Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

Jak naprawić złamany paznokieć?

Niekiedy mimo zabezpieczania paznokci manicure hybrydowym zdarza się, że jeden z nich się złamie. W takiej sytuacji stylizacja nie tylko nie wygląda dobrze, ale i bardzo często sprawia ból. Co więc zrobić, gdy dojdzie do złamania? Czy jesteśmy zmuszeni do zdjęcia hybryd i wykonania ich od nowa? Niekoniecznie! Istnieją sposoby umożliwiające uratowanie paznokci, które z powodzeniem możemy wykorzystać w domowym zaciszu! Będziemy do tego potrzebowali odpowiedniej techniki oraz kilku niezbędnych produktów, ale spokojnie – to nie będzie nic trudnego! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szczegółowy poradnik, w którym podpowiemy jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą!


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak uratować złamany paznokieć pod lakierem hybrydowym?
2. Jak uratować nadłamany paznokieć?


Jak uratować złamany paznokieć pod lakierem hybrydowym?

Poprawnie wykonane paznokcie hybrydowe doskonale zabezpieczają płytkę, ale nie dają 100% gwarancji, że ta nie ulegnie uszkodzeniu. Jeżeli więc podczas codziennej pracy lub wykonywania obowiązków domowych doszło do złamania, musimy odpowiednio zareagować, aby zminimalizować ból i utrwalić stylizację. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

1. Spiłujmy paznokcie

Zazwyczaj płytka ulega uszkodzeniom przy samej końcówce, co oznacza, że można ją w bardzo łatwy sposób naprawić. Jeżeli więc jest to niewielkie pękniecie, wystarczy jeden z pilników do paznokci, aby w pełni pozbyć się problemu. Jak to zrobić? Tak samo jak w przypadku, gdy próbujemy uzyskać dany kształt paznokci – sięgamy po pilnik, następnie opiłowujemy paznokcie tuż poniżej miejsca złamania, uzyskując w ten sposób nowy kształt, a na koniec używamy polerki do wyrównania powierzchni.

2. Użyjmy bazy hybrydowej

Tak jak wyjaśnialiśmy we wpisie “jaką metodę przedłużania paznokci wybrać“, bazy hybrydowe nadają się nie tylko jako podkład pod kolejne produkty światłoutwardzalne, ale i do rekonstrukcji oraz nadbudowywania paznokci. Jeżeli więc paznokieć uległ złamaniu głębiej, możemy sięgnąć po bazę kauczukową lub bazę budującą, a następnie przy ich użyciu wzmocnić płytkę. Jak to zrobić? Jeżeli paznokieć pokrywa stylizacja, rozpoczynamy od jej zdjęcia, następnie delikatnie polerujemy powierzchnię płytki, po czym aplikujemy warstwę wybranej bazy i utwardzamy w lampie. Po utwardzeniu nakładamy kolejną, nieco grubszą warstwę wybranego preparatu i ponownie utwardzamy w lampie. Jeżeli jest to konieczne, nadmiar utwardzonej bazy usuwamy używając do tego pilnika do paznokci o gradacji 180, a na koniec przemywamy paznokcie jednym z cleanerów do paznokci.

3. Użyjmy żelu budującego lub akrylożelu

Używając jednego z żeli budujących lub akrylożeli możemy w taki sam sposób zrekonstruować złamany paznokieć, jak w przypadku bazy kauczukowej i bazy budującej. Jeżeli więc paznokieć jest uszkodzony głębiej i samo spiłowanie nie pomoże, najpierw pozbywamy się wcześniejszej stylizacji, następnie delikatnie polerujemy powierzchnię płytki, po czym aplikujemy klasyczną bazę hybrydową i utwardzamy w lampie. Na tak przygotowany paznokieć nakładamy żel budujący lub akrylożel, po czym pędzelkiem ze szpatułką równomiernie rozprowadzamy preparat po powierzchni i ponownie utwardzamy w lampie. Kolejnym krokiem jest spiłowanie nadmiaru żelu lub akrylożelu, a na koniec aplikacja topu hybrydowego, matowego topu hybrydowego lub topu no wipe.

Jak uratować nadłamany paznokieć?

Pamiętajmy jednak, że nie każdy paznokieć da się naprawić. Jeżeli przykładowo z spod złamanego paznokcia wypływa krew, może okazać się, że niezbędna będzie wizyta w gabinecie lekarskim. Jak zatem temu zapobiegać? Najważniejsze jest wzmocnienie paznokci – zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Te możemy odżywić na wiele różnych sposobów, a większość z nich opisaliśmy w artykułach dostępnych poniżej:

A gdy chcemy przyspieszyć uzyskanie efektu, możemy rozważyć stosowanie specjalnych preparatów, które wspomogą regenerację. Do takich możemy zaliczyć między innymi naszą markową odżywkę do paznokci, która za sprawą wysokiej zawartości oleju z nasion słonecznika, oleju arganowego, witamin A, E, oraz witaminy B5, nawilża i wzmacnia paznokcie. Dobrym pomysłem jest również regularne stosowanie jednej z oliwek do skórek z serii Magnificent Oil, których składy opierają się na olejach roślinnych. Te zawierają między innymi witaminy z grupy B, witaminy A, E, D, oraz liczne substancje odżywcze, dzięki czemu wykazują intensywne działanie nawilżające i regenerujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa