Uczulenie na lakier hybrydowy

Czy lakiery hybrydowe mogą powodować uczulenie?

Niestety tak, niskiej jakości lakiery hybrydowe, tak samo jak inne produkty do stylizacji paznokci mogą powodować uczulenie. Produkty do manicure i pedicure są oparte na składnikach chemicznych, w związku z czym mogą spowodować reakcję alergiczną, która niekoniecznie musi się pojawić po pierwszej aplikacji. Jeżeli doświadczyłaś opuchniętych opuszków, swędzenia lub szczypania w okolicach paznokcia, prawdopodobnie również Ciebie dosięgnęła ta przypadłość.

Jakie są objawy uczulenia na lakier hybrydowy?

Objawy mogą być skrajne różne w zależności od składu danego produktu. Najczęstszymi symptomami uczulenia są zaczerwienienie, szczypanie, opuchlizna, swędzenie, i łuszczenie wokół skórek i paznokci. Rzadziej pojawiają się pęcherze ropne, oraz rany niewielkich rozmiarów. Ignorowanie objawów uczulenia może doprowadzić do poważnych powikłań, w tym nawet do odejścia całej płytki paznokcia. Najważniejsza jest szybsza reakcja, i odstawienie chemicznych produktów.

Co zrobić gdy pojawiło się uczulenie na produkty do stylizacji paznokci?

Na początek należy usunąć stylizację paznokci, oraz odstawić wszystkie chemiczne produkty które mogą pogłębić stan uczulenia. Wcześnie wykryte objawy nie wymagają konsultacji lekarskiej, natomiast jeżeli paznokcie są już w złym stanie, najlepszym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie opinii dermatologa, ponieważ niektóre przypadki mogą wymagać specjalistycznego leczenia. Czasami wystarczy usunięcie stylizacji, i poczekanie aż objawy ustąpią, jednakże taki proces może trwać nawet kilka miesięcy (w niektórych przypadkach należy odczekać aż odrośnie cały paznokieć). Podczas takiej kuracji można stosować naturalne składniki do wspomagające paznokcie, przykładowo olejki wzmacniające i odbudowujące. Regularna pielęgnacja paznokci przyspieszy wzrost i odbudowę.

Jeżeli planujecie powrót do używania lakierów hybrydowych po wystąpieniu uczulenia, zalecamy odstawienie marki która spowodowała alergię. Pamiętajcie że Wasz organizm, przez jakiś czas pozostanie wrażliwy na składniki chemiczne, dlatego nie należy go nadwyrężać.

Dlaczego niektóre lakiery hybrydowe mogą uczulać?

Jedną z głównych przyczyn jest używanie przez część producentów szkodliwych składników chemicznych, takich jak toluen, DBP, czy formaldehyd. W niektórych przypadkach, również inne komponenty mogą uczulać, ze względu na indywidualne oddziaływanie składników na dany organizm. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie innego produktu, o innym składzie, nie zawierającym składnika który nas uczula.

Czy lakiery hybrydowe marki NOX Nails są w bezpieczne?

Lakiery hybrydowe marki NOX nie zawierają w składzie szkodliwych komponentów takich jak toluen, DBP czy formaldehyd. Nasze produkty są w pełni bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu klientki które w przeszłości miały problemy z uczuleniem po użyciu innych marek, bardzo często wybierają lakiery hybrydowe NOX.

1 Komentarz

  1. Gru 18 2017 o godzinie 5:12 PM
    Sylwia

    Najgorsze jest to że bardzo często topowe marki potrafią uczulać, a konsekwencje używania ich lakierów potrafią ciągnąć się miesiącami. Ja sama miałam już problemy z pewnymi lakierkami od marki na literę S, i od tamtej pory skrupulatnie sprawdzam skład przed użyciem.