Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Lanolina - właściwości i zastosowanie

Lanolina – właściwości i zastosowanie

Lanolina – cudowny środek pielęgnacyjny

Dobroczynne właściwości lanoliny są znane i wykorzystywane od wieków zarówno w kosmetyce, jak i farmaceutyce. Jest to substancja, która swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w celach pielęgnacyjnych i leczniczych. Do jej najważniejszych funkcji możemy zaliczyć między innymi działanie ochronne, natłuszczające i wygładzające naskórek. To właśnie dlatego lanolina stanowi ważny składnik błyszczyków, pomadek, balsamów do ciała, kremów do rąk i… zmywaczy do paznokci! Skąd więc bierze się lanolina i jakie jeszcze ma właściwości? Zapraszamy do krótkiej lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co to jest lanolina i skąd się ją bierze?
2. Najważniejsze właściwości lanoliny
3. W jakich preparatach znajdziemy lanolinę?<


Co to jest lanolina i skąd się ją bierze?

Lanolina to wydzielina skóry owiec, która odkłada się grubą warstwą na ich wełnie. Jest to substancja występująca w odcieniach ciemnożółtych i brązowych, o ciężkiej konsystencji i bardzo charakterystycznym zapachu. Lanolinę pozyskuje się w procesie oczyszczania wełny głównie w okresie zimy, kiedy owce wytwarzają ochronną warstwę tłuszczu. Po strzyżeniu owiec i uzyskaniu lanoliny, jest ona suszona przez kilkanaście dni, a następnie modyfikowana za pomocą surowców kosmetycznych w zależności od przeznaczenia. Sama substancja ma właściwości zbliżone do produkowanego przez ludzką skórę sebum, przez co od wielu lat znajduje zastosowanie w produkcji różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji.

Najważniejsze właściwości lanoliny

Lanolina ma wiele różnych zastosowań, a jej właściwości są wykorzystywane między innymi w przemyśle kosmetycznym. Wszystko za sprawą działania ochronnego, nawilżającego i natłuszczającego, które bardzo dobroczynnie wpływają zarówno na skórę jak i paznokcie. Do jej najważniejszych właściwości należy:

  1. Nawilżenie skóry – lanolina jest świetnym emolientem, który zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworząc na nim cienką warstwę okluzyjną. Jest to powłoka, która z jednej strony pozwala na szybkie przedostanie się składników aktywnych do środka skóry, zaś z drugiej strony zabezpiecza przed nadmierną utratą wody z naskórka.
  2. Natłuszczenie skóry – lanolina doskonale natłuszcza i odżywia, w związku z czym jest świetnym wyborem dla osób, które borykają się z suchym naskórkiem oraz takich, które nader często używają detergentów – przywraca bowiem wspomnianą w punkcie 1 naturalną warstwę ochronną.
  3. Ochrona skóry – za sprawą natłuszczenia i tworzonej warstwy okluzyjnej, lanolina zabezpiecza skórę i paznokcie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zbyt niska temperatura oraz negatywne działanie środków chemicznych oraz płynów dezynfekujących.
  4. Pomoc w transporcie substancji odżywczych – lanolina wspomaga transport dobroczynnych składników w gąb skóry, w związku z czym działa nawet w głębokich warstwach tkanki. To właśnie z tego powodu jest często stosowana w preparatach aptecznych.

W jakich preparatach znajdziemy lanolinę?

Lanolina znana jest ze swoich właściwości ochronnych, w związku z czym znajduje szerokie zastosowanie w preparatach kosmetycznych o różnym działaniu. Znajdziemy ją między innymi w:

  • balsamach do ciała,
  • kremach do rąk i paznokci,
  • kremach do twarzy,
  • odżywkach i maskach do włosów,
  • pomadkach do ust.

To jednak nie wszystko! Lanolina to naturalny i niezwykle skuteczny składnik, dlatego wykorzystaliśmy jej dobroczynne właściwości w… naszych zmywaczach do paznokci! Jest to bowiem jeden z głównych komponentów naszego firmowego płynu do usuwania hybryd oraz zmywacza z lanoliną, które oprócz spełniania swojej roli rozpuszczalnika, nie wysuszają skórek i ochraniają je przed niekorzystnym działaniem acetonu kosmetycznego.

Połączenie zmywacza i lanoliny pozwala na niezwykle szybkie i efektywne działanie, jednocześnie natłuszczając, nawilżając i ochraniając zarówno paznokcie, jak i skórki wokół nich. Jest to więc doskonała alternatywa dla klasycznego zmywacza do lakieru hybrydowego, czyli acetonu do hybryd, dedykowana szczególnie osobom, które nader często usuwają lakier hybrydowy lub takich, których kondycja płytki paznokcia i skórek wokół nich nie jest zadowalająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa