Sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci

Co zrobić aby paznokcie szybciej rosły?

Prawidłowy wzrost paznokci jest uzależniony od wielu czynników na które nie mamy wpływu takich jak wiek, płeć czy gospodarka hormonalna, oraz od czynników które możemy poprawić, poczynając od zbilansowanej diety, przez odpowiednią pielęgnację, aż do dokładnej ochrony. Biorąc pod uwagę naukowy punkt widzenia, paznokcie rosną średnio 0,1 mm na dzień, aczkolwiek tempo wzrostu może przyspieszać w okresie lata, oraz podczas ciąży. Sprawdź przyczyny, i objawy nieprawidłowego wzrostu paznokci, oraz sposoby na ich zapobieganie.

Przyczyny i objawy nieprawidłowego wzrostu paznokci

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów paznokci jest grzybica, ponadto kłopot ze wzrostem paznokci, może mieć podłoże u każdej z sześciu struktur paznokcia. Następnymi czynnikami, mającymi negatywny wpływ na nasze paznokcie, są obgryzanie, i uszkodzenie macierzy, oraz niedobory witamin.

Sposoby na szybszy wzrost paznokci

Podstawowym elementem prawidłowego wzrostu paznokci, jest zbilansowana dieta. Pamiętajmy aby dostarczać organizmowi odpowiednich ilości witamin A, B2, B12, C, D, E, oraz żelaza, wapnia czy białka. Dlatego warto włączyć do diety produkty takie jak, marchew, kapusta, brokuły, papryka, szpinak, fasola, groch, orzechy laskowe, orzechy włoskie, jogurt, ser, kefir, i mleko.

Naturalne sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci

Stosowanie zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze zdecydowanie poprawi kondycję naszych paznokci, ale warto również wziąć pod uwagę domowe sposoby pielęgnacji paznokci, które dodatkowo wzmocnią płytkę. Oprócz tego, nie zapominajmy o regularnym stosowaniu oliwek do skórek i paznokci, które nie tylko je nawilżają, ale i przyspieszają ich wzrost oraz regenerację.

Jak przyspieszyć wzrost paznokci naturalnymi sposobami?

W domowym zaciszu można bez większych nakładów finansowych zadbać o kondycję naszych paznokci, oraz naturalnie przyspieszyć ich wzrost.

Jedną z bardzo skutecznych metod, jest spożywanie naparu na bazie skrzypu polnego. Zalewamy 3-4 łyżeczki skrzypu, szklanką wrzątku, po 12-15 minutach napar przecedzamy. W taki sposób przygotowaną herbatkę dosładzamy dla smaku miodem, i spożywamy raz dziennie.

Zbawienny wpływ na paznokcie mają zabiegi wykonywane na bazie oleju z pestek dyni, oleju jojoba, oleju lnianego, czy oleju lawendowego. W celu sporządzenia maseczki na paznokcie, należy rozcieńczyć wybrany olejek (lub olejki) w ciepłej wodzie, następnie moczyć paznokcie około 4-5 minut.

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na pobudzenie wzrostu paznokci, jest rozcieranie plasterka cytryny na paznokciach przez około 3-5 minut. Po tak wykonanym zabiegu, spłukujemy dłonie letnią wodą.

1 Komentarz

  1. Gru 18 2017 o godzinie 10:41 PM
    Marika

    Oj tak, maseczki z oleju lnianego są na prawdę bardzo fajnym rozwiązaniem dla osób które mają problemy z paznokciami.