Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Hybrydy to jeden z najlepszych sposobów na błyszczące i zadbane paznokcie. Lakiery hybrydowe zapewniają trwały i piękny efekt, dlatego są tak częstym wyborem wśród kobiet na całym świecie. Ich stosowanie nie wpływa bezpośrednio na pogorszenie kondycji płytki paznokcia (sprawdź też: czy hybrydy niszczą paznokcie), aczkolwiek zbyt częste usuwanie hybryd za pomocą czystego acetonu, lub zbyt intensywne matowienie płytki może pogarszać stan naszych paznokci. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak regenerować paznokcie po hybrydzie. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Objawy osłabienia paznokci po hybrydzie

Pogorszenie kondycji paznokci może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, poczynając od problemów hormonalnych, przez brak odpowiedniej podaży witamin, aż do zbyt nadmiernego korzystania ze żrących substancji takich jak czysty aceton. Jak zauważyć że nasze paznokcie są osłabione? Jeśli zaobserwujemy że stały się cienkie, bardziej wrażliwe i kruche, a płytka zaczyna się rozdwajać, a ponadto zmienia kolor, warto pozwolić im odpocząć i odpowiednio o nie zadbać. To jedne z pierwszych sygnałów świadczących o tym że stan naszych paznokci uległ pogorszeniu, kolejnym elementem świadczącym o złej kondycji jest słabsze przyleganie lakieru do paznokci. Już wtedy powinniśmy zacząć reagować aby poprawić ich zdrowie. Pielęgnacja dłoni i paznokci nie zabiera dużo czasu, a przynosi same korzyści.

Jak regenerować płytkę paznokcia po hybrydach?

Cały proces rozpoczynamy od krótkiej przerwy od kontaktu z chemicznymi produktami. Odstawiamy na bok lakiery do paznokci, a wszystkie prace porządkowe w domu wykonujemy w gumowych rękawiczkach (najlepiej wcześniej zabezpieczając dłonie nawilżającym kremem do rąk). Do listy codziennie używanych kosmetyków dołączamy regenerujący krem do rąk, oliwkę do skórek i paznokci, oraz zaczynamy stosować domowe maseczki które wspomogą odnowę naszych dłoni. Krem stosujemy co najmniej 2-3 razy dziennie, oliwkę do skórek i paznokci raz dziennie, natomiast domowe maseczki w zależności od rodzaju oraz składników. Takie działania nie tylko wzmocnią płytkę, ale również odżywią i nawilżą słabe oraz zniszczone paznokcie. Kilkanaście dni intensywnej regeneracji za pomocą domowych maseczek i specjalnych oliwek z pewnością zadziałają pozytywnie na nasze paznokcie, aczkolwiek to nie wszystko. Nieodłącznym elementem regeneracji naszych dłoni i paznokci, jest również odpowiednia dieta. Do jadłospisu powinniśmy włączyć produkty bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9 a także magnez, cynk, żelazo i fosfor. Przy tak bogatym jadłospisie, poprawa kondycji paznokci może nastąpić już po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia diety.

Jakich produktów używać aby nie osłabiać płytki paznokcia?

Sama pielęgnacja naszych dłoni i paznokci to nie wszystko. Musimy pamiętać również o korzystaniu wyłącznie z produktów wysokiej jakości, nie zawierających szkodliwych substancji. Aby zabezpieczyć paznokcie korzystajmy z mocniejszej bazy budującej, lub sprawdzonej bazy hybrydowej. Wybierajmy lakiery hybrydowe w których składzie nie znajdziemy toluenu, DBP, czy formaldehydu. Do usuwania stylizacji hybrydowej wybierzmy aceton wzbogacony o lanolinę, który nie tylko nie wysuszy skórek ale dodatkowo je zabezpieczy. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu oliwek do skórek i paznokci, które nawilżają, regenerują, i chronią nasze paznokcie. Stosowanie powyższych wskazówek z pewnością pomoże Wam jeszcze dłużej cieszyć się pięknym manicure, i zdrowymi paznokciami!