Stylizacja paznokci w ciąży

Używanie lakierów hybrydowych w ciąży

Wiele kobiet uważa że dbanie o swój wygląd w stanie błogosławionym nie jest ważne. Wręcz przeciwnie! Ciąża nie jest usprawiedliwieniem złego wyglądu. To okres w którym szczególnie istotne jest dbanie o swoje samopoczucie, i rozpieszczanie się zabiegami przynoszącymi rozkosz. Które z nich można stosować bez obaw o konsekwencje? Sprawdźcie!

Ciąża poprawia wygląd

Mówi się że kobieta w ciąży promienieje, co jest oczywiście prawdą. Bardzo często podczas ciąży, w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które powodują że mamy gładszą cerę, włosy lśnią i są grubsze, a nasze paznokcie zdrowe, co jest kwintesencją pięknego wyglądu. Jeżeli planujecie dodatkowo upiększyć swoje paznokcie poprzez specjalistyczne zabiegi, pamiętajcie o kilku ważnych zasadach:

1. Korzystajcie z produktów wyłącznie wysokiej jakości

Przed użyciem danego preparatu, zapoznajcie się z jego składem. Pamiętajcie o unikaniu produktów zawierających takich komponentów jak formaldehyd, toluen, ftalany, czy metakrylan metylu, o których pisaliśmy w artykule o uczuleniach na lakiery hybrydowe. Powyższe składniki są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu przez co mogą wywoływać poronienia. Dostępne badania nie wykazały, aby pozostałe składniki produktów do stylizacji paznokci wpływały negatywnie na ciążę.

2. W przypadku wykonania stylizacji, obserwujcie organizm

Podczas ciąży, w ciele kobiety zachodzi wiele zmian, które są związane z gospodarką hormonalną. Istnieje nieznaczne ryzyko wywołania alergii lub podrażnień substancjami zawartymi w produktach do stylizacji paznokci, przez zwiększoną wrażliwość na związki chemiczne stosowane w kosmetykach. Jeżeli macie obawy co do stylizacji, wykonajcie próbę uczuleniową, która polega na aplikacji małej ilości produktu, i pozostawieniu do obserwacji na 24 godziny.

3. Pamiętajcie o dodatkowej ochronie

Jeżeli stosujecie zmywacze na bazie acetonu, najlepiej ograniczcie ich ilość do minimum. Po wykonanym zabiegu, dokładnie umyjcie ręce przy użyciu mydła aby mieć pewność że na dłoniach nie zostały resztki zmywacza. Pamiętajcie również o wietrzeniu pomieszczenia w którym pracujecie, ponieważ będąc w ciąży organizm staje się wrażliwszy na zewnętrzne bodźce.

4. Kiedy należy zrezygnować ze stylizacji paznokci?

Podczas ostatniego miesiąca ciąży, najlepiej całkowicie zrezygnować ze stylizacji, oraz kontaktem z chemicznymi substancjami. Podczas porodu, paznokcie nie mogą być pomalowane, ponieważ są dla położnych wyznacznikiem naszego stanu zdrowia (ich kolor sygnalizuje ewentualne niedotlenienie).