Używanie lakierów hybrydowych w ciąży
Wiele kobiet uważa, że dbanie o swój wygląd w stanie błogosławionym nie jest ważne. Wręcz przeciwnie! Ciąża nie jest usprawiedliwieniem złego wyglądu. Jest to okres, w którym szczególnie istotne jest dbanie o swoje samopoczucie i rozpieszczanie się zabiegami przynoszącymi rozkosz. Które z nich można stosować, bez obaw o konsekwencje? Sprawdźcie!
W tym artykule znajdziesz:
1. Paznokcie hybrydowe w ciąży
2. Elementy, o których warto pamiętać robiąc manicure w ciąży
Paznokcie hybrydowe w ciąży
Bardzo często podczas ciąży w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które powodują, że cera staje się gładsza, włosy zaczynają lśnić i robią się grubsze, a paznokcie stają się zdrowe. To sprawia, że każda osoba w stanie błogosławionym promienieje, co jest kwintesencją pięknego wyglądu. Jeżeli jednak planujemy dodatkowo upiększyć swoje paznokcie poprzez specjalistyczne zabiegi, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:
1. Korzystajmy z produktów do paznokci wysokiej jakości
Przed użyciem danego preparatu, dokładnie zapoznajmy się z jego składem. W tym wypadku musimy unikać produktów zawierających takie komponenty jak formaldehyd, toluen, ftalany oraz metakrylan metylu, o których pisaliśmy w artykule czy lakiery hybrydowe mogą powodować uczulenie. Powyższe składniki są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu, przez co mogą wywoływać poronienia, dlatego jeżeli zauważymy jeden z nich w składzie danego produktu, od razu powinniśmy zaprzestać jego stosowania. Pamiętajmy również, że dostępne badania nie wykazały, aby pozostałe składniki preparatów do stylizacji paznokci wpływały negatywnie na ciążę, w związku z czym możemy je stosować, zachowując odpowiedni umiar.
2. W przypadku wykonania stylizacji, obserwujmy organizm
Podczas ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian, które są związane z gospodarką hormonalną. Istnieje więc nieznaczne ryzyko wystąpienia podrażnień lub wywołania alergii spowodowanej substancjami zawartymi w produktach do stylizacji paznokci, co wynika ze zwiększonej wrażliwości na związki chemiczne stosowane w kosmetykach. Jeżeli więc mamy obawy przed zrobieniem paznokci hybrydowych, na początek wykonajmy próbę uczuleniową, która polega na aplikacji małej ilości produktu, a następnie pozostawieniu do obserwacji na 24 godziny.
3. Pamiętajmy o dodatkowej ochronie
Jeżeli stosujemy zmywacze do paznokci na bazie acetonu kosmetycznego, najlepiej ograniczyć ich ilość do minimum. W tym wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie płyn do usuwania hybryd z lanoliną, który wykazuje działanie regeneracyjne i pielęgnacyjne. Po wykonanym zabiegu dokładnie umyjmy ręce przy użyciu mydła, aby mieć pewność, że na dłoniach nie zostały resztki zmywacza. Pamiętajmy również o wietrzeniu pomieszczenia, w którym pracujemy, ponieważ będąc w ciąży organizm staje się wrażliwszy na bodźce zewnętrzne. W artykule zmiana stylizacji paznokci, czyli jak zmyć hybrydy, przedstawiliśmy alternatywne sposoby usuwania lakieru hybrydowego, które będą lepszym wyborem dla kobiet w stanie błogosławionym.
4. Kiedy należy zrezygnować ze stylizacji paznokci?
Podczas ostatniego miesiąca ciąży, najlepiej całkowicie zrezygnować z robienia paznokci hybrydowych, a kontakt z chemicznymi substancjami ograniczyć do niezbędnego minimum. Pamiętajmy, że podczas porodu paznokcie nie mogą być pomalowane, ponieważ są dla położnych wyznacznikiem naszego stanu zdrowia (ich kolor sygnalizuje ewentualne niedotlenienie).