Jak usunąć skórki z paznokci u rąk

Jak usunąć skórki z paznokci u rąk?

Usuwanie skórek z paznokci przed nałożeniem hybrydy – jak to zrobić skutecznie i bezboleśnie?

Wycinanie skórek narastających na płytkę paznokcia to jeden z podstawowych elementów manicure, który potęguje estetyczność wykonanego zabiegu. Narastające skórki to problem który dotyczy zarówno początkujących, jak i doświadczonych stylistek paznokci. Wyschnięte, długie i często popękane nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale i sprawiają ból – warto więc się ich pozbyć lub odsunąć na bok, tak aby manicure hybrydowy prezentował się w każdym calu perfekcyjnie. W jaki sposób to zrobić, i jakich akcesoriów do paznokci użyć? Podpowiadamy!

Jak poprawnie wyciąć skórki wokół paznokci i jakich narzędzi do tego użyć?

Na początek powinniśmy dokładnie zwilżyć skórki, dzięki czemu ich usuwanie i odsunięcie będzie łatwiejsze i nie sprawi nam bólu. W tym celu zalecamy wykorzystanie jednego z naszych płynów do paznokci o nazwie Cuticle Remover. Jest to specjalny preparat do zmiękczania skórek, który ułatwia ich odsuwanie i usuwanie. Gdy nasze skórki są gotowe możemy przejść do zabiegu, do wykonania którego będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów. Przygotujmy więc drewniany patyczek o ściętych brzegach lub metalowe kopytko, za pomocą których skutecznie je odsuniemy. Pamiętajmy jednak aby dobór odpowiedniego narzędzia nie był przypadkowy – miękkim przyrządem nie porysujemy tak bardzo płytki paznokcia podczas wykonywania zabiegu. Po odsunięciu skórek wybieramy odpowiednie cążki, za pomocą których wycinamy odsunięty naskórek pamiętając jednocześnie o zachowaniu szczególnej ostrożności aby uniknąć skaleczeń. Osoby bardziej zaawansowane mogą wykorzystać w tym celu również frezarkę, choć zabieg za jej pomocą zalecamy przeprowadzać jedynie w przypadku osób które ukończyły odpowiednie szkolenia.

Bardzo ważne: jeżeli do usuwania skórek użyliśmy cążek i doszło do skaleczenia, koniecznie zdezynfekujmy zranione miejsca używając spirytusu salicylowego, wody utlenionej lub preparatu o działaniu antyseptycznym!

Jak bezboleśnie usunąć skórki i je pielęgnować?

Samo odsunięcie i usunięcie skórek to jednak nie wszystko. Po przeprowadzonym zabiegu dobrym pomysłem jest wymoczenie dłoni w ciepłej wodzie, najlepiej z dodatkiem odrobiny oliwy, soku z cytryny i miodu. Taka mieszanka nawilży skórę i wspomoże ich regenerację – jest to jedna z domowych maseczek na dłonie, którą warto stosować regularnie. W ten sposób pozbędziemy się z dłoni również resztek skórek oraz użytych wcześniej kosmetyków nawilżających. Po kąpieli warto zastosować jedną z oliwek do skórek i paznokci, która je wygładzi i dodatkowo nawilży, a jeżeli planujemy zrobić paznokcie hybrydowe, cały zabieg zakończmy używając jednego z kremów do rąk – doskonale sprawdzą się tutaj preparaty bogate w proteiny z serii Protein Bliss oraz kremy zawierające kwasy tłuszczowe z serii Omega Elixir.

Sam zabieg usuwania skórek warto przeprowadzać regularnie, nie tylko podczas manicure hybrydowego. Wykonujmy go więc między kolejnymi stylizacjami, aby uniknąć ich popękania i przesuszenia co może wywoływać infekcje. Taka pielęgnacja skórek z pewnością przyczyni się do efektowności każdej wykonanej stylizacji.

Bardzo ważne: po każdym zabiegu usuwania skórek należy dokładnie zdezynfekować wszystkie przyrządy których używaliśmy.

Czym nie należy usuwać skórek?

W internecie można znaleźć wiele sposobów na usuwanie skórek przy pomocy przeróżnych narzędzi, czy jednak wszystkie z nich są bezpieczne? Oczywiście nie, a część z nich wymaga od nas dużej wprawy i doświadczenia. Których więc narzędzi nie powinniśmy używać jeżeli nie przeszliśmy odpowiednich szkoleń i nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia?

  • Pilnik – jest to narzędzie służące do skracania paznokci i nadawania im kształtu, w związku z czym używając go do usuwania skórek zrobimy więcej szkody niż pożytku.
  • Frezarka – służy do polerowania paznokci i wyrównywania skórek, choć wymaga od nas sporej wprawy i doświadczenia. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi aby wyrządzić sobie krzywdę, w związku z czym nie jest to narzędzie dla osób początkujących.

Wycinanie skórek paznokci – najlepiej robić to w domu czy u kosmetyczki?

Metody które dzisiaj przedstawiliśmy pozwalają na wycięcie skórek w bezpieczny i estetyczny sposób, bez potrzeby sięgania po specjalistyczny sprzęt. O czym jeszcze warto więc pamiętać? Przede wszystkim o higienie zarówno miejsca pracy jak i akcesoriów z których korzystamy. Tak jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich akapitów, dezynfekcja sprzętu jest niezwykle istotna tak samo jak sterylność miejsca w którym wykonujemy zabieg – pozwoli to uniknąć niepotrzebnego zakażenia. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego poradnika w którym między innymi dowiecie się  jak zapuścić długie i zdrowe paznokcie oraz jak dbać o przesuszone dłonie.