Jak zmyć hybrydy

Zmiana stylizacji paznokci, czyli jak zmyć hybrydy?

Jak usunąć hybrydy?

Ilość dostępnych na rynku lakierów hybrydowych oraz przeróżnych efektów do paznokci, sprawia że manicure hybrydowy chcemy zmieniać jak najczęściej, dopasowując go do panujących trendów, ubioru, a nawet pory roku. Mimo że stylizacja paznokci metodą hybrydową wzmacnia oraz zabezpiecza płytkę paznokcia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (sprawdź też: czy hybrydy niszczą paznokcie), jej nieprawidłowe usuwanie może osłabiać paznokcie. W jaki sposób zmyć hybrydy i czego unikać podczas usuwania lakieru hybrydowego aby zachować maksymalne środki ostrożności? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Jak się przygotować do usuwania lakieru hybrydowego?

Nawet najbezpieczniejszy płyn do usuwania hybryd w nadmiarze może być szkodliwy, dlatego przed rozpoczęciem usuwania lakieru, należy zabezpieczyć skórki jedną z oliwek do skórek i paznokci. W przypadku braku specjalistycznej oliwki, możemy zabezpieczyć skórki za pomocą mieszanki oliwy z kilkoma kroplami soku z cytryny. Starajmy się jednak używać profesjonalnej oliwki, która została stworzona specjalnie do zabezpieczenia i nawilżania delikatnej skóry wokół paznokcia. To pozwoli na uniknięcie przesuszenia delikatnego naskórka, oraz wspomoże regenerację i odżywienie okolic paznokcia.

Gdy nasze skórki wokół paznokci są już zabezpieczone, możemy przejść do kolejnego etapu. Na początek bloczkiem polerskim lub pilnikiem o gradacji 180 pozbywamy się wierzchniej warstwy topu. Dzięki temu zmatowiona warstwa lepiej wchłonie aceton, który skuteczniej i szybciej usunie lakier hybrydowy.

Jak usunąć hybrydę w domu?

Po zmatowieniu wierzchniej warstwy hybryd, przechodzimy do kolejnego kroku czyli wybrania jednego ze zmywaczy do paznokci. Gdy postanowiliśmy usunąć lakier hybrydowy (sprawdź też: co to jest lakier hybrydowy) w domowym zaciszu za pomocą acetonu, najbezpieczniejszym wyjściem będzie wybranie dobrej jakości preparatu przeznaczonego do usuwania paznokci hybrydowych. Jeżeli nie zmieniamy stylizacji zbyt często, możemy wybrać klasyczny aceton do hybryd, który wykazuje bardzo silne działanie rozpuszczające. Gdy lubimy często zmieniać kolor i zdobienia na naszych paznokciach, zdecydowanie lepszym wyborem będzie aceton z lanoliną, który oprócz delikatniejszego składu, nie wysusza skórek, dodatkowo natłuszczając i nawilżając okolice paznokci. Dzięki temu sprawnie pozbędziemy się hybryd i nie uszkodzimy delikatnej płytki paznokcia. Na koniec warto skorzystać z jednego z kremów do rąk lub kosmetyków do pielęgnacji dłoni, aby je nawilżyć i wspomóc regenerację.

Jak zmyć hybrydy bez użycia frezu?

Czas na ostatni etap. Preparat do usuwania lakierów hybrydowych nakładamy na bezpyłowe waciki. Przed przystąpieniem do usuwania hybryd warto pociąć waciki na odpowiedniego rozmiaru fragmenty – najlepiej każdy wacik pociąć na ćwiartki. Takie waciki należy nasączyć removerem, przyłożyć je do płytki paznokcia i usztywnić za pomocą klipsa. Jeśli nie posiadamy klipsów, możemy wykorzystać grubą folię aluminiową. Cienka folia pozwoli na odparowywanie acetonu, dlatego cienką folię – jeśli nie mamy innej – owińmy dwukrotnie.

Z wacikami nasączonymi preparatem do usuwania hybryd przyłożonymi do paznokci, czekamy około 10-15 minut. Jeśli po zdjęciu wacików nadal na paznokciach będą duże ilości lakieru, zabieg możemy powtórzyć, ale nie dłużej niż przez 5 minut.

Niewielkich fragmentów koloru pozbędziemy się za pomocą drewnianego patyczka lub polerki do paznokci. Jeśli użyjemy patyczka, nasze ruchy kierujmy od skórek do wolnego brzegu paznokcia.

Czego nie robić podczas usuwania hybryd?

Przede wszystkim hybryd nie wolno zrywać czy zdrapywać. Wraz z lakierem zerwiemy wierzchnią część płytki paznokcia, co spowoduje znaczne osłabienie. Odbudowa zajmie długo, a czasem może wymagać interwencji dermatologa.

Nie wolno także moczyć dłoni w miseczce z acetonem. Jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich punktów, aceton to inwazyjny rozpuszczalnik. Wykorzystany w ten sposób nie tylko bardzo osłabi paznokcie, ale także uszkodzi skórki. Aceton może również wywołać silne pieczenie skóry wokół paznokci, i mocną ją podrażnić.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe?

Podczas przygotowywania paznokci do usuwania hybryd, uważajmy, by jedynie zmatowić wierzchnią warstwę lakieru, a najlepiej samego topu. Nie powinniśmy także samodzielnie uczyć się spiłowywania lakieru frezem. Jeśli chcemy usuwać hybrydę bez acetonu, powinniśmy poprosić profesjonalistkę, lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Nieumiejętne posługiwanie się pilnikiem lub frezarką może bardzo zniszczyć paznokcie, a nawet sprawić ból.

Pamiętajmy również że dobrej jakości lakiery hybrydowe zostały stworzone w taki sposób, aby dłużej trzymały się płytki paznokcia, i pięknie na niej wyglądały, a także aby łatwo było je usunąć. Dlatego warto sięgać po produkty wyłącznie wysokiej jakości. Korzystajmy również z domowych metod pielęgnacji paznokci oraz domowych sposobów pielęgnacji dłoni, dbając o kondycję oraz wygląd naszych paznokci.