Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Jak ściągnąć paznokcie żelowe?

Jak ściągnąć żele z paznokci?

Manicure żelowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Jest to świetny sposób na zwieńczenie dłoni, który w zależności od wybranej tonacji może być zarówno bardzo elegancki, jak i luźny na tyle, aby nosić go na co dzień. Należy jednak pamiętać, że ściąganie żelu wymaga tyle samo umiejętności i wiedzy, co jego aplikacja. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy manicure żelowy robimy we własnym zakresie. Jak więc to zrobić? Jak skutecznie ściągnąć paznokcie żelowe? W jednym z naszych poradników wyjaśniliśmy jak usunąć hybrydy, a dzisiaj podpowiemy, jak pozbyć się żelu z paznokci! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Ściąganie żeli w domu – jak się przygotować?
2. Ściąganie żelu acetonem krok po kroku
3. Ściąganie żelu frezarką krok po kroku


Ściąganie żeli w domu – jak się przygotować?

Manicure zrobiony przy użyciu żeli budujących to bardzo trwała metoda stylizacji. Poprawnie wykonany może utrzymywać się na paznokciach nawet do kilku tygodni, a co za tym idzie, prawdopodobnie po pewnym czasie pojawi się widoczny odrost. Jest to moment, w którym warto rozważyć zmianę stylizacji, wszak obecna nie będzie już tak estetyczna, jak na samym początku. Od czego więc zacząć? Oczywiście od zdjęcia żelu. Ściąganie paznokci żelowych w domowych warunkach jest jak najbardziej wykonalne i wbrew pozorom, wcale nie należy do najtrudniejszych. Wobec tego, aby wykonać zabieg, najpierw musimy zadecydować, którą z metod wybierzemy. Istnieją bowiem minimum dwie szkoły zdejmowania manicure żelowego i każda z nich delikatnie się od siebie różni.

Ściąganie żelu acetonem krok po kroku

Pierwszym sposobem jest ściągnięcie żelu przy użyciu acetonu do paznokci. Jest to metoda inwazyjna, dlatego jeżeli paznokcie są zniszczone, kruche i łamliwe, dobrym pomysłem będzie wybór płynu do usuwania hybryd z lanoliną, który jest doskonałą alternatywą dla klasycznego zmywacza. Lanolina bowiem świetnie natłuszcza i nawilża skórę wokół paznokci, zapobiegając jednocześnie jej wysuszeniu, a dodatkowo skutecznie chroni płytkę przed niekorzystnym działaniem acetonu. Oprócz tego, będziemy potrzebowali jeszcze drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, oliwkę do skórek oraz pilnik do paznokci o gradacji 100/180. Gdy zgromadzimy wszystkie akcesoria do paznokci niezbędne do wykonania zabiegu, czas najwyższy przejść do działania!

KROK 1 – na początek sięgamy po pilnik i według instrukcji jak piłować paznokcie stroną o gradacji 100 delikatnie spiłowujemy wierzchnią część żelu, tak aby pozostawić jak najcieńszą warstwę.
KROK 2 – kolejnym krokiem jest zamoczenie wacików bezpyłowych w wybranym zmywaczu do paznokci, a następnie przyłożenie ich do żelu i owinięcie folią aluminiową.
KROK 3 – po odczekaniu od 10 do 15 minut zdejmujemy waciki z paznokci, sięgamy po drewniany patyczek i delikatnie usuwamy nim resztki żelu.
KROK 4 – na koniec pozostaje zmatowienie płytki pilnikiem o gradacji 180 oraz wmasowanie oliwki do skórek zarówno w paznokcie, jak i skórki wokół nich. W ten sposób przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.

Zmywacze, za pomocą których można ściągnąć żel z paznokci:

Ściąganie żelu frezarką krok po kroku

Drugim sposobem jest ściągnięcie żelu przy użyciu frezarki do paznokci. Jest to metoda mniej inwazyjna niż stosowanie acetonu do hybryd, ale wymagająca doświadczenia w pracy z tym sprzętem. Do jej wykonania potrzebujemy przede wszystkim wysokiej jakości urządzenia, odpowiednio dobranych frezów, pilnika o gradacji 100/180 oraz oliwki do skórek. Gdy zgromadzimy wszystkie narzędzia do paznokci niezbędne do wykonania zabiegu, czas najwyższy przejść do działania!

KROK 1 – pracę rozpoczynamy od zamontowania frezu, którego użyjemy do ściągnięcia żelu, a następnie płynnymi ruchami prowadzimy go wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, tak aby nie trzymać go zbyt długo w jednym miejscu. Paznokcie frezujemy do momentu, aż pozbędziemy się większości żelu.

KROK 2 – gdy zdejmiemy większość masy z paznokcia, sięgamy po pilnik o gradacji 180, po czym wyrównujemy i matujemy nim płytkę, a na koniec wmasowujemy w paznokcie i skórki wokół nich oliwkę. W ten sposób przygotujemy paznokcie pod kolejną stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa