc z domowych sposobów na wzmocnienie paznokci oraz wybierajmy wyłącznie produkty do paznokci najwyższej jakości.

Jak regenerować płytkę paznokcia po hybrydach?

Cały proces rozpoczynamy od krótkiej przerwy od kontaktu z chemicznymi produktami. Odstawiamy na bok lakiery do paznokci, a wszystkie prace porządkowe w domu wykonujemy w gumowych rękawiczkach (najlepiej wcześniej zabezpieczając dłonie nawilżającym kremem do rąk). Do listy codziennie używanych kosmetyków dołączamy regenerujący krem do rąk, oliwkę do skórek i paznokci, kosmetyki do pielęgnacji dłoni oraz zaczynamy stosować domowe maseczki które wspomogą odnowę naszych dłoni. Krem stosujemy co najmniej 2-3 razy dziennie, oliwkę do skórek i paznokci raz dziennie, natomiast domowe maseczki w zależności od rodzaju oraz składników. Takie działania nie tylko wzmocnią płytkę, ale również odżywią i nawilżą słabe oraz zniszczone paznokcie. Kilkanaście dni intensywnej regeneracji za pomocą domowych maseczek i specjalnych oliwek do skórek i paznokci z pewnością zadziałają pozytywnie na nasze paznokcie, ale to nie wszystko. Nieodłącznym elementem regeneracji naszych dłoni i paznokci, jest również odpowiednia dieta. Do jadłospisu powinniśmy włączyć produkty bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9 a także magnez, cynk, żelazo i fosfor. Przy tak bogatym jadłospisie, nie tylko w szybkim czasie poprawimy kondycję naszych paznokci, ale i przyspieszymy ich wzrost (sprawdź też: sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci).

Jakich produktów używać aby nie osłabiać płytki paznokcia?

Sama pielęgnacja naszych dłoni i paznokci (sprawdź też: dlaczego paznokcie się łamią) to nie wszystko. Musimy pamiętać również o korzystaniu wyłącznie z produktów do manicure wysokiej jakości, nie zawierających szkodliwych substancji. Aby zabezpieczyć paznokcie wybierzmy mocniejszą bazę budującą lub sprawdzoną bazę do hybryd. Spośród lakierów hybrydowych wybierzmy te w których składzie nie znajdziemy toluenu, DBP, czy formaldehydu, a do usuwania stylizacji hybrydowej (sprawdź też: jak usunąć lakier hybrydowy) wykorzystajmy aceton wzbogacony o lanolinę, który nie tylko nie wysuszy skórek ale dodatkowo je zabezpieczy. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu oliwek do skórek i paznokci, które nawilżają, regenerują, i chronią nasze paznokcie. Stosowanie powyższych wskazówek z pewnością pomoże Wam jeszcze dłużej cieszyć się pięknym manicure, i zdrowymi paznokciami!