Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Stylizacja paznokci w ciąży

Stylizacja paznokci w ciąży

Używanie lakierów hybrydowych w ciąży

Wiele kobiet uważa, że dbanie o swój wygląd w stanie błogosławionym nie jest ważne. Wręcz przeciwnie! Ciąża nie jest usprawiedliwieniem złego wyglądu. Jest to okres, w którym szczególnie istotne jest dbanie o swoje samopoczucie i rozpieszczanie się zabiegami przynoszącymi rozkosz. Które z nich można stosować, bez obaw o konsekwencje? Sprawdźcie!


W tym artykule znajdziesz:
1. Paznokcie hybrydowe w ciąży
2. Elementy, o których warto pamiętać robiąc manicure w ciąży


Paznokcie hybrydowe w ciąży

Bardzo często podczas ciąży w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które powodują, że cera staje się gładsza, włosy zaczynają lśnić i robią się grubsze, a paznokcie stają się zdrowe. To sprawia, że każda osoba w stanie błogosławionym promienieje, co jest kwintesencją pięknego wyglądu. Jeżeli jednak planujemy dodatkowo upiększyć swoje paznokcie poprzez specjalistyczne zabiegi, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:

1. Korzystajmy z produktów do paznokci wysokiej jakości

Przed użyciem danego preparatu, dokładnie zapoznajmy się z jego składem. W tym wypadku musimy unikać produktów zawierających takie komponenty jak formaldehyd, toluen, ftalany oraz metakrylan metylu, o których pisaliśmy w artykule czy lakiery hybrydowe mogą powodować uczulenie. Powyższe składniki są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu, przez co mogą wywoływać poronienia, dlatego jeżeli zauważymy jeden z nich w składzie danego produktu, od razu powinniśmy zaprzestać jego stosowania. Pamiętajmy również, że dostępne badania nie wykazały, aby pozostałe składniki preparatów do stylizacji paznokci wpływały negatywnie na ciążę, w związku z czym możemy je stosować, zachowując odpowiedni umiar.

2. W przypadku wykonania stylizacji, obserwujmy organizm

Podczas ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian, które są związane z gospodarką hormonalną. Istnieje więc nieznaczne ryzyko wystąpienia podrażnień lub wywołania alergii spowodowanej substancjami zawartymi w produktach do stylizacji paznokci, co wynika ze zwiększonej wrażliwości na związki chemiczne stosowane w kosmetykach. Jeżeli więc mamy obawy przed zrobieniem paznokci hybrydowych, na początek wykonajmy próbę uczuleniową, która polega na aplikacji małej ilości produktu, a następnie pozostawieniu do obserwacji na 24 godziny.

3. Pamiętajmy o dodatkowej ochronie

Jeżeli stosujemy zmywacze do paznokci na bazie acetonu kosmetycznego, najlepiej ograniczyć ich ilość do minimum. W tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie płyn do usuwania hybryd z lanoliną, który wykazuje działanie regeneracyjne i pielęgnacyjne. Po wykonanym zabiegu dokładnie umyjmy ręce przy użyciu mydła, aby mieć pewność, że na dłoniach nie zostały resztki zmywacza. Pamiętajmy również o wietrzeniu pomieszczenia, w którym pracujemy, ponieważ będąc w ciąży organizm staje się wrażliwszy na bodźce zewnętrzne. W artykule zmiana stylizacji paznokci, czyli jak zmyć hybrydy, przedstawiliśmy alternatywne sposoby usuwania lakieru hybrydowego, które będą lepszym wyborem dla kobiet w stanie błogosławionym.

4. Kiedy należy zrezygnować ze stylizacji paznokci?

Podczas ostatniego miesiąca ciąży, najlepiej całkowicie zrezygnować z robienia paznokci hybrydowych, a kontakt z chemicznymi substancjami ograniczyć do niezbędnego minimum. Pamiętajmy, że podczas porodu paznokcie nie mogą być pomalowane, ponieważ są dla położnych wyznacznikiem naszego stanu zdrowia (ich kolor sygnalizuje ewentualne niedotlenienie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa