Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak zrobić Efekt Kameleona na paznokciach?

Jak zrobić Efekt Kameleona na paznokciach?

Efekt Kameleona na paznokciach – jak zrobić?

Efekty Kameleona to jedne z najczęściej wybieranych pyłków do paznokci. Są to bardzo efektowne, wielokolorowe ozdoby, które niczym za dotknięciem magicznej różdżki zmieniają zwykłe paznokcie w szałowy manicure! Jak więc je nakładać, tak aby nie wpływały na trwałość wykonanej stylizacji? Już wyjaśniamy! Sprawdźcie jak zrobić Efekt Kameleona na paznokciach!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co to jest Efekt Kameleona?
2. Czy Efekt Kameleona można wykorzystać jedynie do manicure hybrydowego?
3. Jak zrobić Efekt Kameleona na paznokciach hybrydowych?


Co to jest Efekt Kameleona?

Efekty Kameleona to pyłki do paznokci, które wyróżniają się wielokolorowym, migotliwym lśnieniem, zmieniającym się w zależności od padającego światła. Wystarczy zaaplikować je na wykonany manicure, aby zmienić jego kolor i nadać mu połyskujący w wielu odcieniach efekt, który przyciąga spojrzenia! Jest to więc idealnie rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu i ochoty na wykonywanie skomplikowanych zdobień, a chcą w prosty i szybki sposób zmienić oblicze stylizacji. I choć produkt ten może kojarzyć się z brokatami do paznokci, to w rzeczywistości jego konsystencja przypomina puder i jest znacznie drobniejsza nawet od Efektów Syrenki. Jak zatem je nakładać?

Czy Efekt Kameleona można wykorzystać jedynie do manicure hybrydowego?

Efekty Kameleona to ozdoby dedykowane do manicure hybrydowego, dlatego najlepiej łączyć je właśnie z lakierami hybrydowymi. Dlaczego? Ponieważ są to pyłki, które wciera się w utwardzony i oczyszczony z warstwy dyspersyjnej top, a na koniec zabezpiecza jeszcze jedną warstwą nabłyszczacza. Oczywiście, mimo to możemy spróbować wetrzeć je w wyschnięty klasyczny lakier do paznokci, choć aplikacja w tym wypadku będzie znacznie trudniejsza i może nie przynieść zamierzonego efektu.

Jak zrobić Efekt Kameleona na paznokciach hybrydowych?

Aby wykorzystać Efekty Kameleona do ozdobienia paznokci, najpierw musimy zrobić manicure hybrydowy. Do jego wykonania potrzebujemy:

 • pilnik do paznokci o gradacji 100/180,
 • blok polerski,
 • metalowe kopytko do paznokci lub drewniane patyczki,
 • cążki do skórek,
 • waciki bezpyłowe,
 • primer kwasowy lub primer bezkwasowy,
 • preparat do usuwania skórek,
 • cleaner,
 • bazę hybrydową,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • top no wipe lub top kauczukowy,
 • oliwkę do skórek,
 • wybrany Efekt Kameleona.

Gdy zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty, czas przejść do działania!

KROK 1 – na początek musimy przygotować skórki wokół paznokci. W tym celu sięgamy po preparat do usuwania skórek i aplikujemy go na skórki, następnie metalowym kopytkiem do paznokci odsuwamy te narastające na płytkę, a zbędne wycinamy przy użyciu cążków do skórek.

KROK 2– teraz czas na przygotowanie płytki pod aplikację produktów światłoutwardzalnych. Wybieramy więc blok polerski i matowimy nim płytkę, następnie pilnikiem ją wyrównujemy i opiłowujemy w taki sposób, aby uzyskać preferowany kształt paznokci.

KROK 3 – kolejnym krokiem jest usunięcie pyłu i odtłuszczenie płytki. W tym celu nasączamy waciki bezpyłowe jednym z cleanerów do paznokci, następnie dokładnie przemywamy nimi płytkę, tak aby nie pozostały na niej zanieczyszczenia. Jeżeli mamy problemy z trwałością stylizacji, dodatkowo nakładamy na paznokcie primer kwasowy lub primer bezkwasowy, które wzmocnią przyczepność następnych produktów.

KROK 4 – teraz czas na aplikację bazy. Wybieramy więc klasyczną bazę hybrydową, dokładnie rozprowadzamy ją po płytce i utwardzamy w lampie.

KROK 5 – następnym elementem jest nałożenie koloru. W tym celu na utwardzoną wcześniej bazę aplikujemy jeden z lakierów hybrydowych marki NOX (najlepiej w ciemniejszej tonacji), po czym utwardzamy go w lampie.

KROK 6 – tak przygotowaną stylizację musimy zabezpieczyć topem. Sięgamy więc po top no wipe lub top kauczukowy, które nie pozostawiają warstwy dyspersyjnej, następnie pokrywamy jednym z nich utwardzony wcześniej kolor i ponownie utwardzamy w lampie.

KROK 7 – czas na ozdobienie paznokci. Wybieramy więc jeden z Efektów Kameleona i dokładnie wcieramy go w paznokcie, następnie pokrywamy topem no wipe lub topem kauczukowym i raz jeszcze utwardzamy w lampie.

KROK 8 – ostatnim krokiem jest pielęgnacja. W tym celu aplikujemy na paznokcie i skórki wokół nich jedną z oliwek do skórek i dokładnie ją wmasowujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa