Koszyk

WYSYŁKA OD 9.99 ZŁ | DARMOWA DOSTAWA OD 99.99 ZŁ

Uzupełnianie hybrydy - jak to zrobić?

Uzupełnianie hybrydy – jak to zrobić?

Jak uzupełnić hybrydę?

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. I nic w tym dziwnego, wszak poprawnie wykonany jest pięknym zwieńczeniem dłoni, a oprócz tego wyróżnia się naturalnym wyglądem, niecodziennym blaskiem i świetnie zabezpiecza płytkę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Musimy jednak pamiętać, że paznokcie pod stylizacją cały czas rosną, w związku z czym wykonany manicure wymaga regularnego uzupełniania, aby nie dopuścić do powstawania nieestetycznego odrostu. Jak to zrobić? W jaki sposób uzupełnić hybrydy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Uzupełnianie paznokci hybrydowych – jak to zrobić?
2. Produkty do uzupełnienia hybrydy w domu
3. Uzupełnianie paznokci hybrydowych krok po kroku
4. Domowe sposoby na odrost hybrydy


Uzupełnianie paznokci hybrydowych – jak to zrobić?

Manicure hybrydowy wyróżnia się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. To powoduje, że poprawnie wykonany utrzymuje się w nienagannym stanie od 3 do 4 tygodni, podczas gdy już po 2 tygodniach zaczyna być widać odrost. Jest on szczególnie nieestetyczny, jeżeli do wykonania stylizacji użyliśmy głębokich, ciemnych kolorów lakierów hybrydowych. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym nie trzeba zmywać paznokci hybrydowych, a wystarczy je tylko uzupełnić. Jakich konkretniej? Sprawdźcie!

Produkty do uzupełnienia hybrydy w domu

Zacznijmy od najważniejszego, czyli przygotowania produktów, które przydadzą się do uzupełnienia manicure hybrydowego. Jeżeli na co dzień robimy paznokcie hybrydowe, bez trudu skompletujemy zestaw do uzupełnienia hybryd, ponieważ większość z produktów już posiadamy. Będziemy do tego potrzebowali:

  • waciki bezpyłowe,
  • lampę do paznokci,
  • cążki do skórek,
  • metalowe kopytko,
  • bloczek polerski,
  • cleaner do paznokci,
  • pilnik do paznokci o gradacji 100/180,
  • lakier hybrydowy w tym samym kolorze, który został użyty do wykonania stylizacji,
  • bazę hybrydową,
  • top hybrydowy.

Uzupełnianie paznokci hybrydowych krok po kroku

Jak uzupełnić hybrydę? Można zrobić to jedynie w momencie, gdy lakier hybrydowy jest w stanie nienaruszonym, ale przeszkadzają nam nieestetyczne odrosty. Wobec tego, jeżeli przygotowaliśmy wszystkie niezbędne akcesoria do paznokci, czas najwyższy przejść do zabiegu!

KROK 1 – na początek musimy przygotować skórki do uzupełnienia paznokci. Sięgamy więc po metalowe kopytko do paznokci i odsuwamy nim skórki z płytki, a następnie cążkami do skórek wycinamy te zbędne.

KROK 2 – kolejnym krokiem jest spiłowanie topu hybrydowego. W tym celu sięgamy po pilnik o gradacji 100/180 i stroną o ziarnistości 100 ścieramy preparat z paznokci, dzięki czemu zapewnimy lepszą przyczepność bazie.

KROK 3 – czas na wyrównanie granicy pomiędzy paznokciem i wcześniej nałożoną stylizacją. W tym celu wykorzystujemy stronę pilnika o ziarnistości 180.

KROK 4 – gdy uzyskamy gładką powierzchnię, sięgamy po blok polerski i matowimy nim płytkę, a w szczególności jej niepomalowany fragment.

KROK 5 – następnym elementem jest pozbycie się zanieczyszczeń z paznokci. W tym celu sięgamy po waciki bezpyłowe, nasączamy je cleanerem i przemywamy nimi paznokcie.

KROK 6 – na przygotowane wcześnie paznokcie aplikujemy bazę hybrydową, pamiętając, aby nałożyć większą ilość preparatu przy skórkach, czyli w miejscu, gdzie pojawił się odrost. Całość utwardzamy w lampie.

KROK 7 – na utwardzoną bazę nakładamy wybrany lakier hybrydowy i podobnie jak w poprzednim kroku, najważniejsze jest skupienie się na miejscu, w którym pojawił się odrost. Jeżeli zaś chodzi o pomalowaną wcześniej część paznokcia, to wystarczy jedynie odświeżyć ją produktem, który pozostał na pędzelku. Całość utwardzamy w lampie.

KROK 8 – po utwardzeniu lakieru hybrydowego aplikujemy top hybrydowy i utwardzamy w lampie. Jeżeli wybraliśmy preparat, który wymaga przemycia cleanerem, sięgamy po wacik bezpyłowy, nasączamy go preparatem i przemywamy płytkę, a jeżeli wybraliśmy top no wipe lub top matowy, na tym kończymy uzupełnianie.

KROK 9 – na koniec aplikujemy oliwkę do skórek i delikatnie wmasowujemy ją w płytkę i przylegające do niej skórki.

Domowe sposoby na odrost hybrydy

Czy są jeszcze inne sposoby na uzupełnienie hybryd? Oczywiście, a część z nich umożliwia utworzenie bardzo efektownej stylizacji! Jednym z takich sposobów jest wykonanie manicure francuskiego, jednak w nietypowej, bo w odwróconej wersji. W tym celu wystarczy uzupełnić część paznokcia bez lakieru dowolnym kolorem, najlepiej kontrastującym do bazowego. Kolejną, jeszcze prostszą metodą jest użycie cyrkonii do paznokci w miejscach, gdzie nie ma lakieru. Mieniące się ozdoby nie tylko skutecznie odwrócą uwagę od odrostu, ale również dodadzą całej stylizacji nutki elegancji! Alternatywą dla tych propozycji jest wykorzystanie pyłków do paznokci i brokatów do paznokci, które aplikujemy nie tylko na odrost, ale i środkową część paznokcia, tworząc w ten sposób niecodziennie ombre. Warto jednak pamiętać, aby dobrać ozdoby, które tonacją będą komponowały się z lakierem hybrydowym wykorzystanym do wykonania stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 99.99 zł

14 dni na zwrot

Bez zbędnych formalności

Wysyłka za granicę

Zamówienia wyłamy na cały świat

W 100% bezpieczne płatności

PayU | PayPal | MasterCard | Visa