Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak ściągnąć bazę kauczukową?

Jak ściągnąć bazę kauczukową?

Jak usunąć bazę kauczukową?

Manicure kauczukowy to metoda stylizacji, która w ostatnich latach bije rekordy popularności. I nic w tym dziwnego, bowiem jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet borykających się z cienkimi, łamliwymi i kruchymi paznokciami. Dlaczego? Ponieważ wykorzystywane do jego wykonania bazy zawierają wiązania kauczukowe, które powodują, że są to preparaty niezwykle elastyczne i odporne na uszkodzenia. Musimy jednak pamiętać, że każda stylizacja w pewnym momencie wymaga uzupełnienia lub usunięcia i wymiany na nową. Jak więc to zrobić? Jak skutecznie usunąć bazę kauczukową z paznokci? W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniliśmy jak ściągnąć paznokcie żelowe, a dzisiaj podpowiemy jak pozbyć się bazy kauczukowej z paznokci! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Ściąganie bazy kauczukowej – jak się przygotować?
2. Ściąganie bazy kauczukowej acetonem krok po kroku
3. Ściąganie bazy kauczukowej frezarką krok po kroku


Ściąganie bazy kauczukowej – jak się przygotować?

Manicure wykonany przy użyciu bazy kauczukowej i topu kauczukowego to bardzo trwała i odporna na uszkodzenia metoda stylizacji. Zrobiony w poprawny sposób może utrzymać się na paznokciach nawet do kilku tygodni, po których zapewne pojawi się widoczny odrost. W tym momencie warto rozważyć uzupełnienie hybrydy lub usunięcie stylizacji i zastąpienie jej nową. Dlaczego? Ponieważ wykonany manicure nie będzie już tak estetyczny, jak podczas pierwszych dni po zrobieniu. Jeżeli więc wybierzemy zrobienie paznokci od nowa, na początek musimy zdecydować, którą z metod wybierzemy. Istnieją bowiem minimum dwie szkoły usuwania bazy kauczukowej i każda z nich delikatnie się od siebie różni.

Ściąganie bazy kauczukowej acetonem krok po kroku

Pierwszym sposobem na usunięcie bazy kauczukowej z płytki jest wykorzystanie zmywacza do paznokci. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że jest to metoda dość inwazyjna, dlatego osoby borykające się z cienkimi, kruchymi i łamliwymi paznokciami, zamiast klasycznego acetonu do paznokci powinny wybrać płyn do usuwania hybryd z lanoliną. Taki preparat jest świetną alternatywą, która w składzie oprócz acetonu zawiera lanolinę, czyli komponent o właściwościach nawilżających, natłuszczających i ochronnych. Oprócz tego, do zabiegu usunięcia manicure kauczukowego będziemy potrzebowali jeszcze drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, oliwkę do skórek oraz pilnik do paznokci o gradacji 100/180. Gdy zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty, czas przejść do działania!

KROK 1 – na początek musimy spiłować wierzchnią warstwę bazy kauczukowej. Sięgamy więc po pilnik, a następnie według instrukcji jak piłować paznokcie, stroną o gradacji 100 delikatnie spiłowujemy wierzchnią część bazy, tak aby pozostawić jak najcieńszą warstwę.

KROK 2 – następnym krokiem jest zamoczenie wacików bezpyłowych w wybranym zmywaczu, a następnie przyłożenie ich do paznokci, szczelne owinięcie folią aluminiową i odczekanie od 10 do 15 minut.

KROK 3 – po odczekaniu wymaganej ilości czasu, zdejmujemy waciki z paznokci i drewnianym patyczkiem usuwamy z nich resztki bazy kauczukowej.

KROK 4 – na koniec pozostaje nam zmatowienie płytki pilnikiem o gradacji 180 oraz wmasowanie oliwki do skórek zarówno w paznokcie, jak i skórki wokół nich. W ten sposób całkowicie pozbędziemy się bazy kauczukowej z paznokci oraz przygotujemy płytkę pod kolejną stylizację.

Ściąganie bazy kauczukowej frezarką krok po kroku

Drugim sposobem na usunięcie bazy kauczukowej z płytki jest wykorzystanie frezarki do paznokci. Jest to metoda bezpieczniejsza dla kondycji paznokci w porównaniu do używania acetonu do hybryd, ale wymagająca znacznie więcej wprawy i doświadczenia w pracy z tym sprzętem. To jednak nie wszystko. Do jej wykonania potrzebujemy jeszcze odpowiednich frezów, pilnika o gradacji 100/180 oraz oliwki do skórek. Gdy nabędziemy wszystkie wymagane narzędzia do paznokci, czas przejść do działania!

KROK 1 – montujemy odpowiedni frez, a następnie płynnymi ruchami prowadzimy go wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, pamiętając przy tym, aby nie trzymać go zbyt długo w jednym miejscu. W ten sposób krok po kroku dokładnie usuwamy z płytki bazę kauczukową.

KROK 2 – po usunięciu bazy kauczukowej z paznokci, wybieramy pilnik o gradacji 180, po czym dokładnie wyrównujemy i matujemy nim płytkę. Po jej opracowaniu, sięgamy po oliwkę do skórek i wmasowujemy ją w paznokcie i skórki wokół nich. W ten sposób całkowicie pozbędziemy się bazy kauczukowej z paznokci oraz przygotujemy płytkę pod kolejną stylizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa