Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Zmiana stylizacji paznokci - jak zmyć hybrydy?

Zmiana stylizacji paznokci, czyli jak zmyć hybrydy?

Jak zmyć hybrydy?

Ilość dostępnych na rynku lakierów hybrydowych oraz przeróżnych efektów do paznokci sprawia, że manicure hybrydowy chcemy zmieniać jak najczęściej, dopasowując go do panujących trendów, ubioru, a nawet pory roku. Mimo, że stylizacja paznokci metodą hybrydową wzmacnia oraz zabezpiecza płytkę paznokcia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jej nieprawidłowe usuwanie może osłabiać paznokcie. W jaki więc sposób zmyć hybrydy i czego unikać podczas usuwania lakieru hybrydowego, aby zachować maksymalne środki ostrożności? Mamy dla Was kilka wskazówek!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak się przygotować do zmywania hybryd?
2. Jak usunąć hybrydę w domu?
3. Jak zmyć hybrydy bez użycia frezu?
4. Czego nie robić podczas usuwania hybryd?
5. Jak zmyć paznokcie hybrydowe?


Jak się przygotować do zmywania hybryd?

Nawet najbezpieczniejszy płyn do usuwania hybryd w nadmiarze może być szkodliwy, dlatego przed rozpoczęciem usuwania lakieru, należy zabezpieczyć skórki jedną z oliwek do skórek i paznokci. W przypadku braku pod ręką specjalistycznego preparatu, możemy zabezpieczyć skórki za pomocą mieszanki oliwy z kilkoma kroplami soku z cytryny. Starajmy się jednak używać profesjonalnej oliwki, która została stworzona specjalnie do zabezpieczenia i nawilżania delikatnej skóry wokół paznokcia. To pozwoli na uniknięcie przesuszenia delikatnego naskórka oraz wspomoże regenerację i odżywi okolice paznokcia.

Gdy nasze skórki wokół paznokci są już zabezpieczone, możemy przejść do kolejnego etapu. Na początek bloczkiem polerskim lub pilnikiem o gradacji 180 pozbywamy się wierzchniej warstwy topu. Dzięki temu zmatowiona warstwa lepiej wchłonie aceton, który skuteczniej i szybciej usunie lakier hybrydowy.

Jak usunąć hybrydę w domu?

Po zmatowieniu wierzchniej warstwy hybryd, przechodzimy do kolejnego kroku, czyli wybrania jednego ze zmywaczy do paznokci. Gdy postanowiliśmy usunąć hybrydy w domowym zaciszu, najlepszym wyjściem będzie wybranie zmywacza do lakieru hybrydowego charakteryzującego się wysoką jakością. Jeżeli więc nie zmieniamy stylizacji zbyt często, możemy sięgnąć po klasyczny aceton do hybryd, który wykazuje bardzo silne działanie rozpuszczające. Gdy zaś lubimy często zmieniać kolor i zdobienia na naszych paznokciach, zdecydowanie lepszym wyborem będzie płyn do usuwania hybryd z lanoliną, który oprócz delikatniejszego składu, nie wysusza skórek, dodatkowo natłuszczając i nawilżając okolice paznokci. Dzięki temu sprawnie pozbędziemy się hybryd i nie uszkodzimy delikatnej płytki paznokcia. Na koniec warto skorzystać z jednego z kremów do rąk lub kosmetyków do pielęgnacji dłoni, aby je nawilżyć i wspomóc ich regenerację.

Preparaty do usuwania paznokci hybrydowych, żelowych i akrylowych:

Jak zmyć hybrydy bez użycia frezu?

Czas na ostatni etap. Preparat do usuwania lakierów hybrydowych nakładamy bezpośrednio na waciki bezpyłowe, aczkolwiek przed przystąpieniem do usuwania hybryd warto pociąć je na odpowiedniego rozmiaru fragmenty – najlepiej każdy wacik pociąć na ćwiartki. Takie waciki należy nasączyć removerem, przyłożyć je do płytki paznokcia i usztywnić za pomocą klipsa. Jeśli nie posiadamy klipsów, możemy wykorzystać grubą folię aluminiową. W przypadku cienkiej folii aceton może odparować, dlatego jeżeli mamy tylko taką, owijamy paznokieć dwukrotnie.

Z wacikami nasączonymi preparatem do usuwania hybryd przyłożonymi do paznokci, czekamy około 10-15 minut. Jeśli po zdjęciu wacików nadal na paznokciach będą duże ilości lakieru, zabieg możemy powtórzyć, ale nie dłużej niż przez 5 minut.

Niewielkich fragmentów koloru pozbędziemy się za pomocą drewnianego patyczka lub polerki do paznokci. Jeśli użyjemy patyczka, nasze ruchy kierujmy od skórek do wolnego brzegu paznokcia.

Czego nie robić podczas usuwania hybryd?

Przede wszystkim hybryd nie wolno zrywać czy zdrapywać. Wraz z lakierem zerwiemy wierzchnią część płytki paznokcia, co spowoduje znaczne osłabienie. Odbudowa zajmie długo, a czasem może wymagać interwencji dermatologa.

Nie wolno także moczyć dłoni w miseczce z acetonem. Jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich punktów, aceton to inwazyjny rozpuszczalnik. Wykorzystany w ten sposób nie tylko bardzo osłabi paznokcie, ale także uszkodzi skórki. Aceton może również wywołać silne pieczenie skóry wokół paznokci oraz mocną ją podrażniać.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe?

Podczas przygotowywania paznokci do usuwania hybryd uważajmy, by jedynie zmatowić wierzchnią warstwę lakieru, a najlepiej samego topu. Nie powinniśmy także samodzielnie uczyć się spiłowywania lakieru frezem. Jeśli chcemy usuwać hybrydę bez acetonu, powinniśmy poprosić profesjonalistkę lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Nieumiejętne posługiwanie się pilnikami do paznokci oraz frezarką może negatywnie wpływać na kondycję płytki, a niekiedy nawet sprawić ból.

Pamiętajmy również, że dobrej jakości lakiery hybrydowe zostały stworzone w taki sposób, aby dłużej trzymały się płytki paznokcia, pięknie na niej wyglądały oraz były łatwe do usunięcia. To właśnie dlatego warto sięgać po produkty wyłącznie wysokiej jakości. Korzystajmy również z domowych metod pielęgnacji paznokci oraz domowych sposobów pielęgnacji dłoni, dbając o kondycję oraz wygląd naszych paznokci, co zdecydowanie ułatwi i usprawni zmianę stylizacji hybrydowej,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa