Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak zrobić Efekt Syrenki na paznokciach?

Jak zrobić Efekt Syrenki na paznokciach?

Efekt Syrenki na paznokciach – jak zrobić?

Spośród licznych pyłków, które możemy wykorzystać do ozdobienia paznokci hybrydowych, największą popularnością cieszą się Efekty Syrenki. Jest to bardzo elegancki, a jednocześnie efektowny sposób na urozmaicenie każdej klasycznej stylizacji. Jak więc je nakładać, tak aby nie wpływały na trwałość manicure hybrydowego? To wbrew pozorom nic trudnego, co udowodnimy Wam w dzisiejszym artykule! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co to jest Efekt Syrenki?
2. Czy Efekt Syrenki można wykorzystać jedynie do manicure hybrydowego?
3. Jak zrobić Efekt Syrenki na paznokciach hybrydowych?


Co to jest Efekt Syrenki?

Efekty Syrenki to pyłki do paznokci, które wyróżniają się wielowymiarowym, migotliwym i opalizującym blaskiem. Wystarczy jedynie zaaplikować je na stylizację, aby zmienić oryginalny kolor paznokci i nadać im holograficzny, połyskujący w wielu odcieniach efekt. I choć produkt ten może kojarzyć się z brokatami do paznokci, to w rzeczywistości drobinki pozwalające na uzyskanie Efektu Syrenki są znacznie drobniejsze od brokatów. Jak więc je nakładać w prawidłowy sposób?

Czy Efekt Syrenki można wykorzystać jedynie do manicure hybrydowego?

Efekty Syrenki zostały stworzone z myślą o manicure hybrydowym, dlatego najlepiej łączyć je właśnie z lakierami hybrydowymi. Dlaczego? Ponieważ są to pyłki, które przywierają do lepkiej i wilgotnej warstwy dyspersyjnej, powstającej po utwardzeniu produktów światłoutwardzalnych w lampie. Oczywiście, możemy posypać nimi również nie do końca wyschnięty zwykły lakier do paznokci, choć w tym wypadku aplikacja będzie znacznie trudniejsza i może nie przynieść zamierzonego efektu.

Jak zrobić Efekt Syrenki na paznokciach hybrydowych?

Aby wykorzystać Efekty Syrenki do ozdobienia paznokci, najpierw musimy zrobić manicure hybrydowy. Wobec tego, do jego wykonania będziemy potrzebowali:

 • pilnik do paznokci o gradacji 100/180,
 • blok polerski,
 • metalowe kopytko do paznokci lub drewniane patyczki,
 • cążki do skórek,
 • waciki bezpyłowe,
 • primer kwasowy lub primer bezkwasowy,
 • preparat do usuwania skórek,
 • cleaner,
 • bazę hybrydową,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • top hybrydowy,
 • oliwkę do skórek,
 • wybrany Efekt Syrenki.

Gdy zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne produkty, czas przejść do zabiegu!

KROK 1 – rozpoczynamy od przygotowania skórek wokół paznokci. Sięgamy więc po preparat do usuwania skórek i aplikujemy go na skórki, następnie metalowym kopytkiem do paznokci odsuwamy te narastające na płytkę, a zbędne wycinamy przy użyciu cążków do skórek.

KROK 2 – kolejnym krokiem jest nadanie płytce odpowiedniego kształtu i przygotowanie jej pod aplikację produktów światłoutwardzalnych. W tym celu sięgamy po blok polerski i matowimy nim płytkę, a następnie pilnikiem do paznokci o gradacji 100/180 nadajemy jej preferowany kształt.

KROK 3 – czas na usunięcie powstałego pyłu i odtłuszczenie płytki. Nasączamy więc waciki bezpyłowe jednym z cleanerów do paznokci, następnie dokładnie przemywamy nimi płytkę. Jeżeli mamy problemy z trwałością stylizacji, aplikujemy dodatkowo primer kwasowy lub primer bezkwasowy, które wzmocnią przyczepność następnych produktów.

KROK 4 – kolejnym krokiem jest aplikacja bazy. Sięgamy więc po klasyczną bazę hybrydową, dokładnie rozprowadzamy ją po płytce i utwardzamy w lampie.

KROK 5 – czas na nałożenie koloru. Wybieramy więc jeden z lakierów hybrydowych marki NOX, który idealnie odwzorowuje nasz charakter i nastrój, po czym dokładnie aplikujemy go na utwardzoną bazę i ponownie utwardzamy w lampie.

KROK 6 – teraz możemy nałożyć jeden z Efektów Syrenki. Wybieramy więc pyłek, który najbardziej wpadł nam w oko, a następnie aplikujemy go na warstwę dyspersyjną utwardzonego koloru lub pokrywamy kolor klasycznym topem hybrydowym, następnie utwardzamy go w lampie, po czym aplikujemy wybrany pyłek na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu.

Jeżeli chcemy uzyskać efekt gładkiej tafli, przechodzimy do kroku 7, natomiast jeżeli wolimy pozostawić efekt szorstkich paznokci, utwardzamy całość ponownie w lampie.

KROK 7 – ostatnim krokiem jest pokrycie paznokci klasycznym topem hybrydowym i utwardzenie go w lampie. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto dodatkowo zaaplikować na stylizację oliwkę do skórek i dokładnie wmasować ją w paznokcie i skórki wokół nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa