Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Hybrydy to jeden z najlepszych sposobów na błyszczące i zadbane paznokcie, nie wymagający od nas ani zbyt dużo czasu, ani wysokich nakładów pieniężnych. Lakiery hybrydowe zapewniają trwały i piękny efekt, dlatego są tak częstym wyborem wśród kobiet na całym świecie. Ich stosowanie wbrew pozorom nie ma bezpośredniego wpływu na pogorszenie stanu paznokci, choć zbyt częste usuwanie lakieru hybrydowego za pomocą czystego acetonu lub zbyt intensywne matowienie płytki, może negatywnie wpływać na ich kondycję. Jak więc wzmocnić paznokcie i w jaki sposób zapuścić długie i zdrowe paznokcie? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam je wzmocnić i zregenerować. Zapraszamy do krótkiej lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?
2. Jak regenerować płytkę paznokcia po hybrydach?
3. Jakich produktów używać, aby nie osłabiać płytki paznokcia?


Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je zregenerować?

Pogorszenie kondycji paznokci może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, poczynając od problemów hormonalnych, przez brak odpowiedniej podaży witamin, aż do zbyt nadmiernego korzystania ze żrących substancji takich jak czysty aceton. Jak więc zauważyć, że paznokcie są osłabione? Jeśli zaobserwujemy, że stały się cienkie, bardziej wrażliwe, kruche, płytka zaczyna się rozdwajać, a ponadto zmienia kolor, warto pozwolić im odpocząć i odpowiednio o nie zadbać. To jedne z pierwszych sygnałów świadczących o tym, że stan paznokci uległ pogorszeniu, natomiast kolejnym elementem świadczącym o ich złej kondycji jest słabsze przyleganie lakieru do płytki. Już wtedy powinniśmy zacząć reagować, aby poprawić ich zdrowie. Pielęgnacja dłoni domowymi sposobami oraz pielęgnacja paznokci domowymi sposobami nie zabiera dużo czasu, a przynosi same korzyści, które można zauważyć już po niedługim czasie Korzystajmy więc z domowych sposobów na wzmocnienie paznokci oraz wybierajmy wyłącznie produkty do paznokci najwyższej jakości, dzięki czemu w zaledwie kilkanaście dni poprawimy ich kondycję.

Jak regenerować płytkę paznokcia po hybrydach?

Cały proces rozpoczynamy od krótkiej przerwy od kontaktu z chemicznymi produktami. Odstawiamy więc na bok lakiery do paznokci, a wszystkie prace porządkowe w domu wykonujemy w gumowych rękawiczkach (najlepiej wcześniej zabezpieczając dłonie jednym z nawilżających kremów do rąk). Do listy codziennie używanych kosmetyków dołączamy regenerujący krem do rąk, odżywkę do paznokci, oliwkę do skórek, kosmetyki do pielęgnacji dłoni oraz zaczynamy stosować domowe maseczki, które wspomogą odżywienie dłoni.

Kremy do rąk, które wspomogą regenerację i odżywienie dłoni:

Krem stosujemy co najmniej 2-3 razy dziennie, oliwkę do skórek oraz odżywkę do paznokci przynajmniej raz dziennie, natomiast domowe maseczki w zależności od rodzaju oraz składników. Takie działania nie tylko wzmocnią płytkę, ale również odżywią i nawilżą słabe oraz zniszczone paznokcie. Kilkanaście dni intensywnej regeneracji za pomocą domowych maseczek oraz specjalnych oliwek do skórek i paznokci z pewnością zadziałają pozytywnie na paznokcie, ale to jednak nie wszystko. Nieodłącznym elementem regeneracji dłoni i paznokci jest również odpowiednia dieta. Do jadłospisu powinniśmy zatem włączyć produkty bogate w witaminę A, E, B1, B2, B3, B9, a także magnez, cynk, żelazo i fosfor. Przy tak bogatym jadłospisie, nie tylko w szybkim czasie poprawimy kondycję paznokci, ale także je wzmocnimy, dzięki czemu będą bardziej odporne na uszkodzenia. Jest to również świetny sposób na przyspieszenie wzrostu paznokci.

Oliwki do skórek, które nawilżą i odżywią skórki i paznokcie:

Jakich produktów używać, aby nie osłabiać płytki paznokcia?

Dlaczego paznokcie się łamią? Musimy pamiętać, że sama pielęgnacja dłoni to nie wszystko, co dokładnie wyjaśniliśmy we wpisie czy hybrydy niszczą paznokcie. Korzystajmy zatem wyłącznie z produktów do manicure wysokiej jakości, nie zawierających szkodliwych substancji. Jakich konkretniej? Możemy wybrać jeden z żeli budujących, bazę kauczukową, bazę budującą lub sprawdzoną bazę do hybryd, a jeżeli wolimy jeszcze skuteczniejsze rozwiązania rozważmy wybór jednego z akrylożeli. Spośród lakierów hybrydowych wybierzmy te, w których składzie nie znajdziemy toluenu, DBP, czy formaldehydu, a do usuwania stylizacji hybrydowej zamiast acetonu kosmetycznego wykorzystajmy płyn do usuwania hybryd z lanoliną, który nie tylko nie wysuszy skórek ale dodatkowo je zabezpieczy. Pamiętajmy również o regularnym stosowaniu odżywek oraz oliwek do skórek i paznokci, które nawilżają, regenerują i chronią paznokcie. Stosowanie powyższych wskazówek z pewnością pomoże jeszcze dłużej cieszyć się pięknym manicure oraz zdrowymi paznokciami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa