Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Uczulenie na lakier hybrydowy

Uczulenie na lakier hybrydowy

Czy lakiery hybrydowe mogą powodować uczulenie?

Niestety tak, niskiej jakości lakiery hybrydowe, tak samo jak inne produkty do stylizacji paznokci mogą powodować uczulenie. Produkty do manicure i pedicure są oparte na składnikach chemicznych, w związku z czym mogą spowodować reakcję alergiczną, która niekoniecznie musi się pojawić po pierwszej aplikacji. Jeżeli doświadczyłaś opuchniętych opuszków, swędzenia lub szczypania w okolicach paznokcia, prawdopodobnie również Ciebie dosięgnęła ta przypadłość.


W tym artykule znajdziesz:
1. Jakie są objawy uczulenia na lakier hybrydowy?
2. Co zrobić, gdy pojawiło się uczulenie na produkty do stylizacji paznokci?
3. Dlaczego niektóre lakiery hybrydowe mogą uczulać?
4. Czy lakiery hybrydowe marki NOX są w bezpieczne?


Jakie są objawy uczulenia na lakier hybrydowy?

Objawy mogą być skrajne różne w zależności od składu danego produktu. Najczęstszymi symptomami uczulenia jest zaczerwienienie, szczypanie, opuchlizna, swędzenie i łuszczenie wokół skórek i paznokci. Rzadziej pojawiają się pęcherze ropne oraz rany niewielkich rozmiarów. Ignorowanie objawów uczulenia może doprowadzić do poważnych powikłań, w tym nawet do odejścia całej płytki paznokcia. Najważniejsza jest szybsza reakcja i odstawienie chemicznych produktów.

Co zrobić, gdy pojawiło się uczulenie na produkty do stylizacji paznokci?

Na początek należy zmyć paznokcie hybrydowe, a następnie odstawić wszystkie produkty chemiczne, które mogą pogłębić stan uczulenia. Jak usunąć lakier hybrydowy? Najlepiej za pomocą frezarki, a jeżeli nie mamy takowej pod ręką, wybierzmy płyn do usuwania hybryd z lanoliną.

Wcześnie wykryte objawy nie wymagają konsultacji lekarskiej, natomiast jeżeli paznokcie są już w złym stanie, najlepszym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie opinii dermatologa, ponieważ niektóre przypadki mogą wymagać specjalistycznego leczenia. Czasami wystarczy usunięcie stylizacji i poczekanie do momentu, aż objawy ustąpią, jednakże taki proces może trwać nawet kilka miesięcy (w niektórych przypadkach należy odczekać, aż odrośnie cały paznokieć). Podczas wspomnianej kuracji można stosować naturalne komponenty wspomagające paznokcie, takie jak olejki wzmacniające oraz oliwki do skórek i paznokci. W tym wypadku warto również rozpocząć stosowanie domowych sposobów pielęgnacji dłoni oraz domowych sposobów pielęgnacji paznokci, co nie tylko przyspieszy ich wzrost oraz wspomoże odbudowę, ale również sprawi, że nowa płytka będzie mocniejsza.

Jeżeli planujesz powrót do używania lakierów hybrydowych po wystąpieniu uczulenia, zalecamy odstawienie marki, której produkty wywołały reakcję alergiczną. Pamiętajmy też, że organizm po wystąpieniu uczulenia będzie przez pewien czas wrażliwy na chemiczne komponenty, dlatego nie należy go za nadto nadwyrężać.

Dlaczego niektóre lakiery hybrydowe mogą uczulać?

Jedną z głównych przyczyn jest używanie przez część producentów szkodliwych składników chemicznych, takich jak toluen, DBP, czy formaldehyd. W niektórych przypadkach, również inne komponenty mogą uczulać, ze względu na indywidualne oddziaływanie składników na dany organizm. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie innego produktu o innym składzie, nie zawierającym składnika, który nas uczula.

Czy lakiery hybrydowe marki NOX są w bezpieczne?

Lakiery hybrydowe marki NOX nie zawierają w składzie szkodliwych komponentów, takich jak toluen, DBP czy formaldehyd. Nasze produkty do manicure są w pełni bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu klientki które w przeszłości miały problemy z uczuleniem po użyciu innych marek, bardzo często wybierają lakiery hybrydowe NOX.

One comment

  1. Najgorsze jest to że bardzo często topowe marki potrafią uczulać, a konsekwencje używania ich lakierów potrafią ciągnąć się miesiącami. Ja sama miałam już problemy z pewnymi lakierkami od marki na literę S, i od tamtej pory skrupulatnie sprawdzam skład przed użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa