Dlaczego hybryda się nie trzyma

Dlaczego hybryda się nie trzyma?

Dlaczego paznokcie hybrydowe odpadają?

Manicure hybrydowy słynie z niesamowitej trwałości, i odporności na uszkodzenia. Niestety, czasem nie wytrzymuje tak długo, jak byśmy tego chcieli. Co może być przyczyną mniejszej trwałości stylizacji hybrydowej? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Sprawdźcie na co należy zwrócić uwagę aby zapewnić większą trwałość paznokci hybrydowych.

Przygotowanie płytki paznokcia

Pierwszą, i najczęstszą przyczyną odpadających hybryd, jest źle przygotowana płytka paznokcia do wykonania zabiegu manicure. Pamiętajmy że każdorazowo przed aplikacją lakierów hybrydowych, trzeba ją odpowiednio przygotować poprzez zmatowienie bloczkiem polerskim, następnie odtłuszczenie specjalnym preparatem, a na końcu poprzez usunięcie pyłu powstałego podczas piłowania.

Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego

Kolejny ważny element, często decydujący o wytrzymałości paznokci hybrydowych. Lakiery hybrydowe aplikujemy wyłącznie na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, pokrytą wcześniej wysokiej jakości bazą do hybryd. Pamiętajmy o nakładaniu na pędzelek niedużej ilości preparatu, następnie pokrywając płytkę paznokcia cienkimi warstwami, utwardzając każdą z nich w lampie UV lub LED. Unikamy zalewania skórek, a całą stylizację kolorystyczną zabezpieczamy wysokiej jakości topem do hybryd. Na koniec aplikujemy specjalną oliwkę do skórek i paznokci, która nawilży i wspomoże regenerację paznokci.

Uszkodzona płytka paznokcia

Częstym problemem ignorowanym przez osoby wykonujące manicure hybrydowy jest kondycja płytki paznokcia. Lakier hybrydowy należy aplikować wyłącznie na zdrowe paznokcie, nie mające widocznych uszkodzeń. Cienka płytka, lub problemy z uczuleniem mogą być przyczyną nietrwałości stylizacji hybrydowej. W takim wypadku powinniśmy zrezygnować z paznokci hybrydowych, aż do czasu pełnej regeneracji, którą możemy wspierać oliwkami do skórek i paznokci, odpowiednią dietą, oraz domowymi metodami pielęgnacji.

Jakość oraz rodzaj lampy UV lub LED

Lampa którą utwardzamy paznokcie hybrydowe odgrywa bardzo istotną rolę w zabiegu manicure hybrydowego. W przypadku gdy żarówki są zbyt wyeksploatowane, lub moc lampy jest zbyt niska niż zalecenia producenta, stylizacja hybrydowa może się nie trzymać. Żarówki należy wymieniać według informacji umieszczonej w instrukcji użytkowania lampy, czyli przykładowo po upływie określonego czasu lub po danej ilości wykonanych zabiegów.

Termin ważności produktów i ich przechowywanie

Wina nie zawsze musi leżeć po stronie osoby wykonującej manicure hybrydowy. Gdy produkty są źle przechowywane przykładowo trzymane na słońcu, w wysokich lub niskich temperaturach, mogą tracić swoje właściwości, wynikiem czego stylizacja może być nietrwała. Warto również zwrócić uwagę na datę przydatności do użycia, gdyż to kolejny element który może powodować niezdatność do użytku niektórych produktów.

Dlaczego hybrydy odpadają?

Całkowite wyeliminowanie powyższych błędów sprawi że zminimalizujemy ryzyko odpadania hybryd. Pamiętajmy o stosowaniu wysokiej jakości produktów do manicure, oraz o dokładnej aplikacji, aby maksymalnie wydłużyć ich trwałość. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się piękną stylizacją przez nawet 3 tygodnie!