Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Dlaczego hybryda się nie trzyma?

Dlaczego paznokcie hybrydowe odpadają?

Manicure hybrydowy słynie z niesamowitej trwałości i odporności na uszkodzenia. Niestety czasem nie wytrzymuje tak długo, jakbyśmy tego chcieli. Co może być przyczyną słabszej trwałości stylizacji hybrydowej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Sprawdźcie na co należy zwrócić uwagę, aby zapewnić większą trwałość paznokci hybrydowych.


W tym artykule znajdziesz:
1. Jak przygotować płytkę paznokcia, aby wydłużyć trwałość stylizacji?
2. Jak aplikować lakier hybrydowy, aby wydłużyć trwałość stylizacji?
3. Czy uszkodzone paznokcie wpływają na trwałość stylizacji?
4. Czy rodzaj lampy ma wpływ na trwałość stylizacji?
5. Czy data ważności produktów ma wpływ na trwałość stylizacji?
6. Dlaczego hybrydy odpadają?


Przygotowanie płytki paznokcia

Pierwszą i najczęstszą przyczyną odpadających hybryd, jest źle przygotowana płytka paznokcia do wykonania zabiegu manicure. Pamiętajmy więc, że każdorazowo przed aplikacją lakierów hybrydowych, paznokcie trzeba odpowiednio przygotować poprzez zmatowienie bloczkiem polerskim, usunięcie powstałego pyłu oraz odtłuszczenie za pomocą wacika bezpyłowego nasączonego jednym z cleanerów do paznokci. Osoby borykające się z problematyczną płytką, mogą dodatkowo wykorzystać primer do paznokci, którego działanie szerzej opisujemy we wpisie do czego służy primer i jak go stosować. Do wyboru mamy primer kwasowy oraz jego delikatniejszą wersję w formie primera bezkwasowego. Oba produkty poprawiają przyczepność masy żelowej i akrylowej, przez co mają istotny wpływ na trwałość stylizacji.

Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego

Prawidłowa aplikacja lakieru to jeden z najważniejszych elementów podczas robienia paznokci hybrydowych, często decydujący o wytrzymałości stylizacji. Lakiery hybrydowe aplikujemy wyłącznie na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, pokrytą wcześniej wysokiej jakości bazą kauczukową, bazą do hybryd lub bazą budującą do hybryd. W tym wypadku należy pamiętać o nakładaniu na pędzelek niedużej ilości preparatu, który dokładnie rozprowadzamy po płytce paznokcia i utwardzamy w lampie UV lub LED. Dodatkowo, nie powinno się zalewać skórek, a całą stylizację kolorystyczną należy zabezpieczyć wysokiej jakości topem do hybryd, topem bez przemywania lub topem matowym. Na koniec aplikujemy jedną ze specjalnych oliwek do skórek i paznokci, która nawilży i wspomoże regenerację paznokci.

Uszkodzona płytka paznokcia

Częstym problemem ignorowanym przez osoby wykonujące manicure hybrydowy jest kondycja płytki paznokcia. Lakier hybrydowy należy aplikować wyłącznie na zdrowe paznokcie, nie mające widocznych uszkodzeń. Cienka płytka lub problemy z uczuleniem mogą być przyczyną nietrwałości stylizacji hybrydowej. W takim wypadku powinniśmy zrezygnować z paznokci hybrydowych, aż do czasu pełnej regeneracji, którą możemy wspierać oliwkami do skórek, odżywkami do paznokci, kremami do rąk, kosmetykami do pielęgnacji dłoni, odpowiednią dietą, domowymi metodami pielęgnacji paznokci oraz domowymi sposobami pielęgnacji dłoni.

Jakość oraz rodzaj lampy UV lub LED

Lampa, którą utwardzamy paznokcie hybrydowe odgrywa bardzo istotną rolę w zabiegu manicure hybrydowego. W przypadku gdy żarówki są zbyt wyeksploatowane lub moc lampy jest zbyt niska niż zalecenia producenta, stylizacja hybrydowa może się nie trzymać. Żarówki należy wymieniać według informacji umieszczonej w instrukcji użytkowania lampy, czyli po upływie określonego czasu lub po danej ilości wykonanych zabiegów (sprawdź też: czy lampa UV może powodować uczulenia).

Termin ważności produktów i ich przechowywanie

Wina nie zawsze musi leżeć po stronie osoby wykonującej manicure hybrydowy. Gdy produkty są źle przechowywane, mogą tracić swoje właściwości, wynikiem czego stylizacja może być nietrwała. Jak więc przechowywać lakiery hybrydowe? Przede wszystkim nie wystawiajmy ich na słońce oraz nie narażajmy na zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę. Warto również zwrócić uwagę na datę przydatności do użycia, gdyż to kolejny element, który może powodować niezdatność do użytku niektórych produktów.

Dlaczego hybrydy odpadają?

Całkowite wyeliminowanie powyższych błędów sprawi, że zminimalizujemy ryzyko odpadania hybryd. Pamiętajmy o stosowaniu wysokiej jakości produktów do manicure oraz dokładnej aplikacji, aby maksymalnie wydłużyć ich trwałość. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się piękną stylizacją nawet przez ponad 3 tygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa