Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Jak nakładać pyłki i brokaty na paznokcie?

Jak nakładać pyłki i brokaty na paznokcie?

Nakładanie pyłków i brokatów na paznokcie – kompendium wiedzy

Aplikacja pyłków i brokatów to niezwykle efektowny sposób na wykończenie manicure. Jest to trend, który stale zyskuje na popularności, a prostota jego stosowania sprawia, że ten jest wykorzystywany zarówno przez początkujące, jak i doświadczone stylistki. Czym więc zaskarbiły sobie tak dużą popularność? Ich największą zaletą jest uniwersalność i łatwość aplikacji. Pyłki i brokaty świetnie sprawdzają się na każdej płytce, a ich wielowymiarowość umożliwia stosowanie na wiele różnych sposobów! Jak zatem ich poprawnie używać, tak aby nie wpływać na trwałość stylizacji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, w którym przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy dotyczącej pyłków i brokatów do paznokci!


W tym artykule znajdziesz:
1. Co jest potrzebne do nakładania pyłków i brokatów na paznokcie?
2. Jak nakładać pyłki na paznokcie?
3. Jak nakładać brokaty na paznokcie?


Co jest potrzebne do nakładania pyłków i brokatów na paznokcie?

Na początek warto poznać akcesoria do paznokci, których potrzebujemy do tego, aby aplikacja pyłków i brokatów była prosta i szybka. Tak więc możemy je nakładać przy pomocy specjalnego pędzelka, który umożliwia precyzyjne rozprowadzenie produktu, a jeżeli nie mamy takowego pod ręką, możemy zaaplikować pyłek lub brokat opuszkiem palca. Co jednak zrobić w sytuacji, w której chcemy wykonać szczegółowe zdobienie? Wtedy niezbędny będzie wybór pędzelka o minimalnej grubości, umożliwiający nakładanie pyłku lub brokatu punktowo. Oczywiście, oprócz tego potrzebujemy standardowych produktów, których używamy do robienia paznokci hybrydowych.

Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Pyłki do paznokci najlepiej aplikować na manicure hybrydowy. W ten sposób uzyskamy nie tylko bardzo efektowną, ale i trwałą stylizację. Warto jednak zaznaczyć, że ich stosowanie różni się od siebie w zależności od ziarnistości. I tak pyłki o grubszych ziarenkach aplikujemy na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego, zaś te o pudrowej konsystencji wcieramy lub wklepujemy w top bez przemywania. Jak więc to dokładniej wygląda z podziałem na efekty? Sprawdźcie!

 • Efekty Syrenki – są to pyłki o grubszych ziarenkach, tak więc należy je nakładać na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego.
 • Efekty Kameleona – są to pyłki o pudrowej ziarnistości, w związku czym aplikujemy je na utwardzony top no wipe.
 • Efekty Dymu – są to pyłki o pudrowej ziarnistości, tak więc nakładamy je na na utwardzony top no wipe.
 • Efekty Szronu – są to pyłki z grubszymi ziarenkami, w związku z czym aplikujemy je na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego.
 • Efekty Lustra – są to pyłki, które się wciera, tak więc należy je nakładać na utwardzony top no wipe.

Gdy już wiemy czym różni się aplikacja poszczególnych efektów, czas najwyższy dowiedzieć się jak wykonać całą stylizację. Jak więc się do tego zabrać? Zacznijmy od wykonania klasycznych paznokci hybrydowych:

KROK 1 – pierwszym krokiem jest dokładne opracowanie skórek. Na początek aplikujemy więc Cuticle Remover, następnie sięgamy po drewniany patyczek, którym odsuwamy skórki z płytki paznokcia, a te zbędne wycinamy cążkami do skórek.

KROK 2 – kolejnym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu. W tym celu sięgamy po bloczek polerski, następnie delikatnymi ruchami matowimy płytkę, a na koniec przemywamy ją jednym z cleanerów do paznokci, usuwając w ten sposób powstały pył i odtłuszczając paznokcie.

KROK 3 – jeżeli chcemy wzmocnić przyczepność kolejnych produktów, warto dodatkowo zastosować jeden z primerów. W przypadku paznokci kruchych i osłabionych możemy wybrać primer bezkwasowy, zaś do normalnej płytki zalecamy primer kwasowy.

KROK 4 – następnym krokiem jest aplikacja jednego z najważniejszych produktów całej stylizacji, czyli bazy. W zależności od wymagań, sięgamy więc po Essential Base, Rubber Base lub Base Max, po czym dokładnie rozprowadzamy wybrany preparat po płytce paznokcia i całość utwardzamy w lampie.

KROK 5 – teraz czas na aplikację koloru. Wybieramy zatem jeden z lakierów hybrydowych, następnie dokładnie rozprowadzamy go po płytce paznokcia i utwardzamy w lampie. Jeżeli po pierwszej warstwie nie uzyskaliśmy pełnego krycia, czynność powtarzamy.

KROK 6 – kolejny elementem jest zabezpieczenie stylizacji. W tym wypadku preparat nabłyszczający powinniśmy dobrać do rodzaju pyłku, który będziemy aplikować. Mamy więc dwie możliwości:

Pyłki o grubszych ziarenkach (Efekty Syrenki, Efekty Szronu) możemy aplikować w następujący sposób:

 1. Na utwardzony kolor aplikujemy Essential Top, który utwardzamy w lampie.
 2. Na warstwę dyspersyjną powstałą po utwardzeniu topu nakładamy wybrany pyłek.
 3. Gdy chcemy uzyskać efekt szorstkich paznokci, zaaplikowany pyłek utwardzamy w lampie, a jeżeli chcemy uzyskać efekt gładkiej tafli, najpierw nakładamy na niego kolejną warstwę Essential Top, a następnie utwardzamy w lampie.

Pyłki o ziarnistości pudru (Efekty Kameleona, Efekty Dymu, Efekty Lustra) możemy nakładać w następujący sposób:

 1. Na utwardzony kolor aplikujemy Dry Top Luminous, który utwardzamy w lampie.
 2. W utwardzony top bez przmywania wklepujemy lub wcieramy wybrany pyłek.
 3. Stylizację zabezpieczamy kolejną warstwą Dry Top Luminous, którą utwardzamy w lampie.

KROK 7 – ostatnim krokiem jest przemycie stylizacji cleanerem (w przypadku zabezpieczenia stylizacji produktem Essential Top), a następnie aplikacja jednej z oliwek do skórek, którą delikatnie wmasowujemy w skórki i paznokcie.

Jak nakładać brokaty na paznokcie?

Brokaty do paznokci aplikujemy w podobny sposób, co pyłki o grubszych ziarenkach. Oznacza to, że najpierw musimy wykonać manicure hybrydowy, a następnie brokat nakładać na warstwę dyspersyjną utwardzonego topu hybrydowego. Na koniec mamy dwie możliwości wykończenia:

 1. Możemy utwardzić brokat w lampie, uzyskując w ten sposób efekt szorstkich paznokci.
 2. Możemy dodatkowo pokryć brokat warstwą topu hybrydowego, a następnie utwardzić w lampie, uzyskując w ten sposób efekt gładkiej tafli.

Bardzo ważne: pamiętajmy, że jeżeli nie zabezpieczymy pyłku lub brokatu topem, stylizacja może być mniej wytrzymała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa